FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Prosím o zaslání informací o podílovém fondu…

Prosím o zaslání informací o podílovém fondu PIONEER TRUST a na koho se mám obrátit v případě mého zájmu o koupi podílových listů v oblasti Pardubic. Předem děkuji S pozdravem Marcela Bičíková


odpovídal(a): Redakce

Jaky je vas nazor na americky akciovy trh, je…

Jaky je vas nazor na americky akciovy trh, je stale jeste rozumne zde investovat, nebo dojde v horizontu mesicu k obratu?. Jaka je vase predpoved vývoje mezi dolarem a EUREM v horizontu cca 6 mesicu?



odpovídal(a): Redakce

Doporučujete investici do HZL s investičním…

Doporučujete investici do HZL s investičním horizontem max. 1,5 roku, t.z. s prodejem před splatností? Je pro drobného investora možné (objem do 300tis. Kč) dnes investovat do hypotečních zást, listů? Pokud ano, jakým způsobem (přes koho)by jste doporučili provést nákup - s ohledem na omezení rizika pouze přes velké banky? Děkuji za odpovědi.


odpovídal(a): Redakce

Prosim o doporuceni kam rozumne umistit na dobu…

Prosim o doporuceni kam rozumne umistit na dobu asi jednoho roku castku 100 000 Kc. Dekuji. S pozdravem L.Bejcek


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych investovat 10 000.-Kč do jakýchkoliv…

Chtěl bych investovat 10 000.-Kč do jakýchkoliv cenných papírů.Můžete mi poradit jak začít? Děkuji za odpověď.DŽ.


odpovídal(a): Redakce

Zajímá mě podle jakých pravidel musí většinový…

Zajímá mě podle jakých pravidel musí většinový akcionář nabídnout k odkupu akcie od drobných akcionářů,zda se to týka i České spořitelny a jak se stanoví cena


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mě, jak jsou zohledněny v tabulkách…

Zajímalo by mě, jak jsou zohledněny v tabulkách kursů otevřených podílových fondů (uveřejňovaných v MF Dnes nebo HN) vstupní, výstupní a správcovské poplatky. Lze uváděné výkonnosti fondů srovnávat bez dalšího rozlišování s ohledem na zmíněné poplatky? Nebo musím od každé výkonnosti odečíst všechny 3 druhy poplatků, abych dostal čistý výnos?


odpovídal(a): Redakce

Vlastnim akcie ZPS Zlin, muze nastat situace, ze…

Vlastnim akcie ZPS Zlin, muze nastat situace, ze tyto akcie budou mit jeste nejakou cenu. Popripade co by bylo nejvyhodnejsi s nimi udelat. Predem dekuji za odpoved. Michal Sterba


odpovídal(a): Redakce

Zajimalo by me jakym zpusobem je nejvyhodnejsi…

Zajimalo by me jakym zpusobem je nejvyhodnejsi nakupovat akcie na prazske burze v objemech okolo 100 000 Kc. Dale pokud je mozne ze stejnym objemem penez investovat primo na nekterych zahranicnych burzach (USA, Nemecko). Posledni otazka je do jakych akcii by bylo vyhodne investovat ve strednedobem horizontu (1 rok).


odpovídal(a): Redakce

Chci investovat menší částku (cca 100000 Kč) na…

Chci investovat menší částku (cca 100000 Kč) na dobu asi dvou let. Který OPF byste mi doporučili při střední míře rizika a výnosnosti kolem 20 %? Kde lze nalézt podrobnosti o OPF Alpha Effect KIS?



odpovídal(a): Redakce

Lze s duverou poslat penize do Mondale Capital v…

Lze s duverou poslat penize do Mondale Capital v Irsku pro forex obchody? Broker, ktery mi tyto obchody nabizi, mi neni schopen dat nejakou referenci. Je moje nizka duvera opravnena?


odpovídal(a): Redakce

Jak v současné době nejlépe investovat české…

Jak v současné době nejlépe investovat české koruny nebo valuty?


odpovídal(a): Redakce

Prosim o radu 1.Kde je mozne koupit podil z…

Prosim o radu 1.Kde je mozne koupit podil z dluhopisoveho fondu ING Cesky fond obligacii a jaka je minimalni investice? 2.Je mozne zadavat objednavky na burzu pres internet? Jsem z mensiho mesta a v KB trva vyrizeni objednavky 3 dny. Myslim si ze nektere tituly nejsou na RM-S, anebo se mylim? Dekuji za odpovede. Herzog


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych začít obchodovat na burze buď na české…

Chtěl bych začít obchodovat na burze buď na české nebo i zahraniční. Nakupovat např. ropu apod.Chtěl bych poradit na koho se mohu obratit? děkuji


odpovídal(a): Redakce

Doporučujete (4.2.2000) prodat akcie KB ? Z.Sokol

Doporučujete (4.2.2000) prodat akcie KB ? Z.Sokol


odpovídal(a): Redakce

proč nefungujete jak se prezentujete ? Je můj…

proč nefungujete jak se prezentujete ? Je můj dotaz příliš složitý ? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Vlastním akcie SPT Telecom a RIF. Chtěl bych se…

Vlastním akcie SPT Telecom a RIF. Chtěl bych se zeptat, zda je vhodné tyto akcie prodat nebo zůstat jejich vlastníkem.


odpovídal(a): Redakce

Myslíte si, že je v současné době ještě vhodné…

Myslíte si, že je v současné době ještě vhodné koupit akcie Komerční banky. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Zvazuji investici do fondu: IPB vynosovy, IPB…

Zvazuji investici do fondu: IPB vynosovy, IPB akciovy, SIS-Sporotrend. Zajimalo by mne vase hodnoceni techto fondu z hlediska nadeji na dosazeni zisku a s tim spojene miry rizika. Pripadne cena za zpracovani komplexni odpovedi. Dekuji Jiri Hojer


odpovídal(a): Redakce

Opakuji dotaz: V jaké měně (dolar, euro) je…

Opakuji dotaz: V jaké měně (dolar, euro) je vhodné v současné době investovat s ohledem na očekávaný vývoj těchto měn a české koruny? Myslím si, že lze odpovědět i bez definování Vašich čtyřech základních parametrů, nicméně se mi jedná o investici v hodnotě 100.000 - 300.000 Kč do akciového podílového fondu působícího v Evropě nebo v USA, riziko je odvislé od investice do takto zaměřeného fondu, doba investice - 3 až 5 let. Do obou fondů je možné investovat jak v dolarech, tak v euro.