FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, společně s bratrem chceme založit…

Dobrý den, společně s bratrem chceme založit firmu. Bohužel nejsme na tom finančně tak dobře, aby se nám to podařilo z vlastních zdrojů. Nevlastníme ani žádnou nemovitost. Máme však nápad, který bychom rádi realizovali. Existuje nějaká šance, že bychom i za takových podmínek získala někde, od někoho potřebnou finanční podporu? Bez financí se do toho prostě pustit nemůžeme. Předem Vám moc děkuji za odpověď a ochotu. S pozdravem a přáním hezkého dne Jaroslav


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně podílových…

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně podílových fondů. Investoval jsem v minulém roce do dluhopisového trendbondu. S nedůvěrou sleduji vývoj kurzu všech dluhopisových fondů. Jaký je předpoklad vývoje dluhopisů ve zbývající části roku 2006? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prodávám rekreační chatu a peníze…

Dobrý den, prodávám rekreační chatu a peníze chhci použít na rekonstrukci rodinného domku. Než však dojde k realizaci, bude to nějaký čas trvat. Jak peníze uložit s nízkým rizikem a možností poměrně rychlého výběru tak aby byly co nejvíce zhodnoceny, respektive co nejméně znehodnoceny? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych zhodnotit 100000Kč s nižší…

Dobrý den, chtěla bych zhodnotit 100000Kč s nižší mírou rizika, na dobu tří až pěti let. Prosím o vhodný finanční produkt. Děkuji Musilová


odpovídal(a): Redakce

CHtěl bych se zeptat jak lze výhodně rozmnožit…

CHtěl bych se zeptat jak lze výhodně rozmnožit své peníze. nemám jich moc ,ale pro začátek bych mohl investovat 1000-1500 měsíčně.Nemám ponětí jak postupovat při koupi akcií a nevím kde bych mohl své peníze uložit prosím vás tedy o radu a hlavně názor na to co s nimi lze udělat. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, na dobu jednoho roku mám k dispozici…

Dobrý den, na dobu jednoho roku mám k dispozici 1 000 000 CZK. Nechci je nechat jen tak ležet na bankovním účtu, chtěl bych tyto finance nějakým způsobem zúročit. Nechtěl bych se pustit do nějaká příliš rizikové investice. Můžete mi poradit, jakým způsobem investovat? Děkuji předem Zdeněk Habala


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám investováno cca 250tis.Kč…

Dobrý den, mám investováno cca 250tis.Kč(investice nyní 12 měsíců) do akciových fondů Japonsko, index NIKKEI 225. Jaký je váš názor na další vývoj na tomto trhu.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal na nějlepší řešení…

Dobrý den, rád bych se zeptal na nějlepší řešení na dnešním trhu podílových fondů. Jedná se o investici okolo 20 000 Kč. Nechtel bych příliš riskovat, ale zároveň bych chtel, aby mi to vydělalo více než u fondů s nejnižším rizikem..a chtel bych se zeptat,jak muze doba investice ovlivnit výběr vhodné investice..děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastnila jsem akcie Skláren Kavalier,…

Dobrý den, vlastnila jsem akcie Skláren Kavalier, byly v roce 2001 převedeny na listinné. Nepodařilo se mi je v určené lhůtě vyzvednout. Smířila jsem se s tím, že budou v dražbě prodány a mě poukázána vydražená částka. Do dnešního dne se tak nestalo. Nevím, kde je akciím, či penězům konec. Můžete mi prosím poradit jak dál postupovat? Jak zjistím, kdy proběhla dražba? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jak nejlepe zhodnotit uspory. Castku 100 tisic na…

Jak nejlepe zhodnotit uspory. Castku 100 tisic na 3 roky. Dekuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám zájem investovat do indexových…

Dobrý den, mám zájem investovat do indexových certifikátů částku kolem 100 000.- Kč na období asi jednoho roku. Výnos 15-25%. Akceptuji ztrátu do 30%. Jaký certifikát by jste doporučili? Jaké poplatky spojené s nákupem a prodejem mohu čekat? Vyplatí se vůbec s touto částkou kupovat certifikáty? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych rozložit své portfolio asi…

Dobrý den, chtěl bych rozložit své portfolio asi do 10 západoevroských spollečností, které nabízejí podobný dividendový výnos jako Český Telecom, Philip Morris nebo Komerční banka, domácí burze totiž už moc nevěřím. Poradíte mi nějaké konkrétní tituly, které dávají podobně vysoké dividendy?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, nachazim se v nelichotive situaci.…

Dobry den, nachazim se v nelichotive situaci. Delsi dobu jsem otalel s vymenou USD za Kc a ve svetle soucasneho vyvoje kurzu nevim, zda ma jeste logiku vyckavat. Muzete mi poradit investici 40 000$ na dobu 1 az 3 let. Mira rizika stredni, likvidita spise vyssi, ale pokud by nebyla mozna, tak se samozrejme prizpusobim. Jsem limitovan pouze na americke produkty (akcie, komodity, certifikaty...) nebo ma kazda burza moznost provadet nakupy v dolarech. Mam ucet u KB, myslite si, ze jejich investicni programy jsou na dobre urovni. Osobne inklinuji k nakupu indexu a certifikatu. Jaky je Vas nazor na index Srbske burzy (zvlaste pak po oddeleni od Cerne Hory), dale rumunska, bulharska a tureska burza? Jaky potencial se da ocekavat od Nikkei? Bylo by lepsi se orientovat na americke burzy? Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat jak kotuje…

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat jak kotuje Deutsche Bank warranty na Komerční banku?Sleduju PUT db6dfx a dnes klesl o 30% z ceny 1 eur na 0,7 eur a přitom Komerční banka spíše klesá, takže PUT by měl růst. Naopak CALL vzrost z ceny 0,12 v pátek na dnešních 0,23 euro, růst téměř o 100%!!, přestože Komerční banka klesá. Jak je to možné? Takové změny. Má investor do warrantu jistotu, že dostastane spravedlivou cenu, když bude chtít prodat? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám k dispozici 500 000,- Kč a budu je…

Dobrý den, mám k dispozici 500 000,- Kč a budu je potřebovat začátkem příštího roku. Zajímalo by mě, jestli existuje nějaká možnost, jak je zhodnotit, aniž bych riskoval ztrátu. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím poraďte. Máme v plánu koupit…

Dobrý den, prosím poraďte. Máme v plánu koupit nemovitost, ve které jsou pronajaty nebytové prostory (restaurace). Původní majitel má s nájemcem uzavřenu smlouvu s výpovědní lhůtou 3 měsíce. Slyšeli jsme, že ve vztahu k nebytovým prostorům jsou pravidla jiná než k bytům a není prý nutno smlouvu původního majitele dodržet. Je prý možno po koupi nemovitosti dát nájemci výpověď třeba ihned. Jelikož se nám to moc nezdá, prosím o radu Vás. Děkuji Mahriková


odpovídal(a): Redakce

Aku hodnotu má jeden bod pri vzraste japonskeho…

Aku hodnotu má jeden bod pri vzraste japonskeho indexu NIKKEI v prepočte na dolare.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kde bych mohl…

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kde bych mohl najít (firma, web, úřad) buď v ČR nebo ve světě oborové hodnoty pro ziskový výnos (earnings yield) nebo P/E (price earnings ratio). Nebo případně příklady hodnot pro jednotlivé průmyslové odvětví. J.Š.


odpovídal(a): Redakce

Rad bych pozval Vaseho poradce na osobni rozhovor…

Rad bych pozval Vaseho poradce na osobni rozhovor o planu mych uspor.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám zájem o investici do ISČS…

Dobrý den, mám zájem o investici do ISČS sporotrend. Zajímalo by mě z jakých důvodů spadla v těchto dnech jejich cena? Děkuji Mgr. Pavel Melichar