FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřeboval bych vědět co to je …

Dobrý den, potřeboval bych vědět co to je "depozitní centrifikát" (v současné době inzerovaný Raiffeisen bank), na jakém principu funguje, jak je daněn a jaké jsou záruky jeho splacení a také jakou cenu je třeba zaplatit při nákupu a jakou cenu obdržím při splacení, když znám pouze jmenovitou hodnotu a jak je možné, že úroková sazba není fixní.


odpovídal(a): Redakce

Jak nejlépe investovat částku 250 000 Kč v…

Jak nejlépe investovat částku 250 000 Kč v korunách/ve valutách na dobu 6 měsíců ? Děkuji Petr Michna



odpovídal(a): Redakce

chtel bych investovat do cenných papírů na dobu…

chtel bych investovat do cenných papírů na dobu asi jednoho mesice castku priblizne 200.000 Kc.Zajima mne i cenny papir s urcitou mirou rizika.


odpovídal(a): Redakce

Jsme občanské sdružení vzniklé v souladu se zák.…

Jsme občanské sdružení vzniklé v souladu se zák. 83/1990 Sb. Hodláme investovat částku cca 6 až 12 mil. Kč v horizontu střednědobém (2 až 4 roky) a v horizontu dlouhodobém (3 až 8 let) a to ve vyváženém vztahu "výnos - riziko - likvidita". Obracím se na Vás s žádosti o vytipování vhodného renomovaného správce portfolia, neboť se domnívám, že z časových ani kapacitních důvodů bychom nebyli relevantním správcem. Zajímavá je pro nás i záležitost daňové optimalizace. Zdravím, jmarek


odpovídal(a): Redakce

Prosím o vysvětlení zkratky YTD uváděné ve…

Prosím o vysvětlení zkratky YTD uváděné ve výsledcích fondů. Díky


odpovídal(a): Redakce

Do jakých akcií by jste doporučovali investovat …

Do jakých akcií by jste doporučovali investovat na krátkodobé zhodnocení s minimálním rizikem.


odpovídal(a): Redakce

Do jakých akcií by jste doporučovali investovat …

Do jakých akcií by jste doporučovali investovat na krátkodobé zhodnocení s minimálním rizikem.


odpovídal(a): Redakce

Rád bych věděl, jestli je možné na internetu…

Rád bych věděl, jestli je možné na internetu najít aktualní kurzy akcií během dne z BCPP.


odpovídal(a): Redakce

Je vyhodne nyni zakoupit akcie spolecnosti…

Je vyhodne nyni zakoupit akcie spolecnosti METALIMEX, c: CS0008412458. Dekuji Palan


odpovídal(a): Redakce

Přes které zprostředkovatele, brokery lze…

Přes které zprostředkovatele, brokery lze vstoupit do kteréhokoliv zahraničního podílového fondu? Jejich spolehlivost při svěření finanč. prostředků na jejich účet na delší dobu? Děkuji. S pozdravem Ing. Dvořák



odpovídal(a): Redakce

Zdravím a mám dotaz, během 4 měsíců získám…

Zdravím a mám dotaz, během 4 měsíců získám 500 000Kč,poraďte mě prosím jak je nejlépe zhodnotit.Budu je potřebovat asi za 5 let. Jaký máte názor na investování do fondu IPB akciový OPF a nebo Pioneer Trust/zde jsou vysoké vstupní poplatky/. Děkuji za radu. Krásný den přeje Novotná.


odpovídal(a): Redakce

Zajímají mě výnosy v % za měsíc leden 2000…

Zajímají mě výnosy v % za měsíc leden 2000 peněžních fondů SIS Sporoinvest OPF, Živnobanka - Sporokonto, IKS Peněžní trh KB a dluhopisového fondu SIS - Sporobond. Pomykal


odpovídal(a): Redakce

Kam jeste dnes nevhodneji ulozit castku 3000 USD,…

Kam jeste dnes nevhodneji ulozit castku 3000 USD, ktere budu potrebovat nejdrive v cervnu 2000? Dekuji za odpoved. Bednarik


odpovídal(a): Redakce

slyšela jsem, že v naší republice je možnost…

slyšela jsem, že v naší republice je možnost investovat do indexového fondu. O který se jedná?


odpovídal(a): Redakce

Z SCP jsem dostal oznameni o zruseni emise…

Z SCP jsem dostal oznameni o zruseni emise CZ0008421559 BAATCHIB - co z toho pro mne vyplyva a jak mam dale postupovat? Mate informace, jak to vypada s fondy CNIOPF, CNIMF a Cesky majetkovy fond 1.IN teď a jak to vidite do budoucna? Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Jak nejlepe nalozit z 5 000 USD ? Dekuji

Jak nejlepe nalozit z 5 000 USD ? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jaka je situace a vyhled pri investovani do IKS…

Jaka je situace a vyhled pri investovani do IKS KB PLUS? Jaky postup doporucujete do budoucna, pripadne pri nakupu nyni ci pozdeji?


odpovídal(a): Redakce

Kdy dojde k připsání upsaných akcií KOMB na účet…

Kdy dojde k připsání upsaných akcií KOMB na účet majitele? Byly při posledním úpisu upsány všechny akcie a předpokládá se další navyšování jmění dalším úpisem? Pokud ano, tak kdy a za jakých podmínek?


odpovídal(a): Redakce

Vlastním neobchodovatelné akcie Banky Haná …

Vlastním neobchodovatelné akcie Banky Haná (770950000099). Jakou mají hodnotu a jak se dají prodat? Jaký je budoucí záměr s Bankou Haná?


odpovídal(a): Redakce

Vlastním akcie z kupónové privatizace …

Vlastním akcie z kupónové privatizace -společnosti : Elektrárna Kolín a.s. V současné době mi od této společnosti přišel návrh na odkup těchto akcií z důvodu zrušení veřejné obchodovatelnosti za cenu 181,91 Kč/ks. Je tato veřejná obchodovatel. zmíněného titulu opravdu zrušená ? Z pohledu delšího časového horizontu - (5 až 10 let)je výhodnější si tyto akcie ponechat? Děkuji za podání zprávy. Vítek Vladimír