FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dlouhodobá pravidelná investice

Dorbý den, rád bych se zaptal na pravidelné investování. Měsíčně bych odesílál V1 5.000,-Kč, V2 9.000,-Kč. Riziko ivestování střední / velké. Za 5 let bych si chtěl vybrat minimálně V1 250.000,-Kč, V2 500.000,.Kč. Pokud by byl zůstatek (v plusu), pokročoval bych s odesíláním peněz dál. Dostuponost peněz do 7 dnů.


odpovídal(a): Redakce

Výpověď investičního životního pojištění

Dobrý den,zajímá mě prosím,jestli u vypovědění smlouvy ze strany pojišťovny pro neplacení Investičního životního pojištění musím zaplatit i tu částku, která byla jako investiční, teda spořící, nebo jen částku, která byla sjednaná za rizika. Děkuji Cenkner Jozef. 608902758



odpovídal(a): Redakce

Investice

Dobrý den, mám dotaz. Chtěl bych si spořit na důchod je mi 40 let a chtěl bych spořit 2500-3500 Kč. Finanční poradce mi doporučuje investiční program Horizont Invest od firmy Conseq, kde mi spočítali výnos 120% vkladů. Jedná se o firmu, která je placená z poplatků za spravování účtu a nejsou závislí na svém úspěchu při spravování financí. Poradce má svou provizi jistou, ale mě se dle smlouvy nemusí vrátit ani vložené finanční prostředky. Poradíte mi kam by bylo nejvhodněší vkladat měsíčně prostředky, aby bylo přiměřené zhodnocení a minimální riziko, že o vložené prostředky přídu.


odpovídal(a): Redakce

Immofinanz

Dobrý den, mám dotaz ohledně investování do fondu Immofinanz. V roce 2006 jsem do něj investovala určitou sumu peněz a k dnešnímu dni tam mám tak třetinu. Zajímalo by mě, zda si v něm peniíze ponechat a čekat, až se situace zlepší, anebo vybrat a investovat do některých z fondů Conseq například, kde jsem také dříve investovala a i když se brala investice jako rizikovější, jsem alespoň na tom, co jsem tam vložila. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Úroky z hypotéky

Dobrý den, dle z.č. 586/1992 Sb.,o daních z příjmů § 15 odst. 3 je možnost odečíst úroky z hypotéky, , dále dle § 381 se vysvětluje, že je možné si toto odešíst na základe předloženého LV. Klient na LV zapsaný není, je jenom spoludlužníkem na úvěrové smlouvě. Vlastnictví nemovitosti opírá o z.č. 40/1964 Sb§ 134. Pravdou je, že dům začal stavět v době trvání manželství na pozemku své manželky, která ho zdědila. V domě žije, avšak nikde jinde kromě hypoteční smlouvy jeho jméno nefiguruje . Má nárok na odečet nezdanitelkné části základu daně dle z. 586/1992 Sb.,? Děkuji za odpověď. Jannová


odpovídal(a): Redakce

Konzervativní investice do akcií

Dobrý den, Ráda bych Váš názor a radu. Je mě 50 let a zhruba za 15 let jdu do důchodu. Mám 2 mil. a chtěla bych je bezpečně uložit a hlavně dobře zhodnotit, aby byly zároveň se mnou připraveny na důchod....? Běžné důchodové spoření mám, ale toto mě zajistit nemůže.S přímým investováním mám ty nejhorší zkušenosti. (Prodělala jsem vše.)Investiční fondy se vzpamatovávají z krize velmi pomalu a nedosahují ani na vložené investice.Pro spoření se snažím využívat každé nabízené možnosti. Zaměstnání mám skoro průměrné, bydlím v rodinném domku. Děkuji za radu pokud nějaká existuje s pozdravem Hela


odpovídal(a): Redakce

Konzervativní investice

Dobrý den, můžete mi prosím poradit vhodný produkt, kam bych chtěl jednorázově vložit cca 70tis a poté 2tis měsíčně. Potřebuji, aby riziko bylo minimílní a peníze bych měl kdykoliv k dispozici. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Životní pojištění

Dobrý den, v roce 2009 jsem si založila Investiční životní pojištění.Měsíčně platím 1000Kč.Podíly mám rozdělené mezi Conseq (progresivní,balancové,nemovitostní portfolio) a Pioneer P.F. (Global progresive CZK a Global dynamic CZK) vždy po 20%.Pojištění mám uzavřené na 43 let :(((. Chtěla jsem se zeptat,kde a jak zjistím výnos a zda se dá s tímto pojištěním nakládat již v dnešní době.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

RPSN

Provident např. poskytne bezhotovostní půjčku ve výši 10000kč s dobou splácení 60týdnů(59x 220kč a poslední splátka 197kč), celkový poplatek za půjčku je 3177kč : ten se ale dělí na úrok-1277kč a poplatek 1900kč. Mají pevně stanovenou úrokovou sazbu 21 p.a. Otázka zní, jaký vzorec byl použit na výpočet úroku 1277kč, když úroková sazba činí 21 p.a. a doba splácení je 60týdnů? Jak k tomu došli? děkuji


odpovídal(a): Redakce

Platby sociálního a zdravotního pojištění

Dobry den chci se zeptat mam castecny invalidni duchod.a nyni bych chtela podnikat v oboru kadernice .zivnost chci mit jako vedlejsi cinnost.jsem evidovana na uradu pracea chci vedet zda bych od nej mohla dostat nejake dotace na vybaveni a provoz ,tak by me zajimalo jestli to i takhle jde a jak je to s placenim socialniho a zdravotniho pojisteni moc dekuji za odpoved



odpovídal(a): Redakce

Penzijní připojištění

Dobrý den, dovoluji si Vás oslovit s tímto dotazem. Pokud si uzavřu smlouvu penzijního připojištění od České spořitelny, hrozí v případě budoucnosti, že bych přišel o naspořené peníze, kdyby stát tyto peníze zestátnil? Takový podobný případ se stal v Maďarsku, že lidé pak přišli o naspořené peníze, které si spořili na důchod. Jak vůbec může stát tyto peníze zestátnit? To v případě kdyby si hodně zadlužil či zbankrotoval? Předem děkuji za vysvětlení. S pozdravem a přáním hezkého dne, Martin.


odpovídal(a): Redakce

Insolvenční řízení

Ještě prosím jednu otázku k mému předchozímu dotazu týkajícího se insolvenčního řízení. Jaká je možnost lidvidace tzv.nedobytné pohledávky právně a účetně ve firmě. Je možno ji i dobropisovat/vzdání se příjmu/? Existuje nějaký postup pro pohledávku do 100tis. Kč? Prosím o radu. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Nevyplacený dražební výtěžek

Kuponova privatizace - ALIACHEM a.s. Pardubice . Mam dotaz v roce 2005 mě přišel dopis . Že jsem si nevyzvedla akcie ve lhůtě tak byly prodány ve veřejné dražbě -CAPITAL PARTNERS. A tak mě zajímá kde to vše je že tady ještě píšou že výtěžek dražby bude poukázán poštovní poukázkou na mou adresu . Jinak děkuji za odpověd, zdravím


odpovídal(a): Redakce

Akcie z kupónové privatizace

Dobrý den. Našla jsem doma po zesnulém otci 2 kupónové knížky. Chtěla bych vědět, kam se můžu obrátit, abych o těchto knížkách zjistila nějaké informace (např. zdali jsou akcie ještě ve vlastnictví otce, žádné výpisy z SCP u knížek nebyly, navíc jsem zjistila, že SCP ukončilo svoji činnost). Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Investice volných finančních prostředků

Dobrý den, rád bych investoval částku 100 tis. korun s tím, že bych potřeboval jistotu, že své peníze budu moci v každém okamžiku do několika měsíců s co nejnižšími náklady zlikvidnit. Přitom bych mohl dále vkládat pravidelně cca 5000 korun měsíčně. Momentálně mám prostředky uloženy na spořícím učtu a hledám co nejvyšší zhodnocení. Jisté riziko jsem ochoten podstoupit, ale nerad bych obdržel nazpět například jen polovinu nebo dokonce méně. Ideální by byla taková forma investice, kde by se pravidelně (například čtvrtletně) vyplácel výnos, přičemž vložené prostředky by se dále zhodnocovaly. Předem mnohokrát děkuji za jakoukoli odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám takový spíše právní problém (s…

Dobrý den, mám takový spíše právní problém (s konkurenční doložkou), který se týká oblasti financí. Jde mi o přesný význam slova KAPITÁLOVÉ INVESTICE... Nejsem si zcela jistá, zda do kapitálových investic je možné zahrnovat i klasické spořící účty a krátkodobé úvěry. Myslím si a pěvně doufám, že tomu tak není. Kapitálová investice dle mého názoru by měla být dlouhodobá - např. akcie, obligace atd. Je to sice asi divný dotaz, ale bohužel v právních sporech jde o slovíčkaření. Nemůžu se k přesné definici nikde dohledat. Děkuji za odpověď. Jana Jobánková


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat? Na jméno…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat? Na jméno institutu které banky nabízí střadatelům zpravidla větší objem peněz a to v tom ohledu že jim nabídnou v řádu dnů úrokovou míru ve volné soutěži na vklad a poskytovatel peněz si může vybrat. Děkuji Vám mnohokrát S pozdravem Petr Šalomoun


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,letos v únoru jsem chtěla pomoci svému…

Dobrý den,letos v únoru jsem chtěla pomoci svému synovi ve finanční tísni, ve které se nacházel a proto jsem si na sebe vzala úvěr u Č.Spoř. 200 000 Kč, ale s tím, že si ho bude splácet on ze svého účtu.Vše bylo v pořádku až tento měsíc jsem v šoku zjistila, že není schopen platit (má exekučně zastavený plat !)Splátka byla stržena mě z účtu, ale tím pádem budu v mínusu po zaplacení Inkasa. A to nechci domyslet, co bude příští měsíc ! Můžete mi poradit, jak z této situace ? Děkuji předem.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý deň Prosím Vás chcel som sa spýtať či…

Dobrý deň Prosím Vás chcel som sa spýtať či akcie HBS-poradenská,a.s. majú nejakú hodnotu alebo je to bezcenné. Je tu nejaké čislo: CZ0009086708. Ak áno čo sa dá s tým robiť. Vopred Vám ďakujem za odpoveď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý deň Chcel by som Vás požiadať o radu. V…

Dobrý deň Chcel by som Vás požiadať o radu. V kuponke som kupil akcie Harvardský Dividendový Investiční Fond,a.s. ISIN 0008009909.V roku 2003 prišiel dopis z HBS poradenská,a.s.že ak chcem že vyplatia podiely vo výške 6,9 US.V tej dobe ma to nezaujímalo a preto by som sa chcel spýtať či to má nejakú hodnotu, ak áno čo sa dá s tým robiť. Sú to akcie HBS poradenská,a.s. HPH,ISIN CZ 0009086708 Dúfam že mi odpoviete už som to skúšal všade možne a zatiaľ mi nikto neodpovedal.Vopred ďakujem Pucher