FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KAM INVESTOVAT?

odpovídal(a): Redakce

reálné zhodnocení financí

Dobrý den, ráda bych investovala větší obnos peněz. Ale nevím kam a jaké je reálné zhodnocení financí.Za radu předem děkuji


odpovídal(a): Redakce

jak zhodnotit 100.000,-

Dobrý den, chtěla bych zhodnotit cca 100 tisíc Kč, během 5 let nákupením podílových listů u některého bankovního ústavu. Je v těchto dnech vhodné nakupovat podílové listy např. (vyvážené fondy ČS).. nebo raději počkat na stabilnější období ? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se informoval na Termínované…

Dobrý den, rád bych se informoval na Termínované vklady. Nemam v ničem podobném žádné zkušenosti a proto napřed pročítám všechny informace které tu podáváte. Ale našel jsem jednu nesrovnalost které nerozumím. Když jsem si zadal kalkulátor termínovaných vkladů a tam jsem vyplnil udaje(měnu Euro, Období 3 měsíce a částku 200euro) tak mi to vyhledalo že to poskytuje např. GE Money Bank. Ale když jsem si našel jejich stránky a jejich info o těchto vkladech tak tam mají min. vklad 3000 uero. viz: http://www.gemoney.cz/documents/cz/urokovy-listek.pdf Nevím jak se v tom orientovat když na každé stránce jsou jiné udaje. Neberte to prosím jako nějakou kritiku, ale spíš bych potřeboval nějakou radu. Díky a s pozdravem Tomáš Žežulka


odpovídal(a): Redakce

prodje nemovitosti a splácení hypotéky

Dobrý den. Vlastním panelákový byt, který je v současné době prodejný za cca 1.25 mil. Nyní jsem koupil vesnické stavení, na jehož koupi jsem čerpal hypoteční úvěr ČSOB ve výši 1.6 mil. na dobu 30 let. Fixaci jsem si zvolil 3 letou, jelikož jsem uvažoval, že do 3 let panelákový byt prodám a část hypotéky splatím. Nyní jsem utratil všechny své úspory do rekonstrukce stavení a dle mého odhadu potřebuji ještě cca 500.000,- na dokončení. Řeším tedy otázku a tyto možnosti: 1) prodat byt, použít 500tis. a cca 700tis. splatit část hypotéky a snížit si tak měsíční splátku či dobu splácení 2) 500tis. si ještě půjčit či část a část od rodiny a byt si ponechat a pronajímat ho (tohoto řešení se obávám neboť nájemník není vždy jistý) 3) byt prodat, z prodeje použít potřebných 500tis. a k cca 700tis. co zbydou přidat nějaké peníze od rodičů a zakoupit např. byt 1+1 a ten pronajímat. V zásadě mi jde o to zda můj byt prodávat (není v extra žádané lokalitě u nás ve městě) a pokud prodat tak jak investovat peníze, které mi po rekonstrukci stavení zbydou či jimi umořit část hypotéky. Děkuji velice.


odpovídal(a): Redakce

nejlepší možnost zhodnocení peněz

Dobrý den, dostala jsem od rodičů větší množství peněz, které v současné době nepotřebuji. Nevím, jaká je nejlepší možnost jejich zhodnocení. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtěl bych začít podnikat v pořádání…

Dobrý den,chtěl bych začít podnikat v pořádání diskoték i s djstvím,prodejem občerstvení atd.Jenže začínajícím podnikatelům nikdo nedá úvěr.Neexistuje nějaký investor kterému bych napsal v čem chci podnikat,proč si myslím že to podnikání bude úspěšné a další podrobné informace a ten by půjčil třeba 80 000Kč na půl roku?Předem děkuji za odpověd.Šimáček


odpovídal(a): Redakce

Investiční programy u IŽP

Dobrý den. Chtěl bych vás poprosit o radu (váš názor,doporuční): Chci si uzavřít investiční životní pojistku a chtěl bych se vás zeptat, kolika procenty a do kterého nabízeného investičního programu (konzervativní, dynamicky a progresivní) investovat.


odpovídal(a): Redakce

Nejlepší investiční společnosti

Dobrý den, začínám se zajímat o investování a rád bych se zeptal které investiční společnosti v ČR jsou dle vašeho názoru nejlepší? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

mBank a pojištění vkladů

Dobrý den, zaujala mne nabídka mBank, jediné, čemu zrovna nerozumím, je pojištění vkladů v Polské republice. Je to pro mne riziko? Díky NP


odpovídal(a): Redakce

Investice na 5 let

Rád bych investoval sumu cca 50 000.-Kč v horizontu 5let se středním případně vyšším rizikem. O investování mám jen základní znalosti. Díky



odpovídal(a): Redakce

Investice na dobu 2 - 3 let

Dobrý den, mám nyní volných cca 200.000 Kč, chtěla bych je proto dát někam, kde by se mohl zúročit. Stavební spoření mám celé doplacené a tak hledám nějaké jiné řešení, kam je uložit. Jakožto laik ve finančích záležitostech, ale nemám ale vůbec představu, kam. Předpokládám, že v nejbližších dvou, třech letech je potřebovat nebudu. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Bezpečná a likvidní investice?

Dobrý den, ráda bych se na Vás obrátila s prosbou o radu. Chtěla bych investovalat cca 300 tis. Kč, mojí podmínkou je nízké riziko investice (aby se mi vždy vrátil minimálně vklad) a abych měla tu částku kdykoliv k dispozici (max. 20 dní od oznámění záměru zrušení účtu). Prosím o přehled nebo konkrétní produkt, který by tyto podmínky splnil. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.


odpovídal(a): Redakce

Mimořádné vklady a výběry do životního pojištění

Dobrý den.Je vhodným řešením využívat investičního životního pojištění ke zhodnocení volných finačních prostředků formou mimořádných vkladů a výběrů?


odpovídal(a): Redakce

Lze investování do CP zahrnout do nákladů?

Dobrý den, již nějakou dobu investuji finanční prostředky do cenných papírů, převážně akcií jako soukromá osoba. Je možno do cenných papírů investovat i jako živnostník, tj. zahrnovat do nákladů podnikání poplatky za nákup a prodej CP a další výdaje s tím spojené? Pokud ano, tak jaký druh živnosti bych si měl zřídit? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Správa portfolia a poplatky za správu

Dobrý den, mám nějaké volné finanční protředky a chtěl bych je investovat, ale nechci se investováním sám zaobírat. Existují firmy, které spravují a navrhují portfolio fyz. osob dle zvolené investiční strategie (řádu cca 500.000 - 5 milionů)? Pokud ano, jaké a jak se tato služba platí? Moje představa je platba procentem ze zisku? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Investice 300.000 do dluhopisů

Dobrý den, po prodeji bytu mi zůstalo 300.000,- Nechce se mi peníze nechávat na BÚ, jaké jsou mé možnosti je investovat? Slyšel jsem, že nejlepší jsou dluhopisy. Je to pravda? děkuji


odpovídal(a): Redakce

Správné načasování investice

Zdá se, že po finanční injekci FED i CEB se začínají trhy rozvíjet na "novo", zkrátka investoři jsou uklidněni. Podle mého názoru je asi právě "ten" správný čas zainvestovat do fondů nebo dalších titulů, i když onen rozkmit burz ještě asi nějakou chvíli bude trvat. Myslíte, že by to mohlo tak být? Nebo ještě počkat? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jak rozšířit své investiční znalosti?

Dobrý den. Chtěl bych si rozšířit znalosti o různých typech investování. Doporučil byste mi knihy typu Bohatý táta, anebo je na trhu nějaká vhodnější literatura. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Existuje bezriziková investice s vysokým výnosem?

Dobrý den , mám dotaz do čeho investovat,abych měl velký zisk a malé procento neúspěchu.


odpovídal(a): Redakce

Pojištění vkladů u penzijních fondů

Dobrý den,chtěl bych si založit penzijní připojištění a uložit tam formou mimořádného vkladu 500 000Kč. Tento vklad prý mohu kdykoli vybrat a úrok se pohybuje mezi 3 - 4 %. Jsou tyto vklady ze zákona pojištěny nebo mohu o peníze přijít při špatném hosopdařění fondu? Děkuji za odopvěd.