FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Potřeboval bych poradit, jakým způsobem lze…

Potřeboval bych poradit, jakým způsobem lze prodat akcie na jméno, které nejsou volně obchodovatelné na BCP. Jedná se o akcie České lékarnické a.s.


odpovídal(a): Redakce

Prosim o odpoved na otazku,ktera se tyka fin.…

Prosim o odpoved na otazku,ktera se tyka fin. trhu. Priblizne behem tri mesicu budeme kupovat dum, ktery budeme financovat kombinaci hypotecniho uveru, uveru ze stavebniho sporeni a uspor. Temer polovinu uspor mame v am. dolarech (urcitou cast v bance USA a urcitou v bance v CR). Doporucujete zmenit dolary na ceske koruny uz ted anebo vyckat az do okamziku kdy je budeme potrebovat, tzn. priblizne za tri mesice? V pripade prevodu dolaru na koruny mate nejake doporuceni ohledne co zpusobu, kterym bz se smena mela uskutecnit (abychom docilili priznivy kurz a co nejnizsi bankovni poplatky)? Kdybychom se rozhodli cerpat dolary az v dobe potreby existuje predpoved na jakou nejnizsi hodnotu by mohl USD klesnout do konce tohoto roku a je jiste, ze bude dolar oslabovat? Dekuji za odpoved.



odpovídal(a): Redakce

Dobry den chtel jsem se zeptat zda mohu nechat…

Dobry den chtel jsem se zeptat zda mohu nechat vydelavat sve penize na burze. Zda to muze delat nejaka financni skupina za mne ci muim vystupovat zam za sebe. Jaky je stanoven minimalni vklad. Za predbeznou informaci dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Jako stavební společnost s r.o. máme realizovat…

Jako stavební společnost s r.o. máme realizovat zakázku za cca 6 mil.Kč. Dodavatelé materiálů požadují zálohu, avšak investor nám zálohu neposkytne. Jak získat prostředky na zainvestování tohoto lukrativního projektu (případně i dalších)?


odpovídal(a): Redakce

Poskytuje nejaka firma uvery na nakup cennych…

Poskytuje nejaka firma uvery na nakup cennych papierov (alebo terminovane obchody) so zalohou predtym vlastnenych bonitnych cennych papierov. Dakujem


odpovídal(a): Redakce

Vazeni, zajimalo by me jake uroceni je vyhodnejsi…

Vazeni, zajimalo by me jake uroceni je vyhodnejsi. Zda 2% mesicne, nebo 24% rocne? Muzete poradit? Jsou na to nejake tabulky? Podle me je urok 24% rocne roven uroku 1,80876% mesicne. Proc vsak banky pocitaji mesicni urok jako 30/360 rocniho uroku?


odpovídal(a): Redakce

Lze poskytnout půjčku od holdingu spoečnosti ve…

Lze poskytnout půjčku od holdingu spoečnosti ve skupině prostřednictvím vkladového certifikátu? Jaký je daňově nejvýhodnější způsob poskytování takových půjček?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám podílové listy 1.IN Výnosového…

Dobrý den. Mám podílové listy 1.IN Výnosového fondu, který si nevede příliš dobře. Mám jej prodat, nebo ještě vyčkat rozhodnutí ohledně avizovaného navrácení majetku do fondu? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Zajímalo by mě, jaký vliv bude mít…

Dobrý den. Zajímalo by mě, jaký vliv bude mít naš vstup do EU na úspory. Např. teď naspořím 100 000 Kč za rok a jestliže budu po vstupu do EU v budoucnu vydělávat např. 4000 DEM pak tuto částku naspořím za 2 měsíce. Má tedy vůbec cenu spořit ? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Chtela bych investovat cca 100.000 Kc na dobu 3-5…

Chtela bych investovat cca 100.000 Kc na dobu 3-5 let. Jak mam investovat aby vynos byl co nejvyssi a riziko jeste prijatelne?



odpovídal(a): Redakce

Muzete mi poradit zda a pripadne jakym zpusobem…

Muzete mi poradit zda a pripadne jakym zpusobem nejlepe mohu nize uvedene akcie prodat? Zajimal by mne take Vas nazor na prodej/ ponechani a pozdejsi prodej techto akciii s ohledem na co nejvyssi vynos. Pripadne jestli mi muzete sdelit jake jsou polatky ? naklady spojene s prodejem jednotlivych akcii při. Vami doporucenem prodeji. CS0005031152 ZDAS Zdar n. Saz. mam 2ks akcii CS0008420857 MICHELSKE PEKARNY 2ks CZ0005077958 JM ENERGETIKA BRNO 2ks CS0005070556 SROUBARNA TURNOV 20ks CS0008203550 CS PLAVBA LABSKA 48ks CS0008430054 MILO OLOMOUC 2ks CS0005004258 CZ Strakonice 15ks 770000001006 SPOFA 1ks Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, radi bysme se zeptali na…

Dobry den, radi bysme se zeptali na predpokladany vyvoj EUR/Kc na rok 2002. Velice dekujeme


odpovídal(a): Redakce

V Přehledu aktuálních veřejných návrhů na odkup…

V Přehledu aktuálních veřejných návrhů na odkup akcií (HN) jsou uvedeny také akcie Krušnohorských strojren a.s. /ISIN - CS0008422754/. Prosím o sdělení. kdo tyto akcie vykupuje, protože v RM-systému o tom nic nevědí. Děkukuji za odpověď.O.Kriner.


odpovídal(a): Redakce

Nemáte prosím víc informací o fondu Bohemia3000…

Nemáte prosím víc informací o fondu Bohemia3000 od obchodníka s cennými papíry Colosseum?


odpovídal(a): Redakce

Prosím o sdělení kontaktu na nějaké,nejlépe…

Prosím o sdělení kontaktu na nějaké,nejlépe pražské, školící zařízení, které organizuje makléřské kurzy (přípravu k makléřské zkoušce). Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vážené dámy a pánové, chtěla bych si…

Vážené dámy a pánové, chtěla bych si investovat 30000,- Kč do fondů. Můžete mě poradit, jak nejlépe uložit tuto částku. Děkuji Vám.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jsem spolecnikem uspesne firmy a v…

Dobrý den. Jsem spolecnikem uspesne firmy a v posledni době jsem bombardován telefonickými nabídkami firem nabízejících spekulativní investice do komodit. Protoľe důvěryhodnost těchto telefonátů ja asi taková jako důvěryhodnost informace, ľe zítra začnou padat z nebe pečení holuby, ptám se. Co mohu udělat, abych se dostal trochu více do obrazu obchodování na burze, jak si mám vybrat brokera a jeké investice jsou vhodné pro začátečníka se zájmem o spekulace (pro začátek do 100000Kč). Děkuji napřed a přeji Vám pěkný den. Karel H.


odpovídal(a): Redakce

dobrý den,české radiokomunikace začaly prudce…

dobrý den,české radiokomunikace začaly prudce stoupat(čt.pa)dle hn spekulace na brzký prodej -privatizaci.Jaké možnosti ve vývoji kursu akcií lze očekávat dojde li k podpisu řekněme k datu 01,09,2001 a akcie budou prodány za avizovanou cenu cca 750.-/kus?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, co si myslíte o smíšeném fondu AG7. …

Dobrý den, co si myslíte o smíšeném fondu AG7. Patří stále mezi důveryhodné podílové fondy. Proč má poslední týden, tak značný pokles hodnoty PL, když jeho portfolio je dle správce konzervativní. Jaké výhody a rizika představuje spojení firmy Investigate s nějakou další finanční skupinou


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o odpověď, jak nejlépe…

Dobrý den, prosím o odpověď, jak nejlépe investovat cca 1.000.000 Kč na dobu 5let s ohledem na maximalizaci výnosu (vzhledem k inflaci atd.) a minimalizaci rizika. Předem děkuji.