FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, během 3 měsíců získám částku ve…

Dobrý den, během 3 měsíců získám částku ve výši cca 500 000,-Kč z prodeje nemovitosti. Rád bych věděl, jakým způsobem ji co nejlépe uložit nebo investovat, s minimální mírou rizika a přesto s ucházejícím zhodnocením. Děkuji bergmann


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, nejprve vám chci pochválit vaše…

Dobrý den, nejprve vám chci pochválit vaše stránky, jsou opravdu perfektní. Nyní k mému dotazu. Začínám se trošku věnovat podílovým fondům a tak bych chtěl zkusit investovat do nějakého akciového fondu (řádově desetitisíce). Problém je v tom, že jich je velké množství. Tak vás chci poprosit, zda byste mi mohli doporučit nějaký fond. Budu rád za každou radu. Děkuji Petr Málek



odpovídal(a): Redakce

Dorý den chci se zeptat jak je to sprovozováním…

Dorý den chci se zeptat jak je to sprovozováním vázané ž.č. maséra .Potřebuji nějakou praxi ,když jsem absolvoval kurz s akreditací M.Z. č.r. jako nižší zdravotní pracovník?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, Chtel bych se zeptat, jake jsou v…

Dobry den, Chtel bych se zeptat, jake jsou v soucasne dobe nejefektivne, nejlevnejsi zdroje financovani [kratkodobe i dlouhodobe] pro podnik z hlediska nakladu na jejich ziskani.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím o odpověď na otázku : Jak dlouho…

Dobrý den,prosím o odpověď na otázku : Jak dlouho mohu být v prodlení při výplatě dividendy,vyplácené v sídle akciové společnosti po předložení listinných akcií na majitele?Bude mi vyplacena i po 3 letech od vzniku nároku?Děkuji Alena


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, existují na našem trhu discount…

Dobrý den, existují na našem trhu discount certifikáty či bonus certifikáty navázané na nějaké české podkladové aktivum.Je možné i pro neinsticionálního investora,to znamená v menším rozsahu,s nimi obchodovat,respektive si je opatřit do svého portfolia.Považujete to za výhodné?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Mám dotaz jaký je rozdíl mezi hlavním…

Dobrý den! Mám dotaz jaký je rozdíl mezi hlavním trhem SPAD a kontinualním obchodováním?A takě bych se rád zeptal na váš názor na nákup akcii Metrostavu? Mnohokrát Děkuji!!!


odpovídal(a): Redakce

Vážení, prosím o informaci, proč v současné…

Vážení, prosím o informaci, proč v současné době - konkrétně během posledního týdne klesl kurz britské libry o jednu korunu. V podstatě poklesly kurzy i ostatních měn. Jaké je očekávání, že se bude situace vyvíjet, bude koruna nadále posilovat? Děkuji a přeji hezký den


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den , jsem držitelem akcií ČNIOPF a ČNIMF…

Dobrý den , jsem držitelem akcií ČNIOPF a ČNIMF.Dosud jsem je měl uloženy u Komerio Tradce a.s. a nyní již je mám v listinné podobě doma.Prosím o radu, jak postupovat dále.Zda se snažit je prodat nebo čekat a kde je možno se orientovat o jejich ceně. Budu nějak informován? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Setkávám se se zápisem různých hodnot USD, kterým…

Setkávám se se zápisem různých hodnot USD, kterým nerozumím ( nevím jaké hodnoty vyjadřují). Na př. $2,610.0000 $20.7500 10 000 cents(s) Prosím o vysvětlení. Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můžete mi poradit jak nejoptimálněji…

Dobrý den, můžete mi poradit jak nejoptimálněji použít volné finanční prostředky tak aby přinášely co nejvyšší výnos? Ještě jeden dotaz: co je myšleno tím, že zhodnocování finančních prostředků není jen záležitostí boháčů?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mám otázku ohladne splátkového systému…

Dobry den, mám otázku ohladne splátkového systému. Chcem kúpiť tovar v hodnote 22 000 Kč. Ale na splátky. Prípadne cez nejaký úver, ktorý by som mohol splácať. Zatiaľ viem o jednej spoločnosti, ktorá mne ako občanovi Slovenskej republiky, poskytne takú možnosť a to Ge Money Bank. Mohli by ste mi prosim napisat, ktoré spoločnosti by mi mohli poskytnúť klasický úver alebo úver splátkového systému. Ďakujem


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem úplně začínající investor a po…

Dobrý den, jsem úplně začínající investor a po prostudování různých materiálů jsem se rozhodla pro investice v certifikátech. Chci investovat 70 000 Kč, které v horizontu 5 let nebudu potřebovat. Chtěla bych s 10% prosředků zkusit nějaký pákový produkt (po určitém zorientování se) a zbývající část investovat s menší mírou rizika. Do jaké míry je rozumné zbývající část portfolia ještě dělit? Rozhoduji se, zda Blue Chips nebo Emerging Markets nebo zda má smysl koupit oboje?


odpovídal(a): Redakce

rád bych investoval své volné fin prostředky do…

rád bych investoval své volné fin prostředky do akcií společnosti immofinanz proto bych poprosil o nějaké informace o této společností a informace o tom jak koupit tyto akcie. děkuji za radu rene


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, uvazuji o kratkodobeho investovani na…

Dobry den, uvazuji o kratkodobeho investovani na cca 1/2-1 rok. Kazdy mesic se na muj sporozirovy ucet pripise castka cca 30tis Kc. Nyni disponuji castkou cca 300tis Kc. Pravdepodobne do 1 roku uvazuji o hypoteku na byt ci dum. Ma vyznam na toto obdobi tyto penize docasne investovat? Pokud ano, prosim o radu jak a kde. Dekuji s pozdravem Jan Dufek


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Můj dotaz se týká investování do…

Dobrý den! Můj dotaz se týká investování do fondů. V Březnu letošního roku jsem už investoval do fondu Sporoinvest (horizont 6 měs.)5000,- kč. Nyní mámk k dispozici 50 000,-kč a chtěl bych je do roka zhodnotit. Mám je investovat opět na Sporoinvest,nebo mi navrhnete nějakou jinou variantu? Jsem ochoten podstoupit mírné až střední riziko. Předem děkuji! Petr O.


odpovídal(a): Redakce

kam mam ulozit penize(asi 50-100000Kc)? Kdyz…

kam mam ulozit penize(asi 50-100000Kc)? Kdyz nebudu uz potom pridavat(mesicne) a nejlepe abych si to mohla vybrat kdykoliv budu potrebovat Dekuji za radu


odpovídal(a): Redakce

dobrý den,je mi 20 let a pomalu bych se rad zacal…

dobrý den,je mi 20 let a pomalu bych se rad zacal venovat investovaní.mam ale omezeny zdroj financi a pramalo zkušeností.cetl jsem knihu chudy tata bohaty tata a inspirovalo me to a rad bych si vytvoril zakladnu aktiv a postupne ji rozsiroval.co si myslite o obsahu knihy pokud ji znate?co by jste mi doporučil jako první k investování?primereneho risku se nebojim.diky Milha


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den mám k dispozici asi 40 000 USD chci se…

Dobrý den mám k dispozici asi 40 000 USD chci se zeptat vyplatí se to proměnit na CZ a pak investovat ale KAM???a nebo investovat v USD peníze nepotřebuji 1až2roky ale nechci velké ryziko.A jaká je šance výnosu.Děkuji Lenka


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mě, při jakém kurzu koruny vůči euru…

Zajímalo by mě, při jakém kurzu koruny vůči euru chce vláda přijmout euro jako národní měnu. Dá se to již nyní odhadnout ?