FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Scháním článek o penězích a jejich funkcí...…

Scháním článek o penězích a jejich funkcí....podrobě Kdo ho sehnat na internetu? )Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vážení, zajímá mne Váš názor na nejlepší způsob…

Vážení, zajímá mne Váš názor na nejlepší způsob zhodnocení částky cca. 1.000.000,- Kč. Chci si vzít hypoteční úvěr na stavbu domu ve výši 1.200.000,- na 28 let. Zároveň s vyřízením úvěru chci prodat byt v OV v hodnotě cca 1.000.000,- Nabízí se několik variant: 1)umořit část hypotéky 2)uložit na termínovaný účet a z úroků hradit část splátek z hypotéky 3)investovat do cenných papírů 4)jiná varianta. Děkuji za odpověď, V.Kratěna



odpovídal(a): Redakce

Preji uspesny a presto klidny den a chtel bych se…

Preji uspesny a presto klidny den a chtel bych se zeptat na potencial stredoevropsky zamerenych akciovych fondu, typu ING Cesky akciovy, Sporotrend atd., ktere maji posledni rok a od jara zvlast velice dobre zhodnoceni. Vim, ze minule vynosy nejsou zarukou vynosu budoucich ... (bla, bla, bla), a ze takovyto vynos se pravdepodobvne jiz nebude opakovat. Rad bych ale vyuzil prumerovani investice, cimz bych eliminoval riziko nevhodneho nacasovani a investovani na vrcholu, nicmene bych nerad prumeroval pri slabem potencialu (nakupy IT fondu od jara 2000 do jara 2003), protoze by se v mem pripade jednalo o spekulativni investici v cca asi 2-3 letem casovem horizontu s castkou 3000.- az 5.000,- Kc mesicne. Jako podotazku bych se rad zeptal, zda-li je u nas mozne nakupovat indexove akcie techto stredoevropskych burz, jako je napriklad moznost nakupu indexu DJIA, S&P 500 atd. DEKUJI!


odpovídal(a): Redakce

Dotaz: prosím odpověď. Moje matka podědila po…

Dotaz: prosím odpověď. Moje matka podědila po babičce Kuponovou knížku z druhé vlny kuponové privatizace. Dokonce má od soudu papír že knížka patří jí. Zajímalo by mě kde může knížku nechat přepsat na sebe. Musí psát popř. jezdit do Prahy nebo existuje nějaká pobočka. Jsme z Mostu. Moc děkuji za vyřízení s pozdravem Cikob


odpovídal(a): Redakce

Obdrzal som "Nabidku na odkoupeni" kmenovych…

Obdrzal som "Nabidku na odkoupeni" kmenovych akcii Zivnostenske banky a.s. za cenu 4759Kc/kus, platnu do 16.10.2003. Som Slovak na Slovensku. Aké možnosti mám na odpredaj? Za odpoved dakujem a srdecne Vas zdravim Dietz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám 2 dotazy : 1. můžete navrhnout…

Dobrý den, mám 2 dotazy : 1. můžete navrhnout optimální investici částky ca 10tis EUR na ca 3-5 let ? 2. Je podle Vás výhodnější investovat v EUR, nebo využít poměrně příznivého kurzu a převést EUR na Kč a investovat v Kč ? Děkuji za odpověď Kořínek


odpovídal(a): Redakce

Jsou dva účty stav.spoření,lze na obou pobírat …

Jsou dva účty stav.spoření,lze na obou pobírat úrok?


odpovídal(a): Redakce

Živnobanka nabízí odkup akcií,jak se zachovat?

Živnobanka nabízí odkup akcií,jak se zachovat?


odpovídal(a): Redakce

Mám volných 500000,- Kč, kam investovat v…

Mám volných 500000,- Kč, kam investovat v krátkodobém invetičním horizontu (mimo termínovaný vklad)?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám k dispozici 4000 EUR a chtěl bych…

Dobrý den, mám k dispozici 4000 EUR a chtěl bych je investovat, ale nechce se mi zakládat devizový účet,kvůli velmi nízkému úroku, tak bych byl rád, kdyby jste mi mohli nabídnout jinou variantu výnosnějšího investování (bez toho abych musel EURa měnit na Kč). Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Hledám investora pro projekt v oblasti stavebního…

Hledám investora pro projekt v oblasti stavebního spoření v ČR. Poradíte mi jakou nejvhodnější formou oslovit finanční zprostředkovatele ? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

prosím odpověď. Moje matka podědila po babičce…

prosím odpověď. Moje matka podědila po babičce Kuponovou knížku z druhé vlny kuponové privatizace. Dokonce má od soudu papír že knížka patří jí. Zajímalo by mě kde může knížku nechat přepsat na sebe. Musí psát popř. jezdit do Prahy nebo existuje nějaká pobočka. Jsme z Mostu. Moc děkuji za vyřízení s pozdravem Cikob


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, je mi 21 let a zajímám se o finanční…

Dobrý den, je mi 21 let a zajímám se o finanční trhy (studuji ekonomickou VŠ) a jelikož jsem si chtěl zkusit zajímavěji zhodnotit peníze než jen přes stavební spoření, které již mám, vložil jsem menší částku (12000,-) do ING 1. akciového fondu. Říkal jsem si, že při případné ztrátě se mi zas tolik nestane a budu mít alespoň životní zkušenost. Fond jsem si vybral podle velmi zajímavých výsledků v minulých letech (je pravda, že minulé výsledky nezajišťují zhodnocení v budoucnu, ale kdo se na výkonnost nedívá, že? :-)) a musím přiznat, že jsem velmi spokojen. Od vložení (14.7.2003) mi hodnota investice vzrostla o 8%. Nemyslím si, že tento růst vydrží po delší dobu, ale musím přiznat, že je pěkné vidět, jak peníze vydělávají peníze. Rád bych vás požádal o váš nazor na fondy ING a ABM AMRO. U ABM se mi líbí jejich dluhopisový fond (přesné jméno si nepamatuji) a hlavně 0% obhospodařovací poplatek. Jaké akciové fondy na našem trhu patří podle vás mezi lepší? A ještě menší dotaz. Co, prosím, znamená SCORING FONDU? Předem velmi děkuji za odpověď .


odpovídal(a): Redakce

Bylo mi oznámeno že byla zrušena emise…

Bylo mi oznámeno že byla zrušena emise CZ0008470416. Co to pro mě znamená a jaký je stav tohoto eminenta? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Mám k dispozici vyšší finanční hotovost kterou…

Mám k dispozici vyšší finanční hotovost kterou bych rád s minimálním rizikem, avšak s úrokem alespoň 5% dlouhodobě (na více let) investoval. Můžete mi doporučit způsob a případně zveřejnit procentní výnosy u různých investičních produktů ? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš odhad…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš odhad míry inflace na dalších 5 let, který by se dal využít při výpočtu doby návratnosti investice (případně zdroj, ze kterého čerpáte). Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.V nedávné době mi přišlo oznámení o…

Dobrý den.V nedávné době mi přišlo oznámení o změně podoby akcí MAGNETON na listinné a zároveň změně nominálu z 1000 na 430. Jelikož těchto akcií vlastním velmi málo, rád bych se jich zbavil.Můžete mi poradit, jakým způsobem postupovat?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, koupil jsem auto na leasing a RPSN…

Dobrý den, koupil jsem auto na leasing a RPSN číní 30,7%. Není to moc u 5-ti letého leasingu?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jak nejlépe můžu investovat a…

Dobrý den. Jak nejlépe můžu investovat a zhodnotit 100 000,-, na dobu 3 - 5 let s nízkým rizikem ztrát? Mám je vložit do podílových fondů, nebo třeba dluhopisů? Děkuji předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

české státní dluhopisy

české státní dluhopisy