FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal na jednu záležitost…

Dobrý den, rád bych se zeptal na jednu záležitost. Nemám dlouhou zkušenost v podnikání na kap. trzích zajímalo by mne však jestli mi bude vyplacena dividenda za České radiokomunikace. Nakoupil jsem je k 30.3.2001 a prodal 18.4.2001. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.Lhotský


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit, kde bych mohl…

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit, kde bych mohl na internetu nalézt nejlepší analýzu trhu stavebních spořitelen v ČR ? Předem děkuji



odpovídal(a): Redakce

potreboval bych poradit jak nejlepe investovat …

potreboval bych poradit jak nejlepe investovat castku 48 000 korun s prihlednutim na miru vynos- nosti a rizika.predem dekuji.s pozdravem alexo stavrovsky


odpovídal(a): Redakce

jake jsou podminky obchodovani na zahranicnich…

jake jsou podminky obchodovani na zahranicnich kapitalovych trzich a jake solidni ceske firmy se timto zabivaji, dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Ještě z kuponové privatizace mám akcie Rubeny…

Ještě z kuponové privatizace mám akcie Rubeny Náchod. Přišla mi zpráva z CKP, že s akciemi se v RMS již neobchoduje. Ani na volném trhu se s akciemi neobchoduje. Podnik ale nezanikl, dokonce dle HN roste produkce. Jak mohu s akciemi naložit? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o informaci o peněžním trhu FOREX, tipy na…

Prosím o informaci o peněžním trhu FOREX, tipy na některé naše či zahraniční seriozní společnosti, které se tím zajímají, informaci, zda zahraniční market-společnosti jako Henyep Investment (Europe) nebo IG Index patří mezi seriozní společnosti. Jaký význam má v těchto případech (klientský účet je podúčtem market-společnosti) význam to, že společnost je regulována SFA?


odpovídal(a): Redakce

Vlastnim nekolik akcii ceskych lupkovych zavodu…

Vlastnim nekolik akcii ceskych lupkovych zavodu ISIN 770990000018. Nyni mi prisla zprava z SCP, ze CP na mem uctu byly zruseny na prikaz emitenta na zaklade jeho rozhodnuti o premene podoby techto CP ze zaknihovane na listinnou. Co to pro me znamena? Musim se o ně nekde prihlasit, ci je musim prodat? nebo se nic pro me nemeni? Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Rada bych ulozila sve dolary do nejake svycarske…

Rada bych ulozila sve dolary do nejake svycarske banky. Muzete mi poradit a doporucit pripadne odkazat na nejake www. stranky? dekuji gabriela


odpovídal(a): Redakce

Vlastním akcie Pražské stavební společnosti.…

Vlastním akcie Pražské stavební společnosti. Obchoduje se s těmito akciemi? Případně za jakou cenu a komu je možné je odprodat? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Mam zajem investovat zhruba 400 000Kc do nejakeho…

Mam zajem investovat zhruba 400 000Kc do nejakeho dluhopisu. Bydlim v Prostejove. Kdo mi muze byt napomocen? s pozdravy J.Polasek



odpovídal(a): Redakce

Jak si myslíte, že se bude vyvíjet situace kolem…

Jak si myslíte, že se bude vyvíjet situace kolem Harvardského holdingu v likvidaci? Mohli byste kolem této problematiky uveřejnit nějaké informace? Myslím si, že by to jistě zaujalo i ostatní návštěvníky Vašich stránek. Proč vlastně stát nezasáhne ve věci rychlejší a průhlednější likvidace holdingu? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Mohli byste mi prosím poradit, co mám dělat v…

Mohli byste mi prosím poradit, co mám dělat v případě, že jsem majitelem akcií podniku - konkrétně Progres Ostrava a.s. který je v likvidaci? Mám nějakou šanci na finanční vypořádání?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtel jsem se zeptat zda existuje…

Dobry den, chtel jsem se zeptat zda existuje prevodni tabulka mezi ratingovymi stupnicemi firem Standard&Poor's, Duff&Phelps, Moody's pripadne i CzechRatingAgency (tabulka typu - napr. BB+ u S&P odpovida BB+ u D&P a Ba1 u Moody's). Jeste jsem se chtel zeptat , zda je nekde v literature nebo na internetu popsano, jakym zpusobem napr. Standard&Poor's tvori svoje ratingy (pravdepodobne vazeny prumer fin. ukazetelu). Ale je to nekde podrobne popsano? Predem dekuji za odpoved S pozdravem Marek Pitrinec


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Ráda bych znala Váš nazor na tuto…

Dobrý den. Ráda bych znala Váš nazor na tuto situaci: od roku 1998 mam uložené peníze (asi sto padesát tisíc) u českého Pioneer Trustu. Pro začátek jsem počítala s investičním horizontem zhruba pěti let. Pioneer prý nainvestoval do high-technologies, a proto teď tak padá. Poraďte mi, prosím, mám věřit tomu, že se trhy za 2 - 3 roky zase obrátí, anebo bude lepší peníze vybrat a uložit je jinam (pokud se vůbec ještě dají úspory v nějakém fondu znásobit)? Za Váš názor velice děkuji. Lenka Cinkánová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rádi bychom znali Váš názor na…

Dobrý den, rádi bychom znali Váš názor na odprodej podílových listů KBF - ŽB-Trust. Výkonnost fondu stále klesá. Investici zde máme od 8/1999. Máme s prodejem počkat??


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal co znamenají výrazy…

Dobrý den, rád bych se zeptal co znamenají výrazy stop loss a margin call. Vcelku nedávno jsem se začal zajímat o kap. trhy a nejsem profesionál. Obchoduji velice krátce a opatrně. Během včerejška jsem už i prodělal a proto by mne taky zajímal váš názor na akcie Č.Telekomu,Kom.banky. Rád bych se účastnil nějakých chatů či fór zaměřených k této problematice, poradíte mi prosím adresu? Děkuji s pozdravem Lhotský Rostislav


odpovídal(a): Redakce

Jsem majitelem akcií OB invest CZ0008471646.…

Jsem majitelem akcií OB invest CZ0008471646. Jakou mají prosím v současné době cenu a zda je mám prodat nebo si je ponechat. Děkuji.Zmeškal.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, aky je vas nazor na investovanie cca…

Dobry den, aky je vas nazor na investovanie cca 5000DM do rozdelenych do opf Veri-Eurovaler a Veri-Valeur na 5 rokov? Pripadne ponuknite alternativu


odpovídal(a): Redakce

Vazena pani, vazeny pane, rada bych znala Vas…

Vazena pani, vazeny pane, rada bych znala Vas nazor na vytvoreni portfolia pro castku 700.000,- Kc.


odpovídal(a): Redakce

Dne 12.3. 2001 jsem nakoupil 72 akcii Ceskeho…

Dne 12.3. 2001 jsem nakoupil 72 akcii Ceskeho telecomu za cenu 412Kc za akcii. Myslite si, ze to byla rozumna investice. Nemel bych tyto akcie v soucasnosti i se ztratou radeji prodat? Dekuji