FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KAM INVESTOVAT?

odpovídal(a): Redakce

investovat do fondů?

mám 30 000kč, je v součastné době dobré investovat dofodů? A který je na českám trhu nejlepší? děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

kam investovat 80.000,-

Přeji pěkný den. Prosím o poskytnutí informace ve věci uložení volných finančních prostředků. V současné době by se jednalo řádově o částku do 80.000,- Kč, později je možné v určitých intervalech investovat další finance. Nedokáži se orientovat v tom finančním zmatku a proto bych uvítal radu odborníků. Moje představa je asi taková, že nechci nechat ležet peníze na účtu v bance, ale přesměrovat je na spořící účet (ale který), ev. někam jinam a možná s tím, že postupně budu přispořovat. Možná však existuje lepší a zajímavější řešení vžda však s malou mírou rizika. Děkuji za vaši odpověď. S pozdravem Pablo



odpovídal(a): Redakce

vkladní knížka

Dobrý den, chtěla bych darovat nezletilému příbuznému vkladní knížku nebo něco podobného k usnadnění vstupu do života, můžete mi prosím poradit. Děkuji Lenka Kouřilová


odpovídal(a): Redakce

kam investovat 100 000,-

Dobrý den, chtěl bych zhodnotit, volné prostředky, cca 100000,-kč, můžete mi poradit - fondy, dluhopisy, spoř. účty, akcie....?? jsem ochoten investovat i dlouhodobě, děkuji s pozdravem Pavel Riederer


odpovídal(a): Redakce

dividendy

do jake firmy investovat a kolik aby mi chodili slusny dividenty...:-)


odpovídal(a): Redakce

jak zhodnotit dědictví na 20 let

Dobrý den. Chtela bych se Vas zeptat, jak nejlepe investovat prave zdedene penize. Jedna se o castku 500 000 Kč a chtela bych ji i s nejakym ziskem predat za 20 let memu malemu synovy. Predem dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

spoření

Dobrý den, chci někam ukládat postupně peníze(pouze menší částky,př:1000měsíčně),abych co nejlépe využila úroků. Přemýšlím nad stavebním spořením u Raiffeisenbank nebo ukládání peněz na ING Konto. Opravdu nevím, která z těchto investic je lepší a pro mě jako pro mladou osobu nejvýhodnější. Na které z těchto možností vydělám víc peněz? Děkuji moc za radu. S pozdravem, Pobudová Lenka


odpovídal(a): Redakce

WPB

Dobrý den. Chtěl bych zhodnotit své úspory a po prostudování možností se mi jeví jako vhodná forma spoření na dálku u WPB, kde nabízejí oproti bankovním ústavům až 5,8% úrok. Mohli by jste mi poradit zda je tato forma vhodná? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Scandia

Dobrý den, zajímalo by mě zda máte nějaké informace o společnosti Scandia - byla mi doporučena finančním poradcem, ale já jsem o ní nikdy neslyšel. Jedná se společnost seriózní, známou?


odpovídal(a): Redakce

spořící účty

Dobrý den, zajímá mě, který spořící účet byste mi doporučil. Osobně váhám mezi účtem ING a Mbank.



odpovídal(a): Redakce

investice

Dnes je asi nebezp. investovat,protože díky výkyvům na burzách se nedá moc toho odhadovat.Podle mě je to plácnutí do neznáma.Ten,kdo má investováno dříve a s úžasem sleduje,jak se jeho investice znehodnocují,musí zkrátka jen čekat a vydržet.Ale jak dlouho?Rok,dva?To mu asi nikdo nepoví.Když jsem loni viděl a sledoval,co americká hypoteční krize způsobila a slyšel co ještě asi přinese/viz loňské hosp.noviny/,vedlo mě to k jasnému rozhodnutí,a to,že jsem předisponoval všechny investice do peněžních fondů.Naštěstí ne do těch,které měly investice na Islandu.Vyhledal jsem ty nejkonzervativnější!A vyplatilo se!Sice se vše zhodnotilo jen 2%-3%,ale nedošlo ke ztrátám.Co si myslíte o tom Vy?Děkuji,M.


odpovídal(a): Redakce

spořící účty

Dobry den, uvazuji o investici 500.000 - 1.000.000Kc , cetl jsem o sporicich uctech, pripadli mi jako bezpecna a pomerne vyhodna forma zuroceni prostredku. (konkretne jsem mel na mysli ¨cervene konto¨ Postovni Sporitelny) Mohli by jste mi, prosim, poradit s vyberem sporiciho konta popripade jinym druhem investice? Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

mBank

Prosím o radu, mám peníze na spořícím účtu u mBank. Může mít tato banka problémy v souvislosti s finanční krizí? Nemám peníze poslat do jiné banky? Díky za odpověď


odpovídal(a): Redakce

90.000,- na investice

Dobry den, mam k dispozici 90000,- a nebudu je potrebovat pristi 3 roky. Poradite, kam s nimi?


odpovídal(a): Redakce

WPB Capital

Dobrý den.Mám na běžném účte volné peníze ve výši 300 tis.Kč a potřeboval bych je na dobu asi 1 roku vhodně investovat,avšak s minimálním rizikem.Na internetu (www.wpb.cz) jsem si našel docela dobře úročený spořící účet u WPB Capital a jedná se o spoření na dálku s úročením 4,8% p.a. za vklad od 300 tis.Kč výše.Myslíte si,že je to dobrá volba?Předem díky za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

státní dluhopisy

Dobrý den, jsem vlastníkem státních dluhopisů 2007 - 2012, 3,55 %, ISIN CZ0001001887. Prosím o sdělení, zda jsou výnosy z jejich kuponů osvobozeny od daně, zdaňovány při výplatě nebo se musí uvést jako příjem v daňovém přiznání příslušného zdaňovacího období. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Immofinanz

Dobrý den, před rokem a půl investovala má matka 300 000,- do akcií immofinanz,ale v současné době kurz akcií prudce klesl.Díky tomuto velkému poklesu dost ztratila...Můžete mi poradit, co má nyní dělat? Vyčkat nebo prodat akcie a získat tak zpět alespoň malou část z investovaných prostředků?Děkuji za radu!


odpovídal(a): Redakce

investice v AXA

Dobrý den, investoval jsem ne zrovna malou částku do ivestičního životního pojištění francouské pojišťovny AXA RS. Peníze mám rozloženy ve třech podílových fondech (dluhopisový, smíšený, realitní). I před nynější krizí nevypadala situace podílových jednotek nijak růžově, ovšem nyní už začínám mít opravdu strach jak se americká krize může dotknout této francouzské pojišťovny a tedy i mých financí. Výpovědní lhůta je stanovena na 7 dní, tedy by nebyl problém od fondů upustit. Nežádám tímto ani tak o určující radu, jako spíš o názor někoho zkušenějšího... Mnohokrát děkuji, s pozdravem Feber


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,zajímalo by mě, kam s valutami,ktere…

Dobrý den,zajímalo by mě, kam s valutami,ktere pobírám jako část výplaty.Jedná se o USD a Euro. Líbil by se mi účet s kartou. Poradíte mi,která banka nabízí něco v tomto duchu a ještě k tomu výhodně?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

kam uložit 1000 euro

Dobrý den, mám volně k dispozici 1000 euro a chtěla bych si je uložit na nějaké konto, účet, nějak tak, aby se mi zhodnocovala, ale abych si je mohla třeba po roce vybrat. Prosím, poraďte mi, která banka by pro mě byla výhodná,případně nějaký produkt, nejsem v této oblasti vůbec informována. Velice děkuji.