FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Jsem v teto ekonomicke sfere zatim…

Dobry den. Jsem v teto ekonomicke sfere zatim jenom laik a tak nejak nechapu tuhle informaci: ECB do konce roku nebo začátkem roku 2006 odhodlá po dvou letech ///zdražit peníze///, aby inflaci v eurozóně udržela na uzdě. Muzete mi prosim vysvetlit o co jde a jak se to promitne na kurzy men? Moc dekuju za odpoved. Jarda


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o zodpovězení…

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o zodpovězení mého velmi konkrétního dotazu: žila jsem dlouho v zahraničí a ráda bych v Čechách začala podnikat v oblasti buď zprostředkování zahraničního obchodu, nebo možná přímo s předmětem činnosti vývoz - dovoz. Na základě jakého živnostenstkého oprávnění by to bylo možné? Neměli byste tip, odkud čerpat bližší informace - jaké předpisy, publikace? Mnohokrát předem děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám 2 stav.spoření.První 500 měsíčně…

Dobrý den. Mám 2 stav.spoření.První 500 měsíčně,konec příští rok,druhé 1500,konec za 3 roky,penzijní s částkou 1000 mesíčně a 416 životní pojištění.I tak mi zhruba okolo 2000 měsíčně zbývá a rád bych je nějak zhodnotil.Zatím jsem to udělal tak že jsem každé spoření navýšil o 1000 korun,ale myslím že to není asi dobrý nápad.Můžete mi prosím poradit co s těmi dvema tisíci měsíčně udělat? Tak do 5 let počítám s koupí bytu a na to bych rád použil jak ta stavební spoření,tak ty naspořené částky z těch dvou tisíc. Díky za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Prosím jak moho v dnešní dobé nejlépe zůročit 1…

Prosím jak moho v dnešní dobé nejlépe zůročit 1 mil.korun bez větších rizik!Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám v rodině 3 smlouvy stav.spoření…

Dobrý den. Mám v rodině 3 smlouvy stav.spoření platné již 6 let. Existuje dnes jiná tak východná možnost zhodnocení peněz než tyto smlouvy? Plánuji ještě 1 rok spořit a pak nechat doběhnout úročení do cílové částky.


odpovídal(a): Redakce

Pekny ded. Zajima me, jakou spojitost ma rust…

Pekny ded. Zajima me, jakou spojitost ma rust urokovzch sazeb v centralni bance (cr) na vyvoj kuzru (EUR - CZK) Jak to spolu souvisi. Moc dekuju za odpoved. Jarda


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych investoval asi 500 000 JPY na…

Dobry den, rad bych investoval asi 500 000 JPY na dobu 1-2 let. S investovanim v zadne nemam zadne zkusenosti. Muzete mi prosim poradit, jak lze u nas nejlepe JPY investovat? Dekuji. S Pozdravem Libor Sedlacek


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké finanční…

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké finanční instrumenty jsou součástí trhu krátkodobých státních dluhopisů. Zdali sem patří pouze státní pokladniční poukázky, nebo také poukázky ČNB a poukázky Fondu národního majetku. Předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Vlastním 36 opcí na akcie firmy z…

Dobrý den, Vlastním 36 opcí na akcie firmy z USA. Tyto opce spravuje firma Marill Lynch. Opce mi vyprší v příštím roce. Je možno tyto opce zobchodovat v ČR? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,procházím dosti často tyto www.stránky…

Dobrý den,procházím dosti často tyto www.stránky,ale spíše bych potřeboval poradit co možná nejadresněji,zejména po tom,co bylo publikováno v posledním čísle Ekonomu ohledně finančních poradců.Mám několik stovek akcií ČEZ,několik stovek tísíc Kč volných finančních prostředků a potřebuji poradit seriozního finančního poradce,který by mě navrhnul rozumné rozložení portfolia a o to se staral.Nejlépe z okruhu KB a.s.jejímž jsem klientem,nicméně na žádného poradce,který by měl přehled větší než já jsem tam dosud nenarazil.Výše uvedené zdroje mohu postrádat a z různých hodnocení vyplynulo "agresivní investor".Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v současné době mám volných 100 000…

Dobrý den, v současné době mám volných 100 000,- Kč a chtěl bych se optat kam výhodně vložit peníze abych na nich mohl vydělat,ale zároveň je neztratil. Stavební spoření mám tři, takže do toho se mi už investovat zatím nechce. Přemýšlel jsem o nějakých dluhopisech a nebo o nabídce HSBC o jejich zaručených fondech. Zároveň bych se chtěl poradit jak a kam se dají v ČR investovat valuty,euro či britské libry. Děkuji Kupka


odpovídal(a): Redakce

Můžete mi prosim poradit co s naspořenými eurami?…

Můžete mi prosim poradit co s naspořenými eurami? Jak se zhruba bude vyvíjet kurz njen v tomto roce? Vymenit na české koruny co nejdříve, nebo čekat na vývoj kurzu nyní když koruna posiluje? Dekuju.


odpovídal(a): Redakce

Likérka Stock jejímž jsem minoritním podílníkem…

Likérka Stock jejímž jsem minoritním podílníkem si odhlasovala vyvlastnění akcií. Mám šanci protestovat, když své akcie nechci prodat a chci i nadále zůstat podílníkem?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych si vsadit u internetové…

Dobrý den, chtěl bych si vsadit u internetové sázkové společnosti (online). Zajímalo by mě jestli mi hrozí nějaká pokuta?Četl jsem že internetové sázení je v Česku ilegální.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, akcionář má právo na výplatu dividend…

Dobrý den, akcionář má právo na výplatu dividend poté, co takovouto výplatu schválí Valná hromada. Dle §192 předkládá návrh na výplatu dividend představenstvo v rámci hospodářských výsledků. Co když ale představenstvo návrh na výplatu dividend nepředloží a akcionář se domnívá, že dividendy vyplaceny být mohou. Má nějakou možnost, jak tuto situaci řešit, např. podáním protinávrhu? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Už počtvrté se ptám na to, jak je to s akciemi…

Už počtvrté se ptám na to, jak je to s akciemi Jihočeské pivovary a snížením ceny z 1000 na 10 Kč. Dodnes jste nedokázali odpovědět alespoň Polib nám prdel. Jestli odpovídáte jen nějakým zbohatlíkům či prominetům, dejte to do informace, ať zbytečně od vás neočekává radu i obyčejný "miniakcionář" z kupónové privatizace. Promiňte, že jsem vás obtěžoval. kaplak@centrum.cz


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, Chtel bych se zeptat co si myslite o…

Dobry den, Chtel bych se zeptat co si myslite o investovani (okolo 100 000,-) do OMMIFINANZ obchodovaným na Videnske burze. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, investovala jsem do Sporobondu. Nyni…

Dobry den, investovala jsem do Sporobondu. Nyni zaznamenal vyrazny pokles, tyto penize (75%) nebudu muset potrebovat z do cervna- zari 2006, s tim, ze zbyvajicich 25% budu potrebovat v breznu 2006. Doporucili byste mi vybrat alespon tech 25% uz nyni, nebo pockat? Ci mam odprodat vse? Dekuji jsem s pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám 100 000 Kč a chtěl bych je…

Dobrý den, mám 100 000 Kč a chtěl bych je investovat cca na 2 roky. Mohli byste mi prosím doporučit nějaký podílový fond (vzhledem k riziku bych preferoval smíšený) a moment investování? Co říkáte na fondy ČSOB středoevropský a bohatství? Děkuju za odpověď a přeju pěknej den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jaké má inflace důsledky pro příjmy a…

Dobrý den, jaké má inflace důsledky pro příjmy a výdaje naší domácnosti? a Jaké typy inflace podle příčin vzniku dnes působí v ekonomicke ČR? EvickaMasinova@seznam.cz