FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Převody peněz mezi bankami

Dobrý den, dovoluji se Vás oslovit s těmito dotazy. Čím je způsobeno to, že když odesílám peníze, např. z Komerční banky do České spořitelny trvá převod 2 dny? A čím je způsobeno to, že když odesílám peníze z Komerční banky do Komerční banky je převod peněz hned realizovaný? Všechny peníze, které se odesílají z banky do banky, jdou před Českou národní banku? Děkuji Vám za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne.


odpovídal(a): Redakce

Prodej PL

dobrý den chci prodat podílové listy?nebude s tím problém?dostanu celou částku,co mi byla napsána na účtu nebo bude nějaký poplatek za zrušení?díky Lída



odpovídal(a): Redakce

Oddlužení formou splátkového kalendáře

Dobry den, chci se zeptat...Bylo mi schvaleno soudem oddluzeni formou splatkoveho kalendare, ale u jedne ze splatek jsem byl jako rucitel a veritel si se u me taky prihlasil. Mohou to vymahat i od cloveka na ktereho uver byl sepsan, kdyz to ja mam ve splatkach v oddluzeni? popripade, da se s tim neco delat abych to splacel jenom ja formou oddluzeni?


odpovídal(a): Redakce

Akcie z kupónové privatizace

Dobrý den, babička mi předala svou kuponovou knížku. Vůbec nevím, co si s ní mám počít stejně jako ona. Zjistila jsem, že SCP kde bych mohla nějaké informace získat je zrušené. Můžete mi prosím poradit? Děkuji, hezký den Hanka


odpovídal(a): Redakce

FIFO

Dobrý den, výnosy z obchodování s cennými papíry jsou daněny v případě, že je investor nedržel déle než 6 měsíců. Jak se tato lhůta počítá např. v případě, že nakoupím 10 akcií, po 4 měsících opět 10 akcií a po dalších 4 měsících prodám 10 akcií. Lze tento prodej "spárovat" s prvním nákupem a tedy daň neplatit?


odpovídal(a): Redakce

Harvardské fondy

Dobrý den, našla jsem doma akcie Harvardských fondů (1/2 první vlny).Myslela jsem, že jsem je prodala všechny při nabídce na odkup, ale pak jsem zjistila, že jsem měla dva jejich fondy a nedopatření jsem dala k odkupu jen jeden. Co se s tím dá teď dělat? Má to ještě nějakou hodnotu? Děkuji JK


odpovídal(a): Redakce

Investiční poradce

Dobrý den, začala jsem se zajímat o investování a ráda bych našla dobrého investičního poradce v Brně nebo okolí. Prosím o radu, kde hledat, a nebo lépe o kontakt na konkrétního poradce. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Iva


odpovídal(a): Redakce

Daňové úlevy a dotace

Dobrý den. Chystám se začít podnikat a chci se zeptat, zda je nějaká možnost dotací či daňových úlev pro nově podnikající či podnikání v mém oboru. Chystáme se rozjet hudební klub a bar zaměřený na underground kulturu, podporu nezávyslého a alternativního způsobu života, místo pro výstavy, workshopy a koncerty rozličných žánrů. Chci se optat, zda mám šanci zjískat nějakou finanční podporu na nákup vybavení či rekonstrukci prostorů. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Investice do akcií

dobry den chtěl bych se zeptat jak se nakupuji akcie, cene papiry a dluhopisy? chtěl bych koupit 40 akcii čezu za 27 900 kč dne 8,8,2011. děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dpbrý dne, chtěla bych Vás poprosit o radu. Nyní…

Dpbrý dne, chtěla bych Vás poprosit o radu. Nyní jsem na rodičovském příspěvku ten mám zvolený na 3 roky. Dceři bude 3 roky 12.10.2011. 5.11.2011 mám datum porodu druhé dítě. Chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na mateřskou dovolenou a pak následně po ní na 3 roky rodičovského příspěvku. Děkuji Hybšová



odpovídal(a): Redakce

Právní záležitosti

Dobrý den,předem se omlouvám, že používám jinou sekci než právní, ale přes týden nemohu vložit dotaz z důvodu, že již hned poránu se omlouváte,že pro dnešek je vyčerpaný limit dotazů. Jedná se mi o: do darovací smlouvy bychom chtěly uvést níže uvedené věcné břemeno. V případě vložení slova "dožití", se může stát, že mamka nebude schopná se o sebe postarat a pak bychom nemohly s bytem nic udělat.Projde nám níže uvedený odstavec u KÚ, nebo jak ho pozměnit,aby obsah zůstal stejný. "Obdarovaný, jako povinný z věcného břemena, touto smlouvou zároveň zřizuje pro dárce,jako oprávněného z věcného břemena bezúplatně právo bydlení a užívání celého bytu uvedeného v čl. I od.st. l) této smlouvy včetně jeho příslušenství a součástí na dobu soběstačnosti dárce,tj.do doby,kdy dárce z důvodu nesoběstačnost-nemoci by musel být zaopatřen jednou z dcer (jména a jejich adresy)nebo pečovatelským ústavem, domovem důchodců. Dárce, jako oprávněný z věcného břemena, právo odpovídající věcnému břemeni přijímá a obdarovaný je povinen toto jeho „právo strpět“. Moc Vám děkuji za pochopení. Marie


odpovídal(a): Redakce

Přechod akcií

Dobrý den Dedil sem po mandelce 30ks akcií,LOMBARD CAPITAL ISIN CZ0008466786 .Mužete mne poradit ,na jaki adrese mam obrátit na přepsáni na moje meno Dekuji Bognar


odpovídal(a): Redakce

Zahájení podnikání

Dobry den, mam ceske obcanstvi, ale ne trvale bydliste v CR. Jsem registrovana uz 2 roky v Holandsku. Muzu si zaridit cesky zivnostensky list? Jake jsou podminky? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Pravidelná investice do akcií

Dobrý den, jsem studentka VŠ a ráda bych investovala menší částku peněz. Je vůbec možné investovat jednorázově 3000 - 4000 nebo pravidelně 1000? Kam mohu takto investovat? Dají se za tuto částku pořídit akcie, nebo kolik akcie zhruba stojí? Děkuji za odpověď, Nováková


odpovídal(a): Redakce

Vývoj kurzu GBP

Dobry den, mel bych dotaz ohledne prognozy vyvoje kurzu britske libry vuci korune. Drzim pomerne velkou castku (v radu tisicu), kterou ale musim do mesice promenit. Zatim je vsak kurz libry zalostne nizko. Je nejaka nadeje na posileni teto meny behem pristich 4-5 tydnu nebo se naopak ceka jeste vetsi oslabeni a je pro me lepsi prodat hned? Dekuji, LK


odpovídal(a): Redakce

Kursy CP

Dobrý den,kde můžu sledovat online grafy světových burz a premarkety.Díky


odpovídal(a): Redakce

Investice do stříbra

Dobrý den. Potřeboval bych poradit ohledně investice do stříbra. Mám k dispozici cca 22 tis. kč, které teď někajou dobu nebudu potřebovat (2 roky ). Problém je s tím, že nemůžu najít obchodníka, kde by se dalo nakoupit s touto částkou. Nejlepší zatím - fio nejméně 2000 USD pro prní obchod /nemám si kde půjčít ten zbytek /. Existuje nějaký seznam obchodníků kde by byli co možná nejmenší poplatky - za obchod s online obchodní platfotmou, kdy bych mohl začít? Domívám se, že stříbro má velkou šanci být v tomto století jednou z nejvýnosnějších investic v horizontu 10-12 let.


odpovídal(a): Redakce

Náhradní bydlení

Dobrý den, jakou mám povinnost jako majitel zprivatizovaného bytu k mojí matce, které jsem původní nájemní právo za regulované nájemné, mým vlastnictvím změnila dobrovolně smluvně (v KN) na bezúplatné věcné břemeno užívání části bytu na dožití, ale matka se chce nyní vystěhovat a žádá po mně jiné bydlení? Toto věcné břemeno bylo oceněno znalcem na 500tis. Kč. Jak a jaké adekvátní bydlení jí mám nyní zajistit, nebo jak ji mám odškodnit, musím ji koupit byt do osobního vlastnictví, jak mi poradili v občanské poradně, přestože do koupě, ani poté do bytu doložitelně nevložila ani korunu a to ani na údržbu bytu (malování, apod.)? Předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Úhrada daně

Dobrý den, mám přítele který podniká a dával daňové přiznání k 31.3.Má zaplatit daň na kterou bohužel nemáme.Dá se tato daň zaplatit na dvakrát, jestli ano tak jak? Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den. Renáta


odpovídal(a): Redakce

Sledování portfolia cenných papírů

Dobrý den! Dobrý den Prosím Vás je někde ke stažení program, který by uměl sledovat mé investice? Jedná se mi o to, aby uměl vyhodnotit jednak pravidelně se opakující investice, ale i investice jednorázové. Zkrátka abych měl přehled o úrokovém zhodnocení svých investic jako celku. Děkuji za odpověď. S pozdravem Petr Vraštil