FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den chtěl bych se vás zeptat jaké by bylo…

Dobrý den chtěl bych se vás zeptat jaké by bylo nejlepší rozložení mé investice. K dispozici mám 4500,- měsíčně. Dá se tato částka postupně vkládat do podílových fondů nebo by bylo lepší kombinovat to s termínovanými vklady (na 1-3 roky, st. spoření mám).Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Nečekaně jsem získala 50 tisíc Kč. Ráda bych…

Nečekaně jsem získala 50 tisíc Kč. Ráda bych věděla, jak nejlépe tyto finanční prostředky investovat.



odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Rad bych se zeptal coby minoritni…

Dobry den. Rad bych se zeptal coby minoritni akcionar firmy Omnipol na tuto vec - dle inzeratu v HN z 19.11.2003 se 23.12.2003 kona mimoradna valna hromada Omnipolu, jejimz ucelem je prevzeti teto firmy jejim hlavnim akcionarem, firmou Omnyx. S akciemi drobnych akcionaru bude nalozeno podle znaleckeho posudku - zrejme pujde o vykup akcii za nejakou smesnou castku, bohuzel neznam zatim ten posudek. Akcie nejsou verejne obchodovatelne. Jake mam jako minoritni akcionar moznosti? Mam sanci pozadovat akcie firmy Omnyx jako nahradu za sve stavajici akcie Omnipolu? Mam pravo pozadovat vypracovani oponentniho znaleckeho posudku - preci jen neni posudek jako posudek a dost se to muze lisit, zadava-li jeho vypracovani prodavajici nebo kupujici. Jaky postup byste doporucili - podotykam, ze se domnivam, ze Omnipol je relativne zdrava firma a Omnyx ji proste vykresluje ve spatnem svetle, pochopitelne aby ji celou prevzal pod cenou. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Ktere konkretni faktory ovlivnuji utvareni…

Ktere konkretni faktory ovlivnuji utvareni leasingove ceny u financniho leasingu?


odpovídal(a): Redakce

Co znamená pojem "Clearingová Banka"?

Co znamená pojem "Clearingová Banka"?


odpovídal(a): Redakce

Dobry vecer mam maly problemik. Chcem zakooupit…

Dobry vecer mam maly problemik. Chcem zakooupit laptop a chybi mi jeste 8 tisic, tak se chci zeptat, jestli se da nekde půjcit tenhle obnos penez za nejake rozumne mesicni splatky? Mockrat dekuji!


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu, chtěla bych investovat asi 100 000…

Prosím o radu, chtěla bych investovat asi 100 000 Kč do dvou fondů a nevím jakých


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mohl by jste prosim, doporucit nejakou…

Dobry den, mohl by jste prosim, doporucit nejakou literaturu ktera by me vzdela v investicich radove do 100 tis. Pripadne doporucit nejaky seminar? na ten ktery je inzerovan na techto strankach uz jsem zapsan. Predem Dekuji Tomas Vacek


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, Mam sporici ucet v AUD vedeny v CSOB a…

Dobry den, Mam sporici ucet v AUD vedeny v CSOB a rad bych provedl prevod na CZK. Nevim vsak, jakou formu prevodu pouzit. Zda je vyhodnejsi prevod z uctu na ucet ci vybrat hotovost a provest smenu ve smenarne. Take by me zajimaly vyse poplatku, jake muzu ocekavat. Dekuji TKT


odpovídal(a): Redakce

Existuje v CR "garantovany" fond? Dakujem

Existuje v CR "garantovany" fond? Dakujem



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mel bych 2 dotazy prosim: Jakym…

Dobry den, mel bych 2 dotazy prosim: Jakym zpusobem lze u nas investovat na Americkych burzach NYSE a NASDAQ prostrednictvim on-line brokeru a daji se u nas obchodovat take Options, a shorts ? A za druhe, jsou u nas v CR take nejake Hedge funds nebo lze do nejakych od nas investovat ? Dekuji ...Miroslav


odpovídal(a): Redakce

Mam spise obecnejsi dotaz. Kdybych mela moznost…

Mam spise obecnejsi dotaz. Kdybych mela moznost investovani a mohla si vybrat mezi inv. fondem, bankou a napr. pojistovnou. Komu bych mela dat prednost a proc? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rada bych se Vas zeptala, jak…

Dobry den, rada bych se Vas zeptala, jak nejlepe na rok investovat 100000 USD pri co nejmensim riziku. Za 1 az 2 roky bych tyto penize rada vyuzila ke koupi nemovitosti (stavebni sporeni i penzijni pripojisteni mam). Dekuji, Lenka


odpovídal(a): Redakce

Dobry Den. Jak se projevi na vynosnosti fondu…

Dobry Den. Jak se projevi na vynosnosti fondu navrhovane snizeni dani pro investice a investicni spolecnosti ? Navrhovane snizeni dani je z 15% na 5%. Domníváte se že výkonnost fondů se zvysi o 10% ? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Pořídil jsem auto na leasing na 36 měsíců.Po…

Pořídil jsem auto na leasing na 36 měsíců.Po roce je chci hotově vyplatit.GE capital leasing mi to spočítal tak,že zaplatím jen o směšnou částku méňě,než kdybych pokračoval ve splátkách.Je možné,že si společnost naúčtuje ůroky i za dobu,co bych jí již nebyl dlužníkem?děkuji za odpovědˇ.


odpovídal(a): Redakce

Jsem studentka a chtela bych investovat…

Jsem studentka a chtela bych investovat pravidelne kazdy mesic dlouhou dobu, ale mam k dispozici jen malou castku (400Kc).Chtela bych vedet do ceho je nejlepsi investovat?Ne prilis rizikove, ale prece jen vynosne...jsou lepsi podilove listy,sporici ucty...? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jaký je osud akcií Bankovního holdingu a.s. ,…

Jaký je osud akcií Bankovního holdingu a.s. , původně a.s. Bankovní investiční fond ?


odpovídal(a): Redakce

ráda bych rychle a dobře zhodnotila své finance.…

ráda bych rychle a dobře zhodnotila své finance. Částku třeba 100.000,-- mohu uvolnit na 2-3 měsíce. Prosím o sdělení kde by jsem mohla tuto částku tzv. rozmnožit. děkuji a přeji příjemný den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den mam investované finančmí prostředky ve…

Dobrý den mam investované finančmí prostředky ve SPOROBONDU, který od června klesná myslýte že má smysl se poohlížet po jiné formě investování pokud ano jaké. Děkuji mnohokrát za odpověd


odpovídal(a): Redakce

Syn má volné finanční prostředky ( cca 5 000 USD)…

Syn má volné finanční prostředky ( cca 5 000 USD). Jak tyto prostředky zhodnotit v horizotntu 1- 2 let? co je výhodnějčí, zda investování, uložení na účet a pod. Děkuji.