FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, co říkáte na společnost BMG Invest ?…

Dobrý den, co říkáte na společnost BMG Invest ? Nabízejí roční zhodnocení více, než 20 procent, což se mi nezdá. Navís struktura jejich vlastníků a obchodních aktivit pochází ze Slovenska a balkánských republik. Díky.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám asi 400,- USD a více menších…

Dobrý den. Mám asi 400,- USD a více menších částek měn "eurozóny" v hodnotě asi 1000,- USD. Chci je uložit na termínovaný vklad. Je rozumné zakládat dva účty (jeden Euro a druhý USD), nebo vše převést na USD. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den. Ctibor Matula



odpovídal(a): Redakce

Vazene poradenske centrum,jsem studentka VS a mam…

Vazene poradenske centrum,jsem studentka VS a mam velice rada stranky finace.cz, proto se na Vas obracim s problemem ohledne seminarni prace,mam vytvorit portfolio ze sedmimistne castky na 5 let a nevim jak zacit,ci lepe receno, potrebovala bych vedet kde najdu nejlepsi podkladove materialy a kde si mohu otestovat sve portfolio a co byste mi doporucovali jako nevhodnejsi postup.Predem dekuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Prosím poraďte mi jak nejlépe investovat částku …

Prosím poraďte mi jak nejlépe investovat částku 30.000,- Kč na 6,5 měsíce. Jsem spíše konzervativní investor.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Mam usetrenych 90.000,- a chtel bych se zeptat na…

Mam usetrenych 90.000,- a chtel bych se zeptat na moznosti zuroceni teto castky. Diky Tomas


odpovídal(a): Redakce

na podzim jedu do zap. evropy. mam si vymenit…

na podzim jedu do zap. evropy. mam si vymenit valuty ted anebo mam jeste pockat ?


odpovídal(a): Redakce

Chtěla bych Vás poprosit o Váš názor, zda je…

Chtěla bych Vás poprosit o Váš názor, zda je rozumné a bezpečné uložit si peníze ve společnosti KTP Quantum, zda mám šanci dostat garantovaný úrok 14 % ročně. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mě, kde lze nalézt přehled o…

Zajímalo by mě, kde lze nalézt přehled o diskontech dosud neotevřených fondů a o předpokládaném horizotnu jejich otevření.


odpovídal(a): Redakce

Jake kroky musim ucinit pokud chci zakoupit…

Jake kroky musim ucinit pokud chci zakoupit konkretni akcie na amsterdamske burze a zatim nemam zrizen zadny zahranicni ucet? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela bych vedet, kde najdu hodnoty…

Dobry den, chtela bych vedet, kde najdu hodnoty indexu PX-50, od 1993. Dekuji Hana Skalnikova



odpovídal(a): Redakce

zajímaly by mě metody srovnání úvěru a leasingu,…

zajímaly by mě metody srovnání úvěru a leasingu, které by měly nějakou vypovídací schopnost pro fyzickou osobu nepodnikatele a jak se popřípadě tyto metody aplikují.


odpovídal(a): Redakce

Vážení Vlastnil jsem akcie investičního fondu,…

Vážení Vlastnil jsem akcie investičního fondu, které byly s postupem doby přeměněny v akcie listinné na majitele a staly se tudíž veřejně neobchodovanými. Společnost, která je odkupuje nabízí za jednu akcii nyní částku okolo 50Kč, ovšem jejich ČOJ na jednu akcii je okolo 500Kč. Jiná společnost akcie neodkupuje a já se domnívám, že akcie odkupuje ať již sám nebo přes nastrčeného kupce sám emitent původních akcií. Mohu se proti tomuto postupu nějak ubránit? Děkuji a s pozdravem J.G.


odpovídal(a): Redakce

Zajímám se o váš program zajištění budoucnosti,…

Zajímám se o váš program zajištění budoucnosti, ve kterém jste schopni mi navrhnout portfolio jak naložit s penězmi. Bohužel jsem ale hypertextový odkaz nikde nenašel, pouze je zmiňován v odpovědích na otázky.


odpovídal(a): Redakce

Vážení zkušení a zdatní finančníci, prosím o…

Vážení zkušení a zdatní finančníci, prosím o doporučení na solidní brokery. Rád bych zkusil termínované obchody s komoditami, jsem však začátečník, potřebuji poradit a také pomoc v začátcích. Setkal jsem se se zástupcem jedné nejmenované firmy v Praze, připadali mi však poměrně nedůvěryhodní a nerad bych naletěl. Děkuji J.Pták


odpovídal(a): Redakce

Z kuponove privatizace mame akcie Chemopetrolu,…

Z kuponove privatizace mame akcie Chemopetrolu, CEZ a KB. Prosim o doporuceni jestli drzet a nebo prodat a to jak z kratkodobeho tak i dlouhodobeho pohledu. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

V souvislosti s připravovaným vstupem do EU se…

V souvislosti s připravovaným vstupem do EU se hovoří o nutnosti vyrovnat cenové hladiny, méně ochotně se připouští vyrovnávání platové hladiny, ale ještě jsem neslyšel nic o tom, jak to bude s vklady - podle jednoduché úvahy by došlo v následujících letech k jejich reálnému znehodnocení zhruba na čtvrtinu - co na to banky?


odpovídal(a): Redakce

Potrebovala bych vysvetlit elektronicke…

Potrebovala bych vysvetlit elektronicke bankovnictvi od Raiffeisenbank.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřeboval bych si obstarat americkou…

Dobrý den, potřeboval bych si obstarat americkou kreditní (nebo debetní) kartu a tím pádem si založit účet tamtéž. Jde to udělat z ČR a popř. kde? Díky, M. Pallan.


odpovídal(a): Redakce

Vážení, prosím o názor na maximální možnosti…

Vážení, prosím o názor na maximální možnosti zhodnocení vkadu 1,5 mil.Kč. díky.


odpovídal(a): Redakce

chtel bych prodat mnou drzene akcie firmy krepo …

chtel bych prodat mnou drzene akcie firmy krepo capital a.s.-ico 47674580 se sidlem na adresach praha 1,male namesti 4,psc 110 00 a praha 1-nove mesto,stepanska 33,psc 110 00.predem dekuji za odpoved.