FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Vážení, uvažuji o investici cca. 100.000 Kč na 3…

Vážení, uvažuji o investici cca. 100.000 Kč na 3-4 roky, můžete mi, prosím, doporučit z nabídky otevřených podílových fondů vzhledem k současným kurzům(OB invest, IKS KB, SIS, Pioneer...) Děkuji Šárka Kolářová


odpovídal(a): Redakce

Měl bych na Vás jednoduchou otázku.Váš tip na…

Měl bych na Vás jednoduchou otázku.Váš tip na kurz dolaru dne 7.5.Předem děkuji.Novotný.



odpovídal(a): Redakce

Mam zrizeny ucet u KB zvany B-konto,ktery jsem…

Mam zrizeny ucet u KB zvany B-konto,ktery jsem potrebovala za ucelem zasilani duchodu z Duchodoveho uradu. Ucet mi byl doporucen pracovnici KB. Po roce jsem vsak zjistila,ze urok je tak maly (asi pul procenta), ze nestaci kryt naklady na vedeni uctu. Duchovy urad odmita posilat duchod drive nezli jednou za 3 mesice, takze se obohacuje o urok za 3 mesice drzeni mych penez a kdyz mi konecne duchod zaslou na ucet, tak vse spotrebuje banka a nakonec mi zbyde mene, nezli jsem ulozila. Je to dosti neekonomicke, kdyz organizace pouziva me penize a patrne na nich vydelava a ja na to doplacim. Prosim o sdeleni, ktera banka v CR ma nejlepsi urokovou sazbu a jaky ucet by bylo nejlepe pro tento ucet zalozit. Penize vybiram nejdrive za rok, nebot ziji v zahranici. Budu rada, kdyz mi poradite, jak zurocnit moje vklady. Take by mne zajimalo, zda musim provest zmenu osobne, ci muj zletily syn, ktery ma pravo uzivat ci manipulovat s uctem. Je mozne se s bankou spojit pomoci Internetu? dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Prosim oinformaci,kde lze koupit indexove…

Prosim oinformaci,kde lze koupit indexove certifikaty/S&P500 aj./ a kde bych o nich nalezl nejake blizzsi informace.dekuji


odpovídal(a): Redakce

investicni prilezitosti na svet.burzach pres inet

investicni prilezitosti na svet.burzach pres inet


odpovídal(a): Redakce

V blízké době obdržím cca 530000,- Kc na koupi…

V blízké době obdržím cca 530000,- Kc na koupi bytu. Penize vsak nebudu potrebovat ihned a rada bych je nekam kratkodobe investovala. Je terminovany vklad tou nejvhodnejsi investici?


odpovídal(a): Redakce

V dubnu 2000 jsem investoval do 1.IN-IPB fonf…

V dubnu 2000 jsem investoval do 1.IN-IPB fonf fondů.Předpokládáte, že se situace do 3 let zlepší? Nemám pod.listy prodat hned jak se trochu zvednou? Poraďte do čeho investovat 200 tis. na dobu 3-5 let a očekáváný výnos i riziko chci vyšší. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. jsem držitelem nekolika akcii Českých…

Dobrý den. jsem držitelem nekolika akcii Českých Rradiokomunikaci. V tisku probehla zprava, ze se budou vyplacet dividendy. Muzete mi sdelit zda je to pravdy, a kdyz tak jakym zpusobem jsou dividendy jednotlivym akcionarum vyplaceny? dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Kde prosím najdu seznam licencovaných obchodníků…

Kde prosím najdu seznam licencovaných obchodníků se zahraničními cennými papíry ?


odpovídal(a): Redakce

Vazeni, Zdedil jsem tyto akcie: Special invest, …

Vazeni, Zdedil jsem tyto akcie: Special invest, Proinvest Praha, Podnikatelsky trzni fond, Teplotechna Praha. Mohli byste mi, prosim, poradit, zda a komu by se daly prodat? V pripade Podnikatelskeho trzniho fondu - kdo je jeho depozitarem? Diky moc! Miroslav Nemec



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dne 8.3.2001 jsem se Vás ptal na Váš…

Dobrý den, dne 8.3.2001 jsem se Vás ptal na Váš názor ohledně akcií Č. radiokomunikací. Myslíte si, že Vámi zmíněná cílová cena 1300 Kč/akcie je ještě stále letos aktuální? S pozdravem Josef Hertl


odpovídal(a): Redakce

Dobry den ako obcan sr mam z 1.vlny KP akcie…

Dobry den ako obcan sr mam z 1.vlny KP akcie komercni banky - mam predat? a akcie podnikov s ktorymi sa neobchoduje /Vytahy Schindler Praha, CHiradent Praha a ine/ poradte co s nimi Dakujem


odpovídal(a): Redakce

Mam podily IKS svetovych indexu, ktere ztratily…

Mam podily IKS svetovych indexu, ktere ztratily na hodnote jiz asi 15%. Co s nimi? Drzet je dal, ci vymenit? Jaky je vyhled akciovych trhu v horizontu dvou az tri let? Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Chci se zeptat na princip priznani a vyplaty…

Chci se zeptat na princip priznani a vyplaty dividendy. Je rozhodujici jak dlouho akcii vlastnim, nebo pouze urcite datum kdy ji vlastnim? Kdy je mozno akcii prodat aniz bych o dividendu v beznem roce prisel? Výplatu dividendy zajistuje spolecnost nebo si o ni museji akcionari zadat sami? Predem dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den! Chcel by som investovat 100 000 SK na…

Dobry den! Chcel by som investovat 100 000 SK na priblizne 2 roky do niektorych fondov pod spravou Tatra Asset Managment. Co by ste doporucili - kam a kolko? Peter


odpovídal(a): Redakce

Do kterych fondu z: Pioneer Trust, WIOF, Conseq…

Do kterych fondu z: Pioneer Trust, WIOF, Conseq by bylo v soucasne dobe nejvhodnejsi investovat cca 100.000Kc a to na obdobi pres 5 let? Investice by mela byt kompromisni mezi rizikem a vynosem. Stejny dotaz s castkou asi 3000DM na dobu priblizne 3 roky. Dekuji Michal


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Prosím zajímalo by mě jak hodnotíte…

Dobrý den, Prosím zajímalo by mě jak hodnotíte akcie Biocel Paskov. Na serveru ipoint.cz jsem četl článek, že Biocel ohlásila zrušení veřejného obchodování. Ale nebylo zde kdy a dále jsem tuto informaci nikde jinde nenašel. Již delší dobu se na RM-S drží okolo 540,-, výsledky hospodaření firmy jsou dobré, myslím si že má ještě potencionál k růstu. Dále by mě zajímalo, proč akcie OKD vylétly nahoru (okolo 100,-) a během týdne se dostaly na částku 64,- (též na RM-S). Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vlastním akcie následujících podniků: Poličské…

Vlastním akcie následujících podniků: Poličské strojírny a Kovohutě Celákovice. Prosím o radu jak s nimi naložit tj. ponechat si je, prodat a v jakém horizontu. Jak0 jsou vyhlídky těchto firem? Dále vlastním akcie České gumárenské, a.s., ISIN CS0008421350, které byly přeměneny ze zaknihované na listinnou podobu. Pokud si je nevyzvednu, budou prodány v dražbě a výtěžek mi zaslán. Při prodeji přímo společnosti nyní nabízí cenu 200,- Kč za akcii. Jak naložit s těmito akciemi. Je to perspektivní obor - má cenu je nyní prodat?


odpovídal(a): Redakce

Známý přišel s nabídkou jak rychle a bez problémů…

Známý přišel s nabídkou jak rychle a bez problémů zbohatnout. Ale mě to připomíná klasickou pyramidu jenom víc propracovanou. Najdete ji na adrese www.leonardovbc.com . Mohli by jste se na ni podívat a napsat mi co si o tom myslíte. Předem děkuji. S pozdravem Daniela.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, vlastnim podilove listy ceskeho…

Dobry den, vlastnim podilove listy ceskeho podiloveho fondu Credis a v soucasne dobe nemam o tomto fondu ani investicni spolecnosti, ktera ho vlastni zadne informace. (na podilovych listech neni uveden ISIN ani BIC - pouze toto cislo 001500A106845) Prosim, zda byste mi mohli zaslat aktualni informace o tomto fondu, pripadne informaci, kde je najdu. Dekuji Lucie Hlavacova