FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Mám volných 100 000.- a chtěl bych obchodovat na…

Mám volných 100 000.- a chtěl bych obchodovat na burze SCP.Vybral bych si akcie a potřeboval bych partnera k nákupu a prodeji přes internet.Je to možné?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam dotaz ohledne prevodu…

Dobry den, mam dotaz ohledne prevodu svycarskych franku na ceskou menu. Lze prevest tuto menu v nejake bance na ceske koruny bez poplatku a pokud ano, tak v ktere. Pripadne jaky doporucujete jiny postup. Dekuji Eva Novotna



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, muzete mi prosim poradit jak…

Dobry den, muzete mi prosim poradit jak postupovat pri zvyseni cen z dusledku inflace? Potrebujeme zvysit ceny na pristi rok a chceme je zvysit o procento inflace, ktera byla v letech 2000, 2001. Za toto obdobi jsme ceny nemenili.


odpovídal(a): Redakce

Usetrim z platu cca 10.000,- Kc mesicne. Zajima…

Usetrim z platu cca 10.000,- Kc mesicne. Zajima me, jestli existuje moznost ukladat prubezne tyto penize behem roku tak, aby se zhodnotily vice, nez na BU. Podminkou je variabilni mesicni vklad, protoze nekdy mam k disozici vice volnych prostredku a nekdy mene. Stavebni sporeni uz mam, stejne tak mam i kap. ziv. poj. Dekuji. Roman Cervenka.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěl bych investovat 100 tis. Kč do…

Dobrý den. Chtěl bych investovat 100 tis. Kč do akciového fondu. Myslíte, že je teď vhodná doba? Mám ivestovat celou částku najednou nebo doporučujete ivestici rozdrobit např. na 5x? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Mám doma v hotovosti asi 15 000 Kč a…

Dobrý den! Mám doma v hotovosti asi 15 000 Kč a nchci je nehat jen tak ležet ladem.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Hodláte prosím ještě příspěvky na…

Dobrý den. Hodláte prosím ještě příspěvky na serveru Poradenství aktualizovat? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, z kuponové privatizace vlastním akcie…

Dobrý den, z kuponové privatizace vlastním akcie těchto společností: Sepap, Středočeská energetika, Škoda Plzeň, Aero, ČKD Kompresory, ČKD Tatra, ČZ Strakonice, Gas měření, Geoindustria, Hotel Palace Mariánské lázně, Kablo Kladno, Kovohutě Mníšek, Praga, Tesla Karlín a Transporta. Mohli byste mi prosím poradit, co s nimi? Některé prý již nebudou obchodovatelné. Mám si některé z nich ponechat a vyčkat, zda se situace změní? Které mám prodat? Děkuji za odpověď S. Tuháček.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Vlastním několik akcií Nové huti …

Dobrý den, Vlastním několik akcií Nové huti (nakupoval jsem za ca 70,-/ks). Již několikrát jsem četl doporučení prodat. Myslíte si, že i v dlouhodobém horizontu např. 3 ?5 let není šance u této akcie k růstu? Nebo si snad dokonce myslíte, že se zruší obchodovatelnost a při současném neodprodeji nedostanu nic? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Rad bych investoval se stredni mirou risku cca…

Rad bych investoval se stredni mirou risku cca 100.000 na dobu 2-3 let. Ohledne dluhopisu, da se ocekavat, ze jim soucasna politicko-ekonomicka situace bude spise prat, anebo naopak? Dekuji



odpovídal(a): Redakce

Současná doba zažívá hluboký pokles na trzích.…

Současná doba zažívá hluboký pokles na trzích. zajímalo by mne, jaké charakteristiky měl pokles v roce 1929 ( hloubka poklesu, struktura oborů postižených poklesem, doba návratu na původní hodnoty apod. v USA, v Evropě i v ČSR.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal, které společnosti …

Dobrý den, rád bych se zeptal, které společnosti (důvěryhodné) umožňují obchodování s americkými akciemi a jaká je minimální, případně minimální vhodná výše investice. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Vážený pane, valná hromada Lesní spol. Svitavy…

Vážený pane, valná hromada Lesní spol. Svitavy a.s. rozhodla dne 1.6.2000 o zrušení veřejné obchodovatelnosti akcií a zároveň rozhodla o změně podoby těchto akcií na podobu listinnou. Bylo mi oznámeno, že předání listinných akcií se bude konat vždy určitý den v týdnu od 1.2.2000 do 30.4.2000. Po tomto termínu bude možné nevyzvednuté akcie převzít na základě individuální dohody se společností. Byl jsem v domnění, že tyto akcie jsou mým soukrommým vlastnictvím o které nemůžu jen tak lehce přijít, a tak jsem s jejich vyzvednutím nijak nespěchal. Dnes jsem ale dostal dopis, ve kterém mně Lesní spol. Svitavy a.s. informuje o ´veřejné nedobrovolné dražbě´ nejen mých, ale i všech ostatních listinných akciích, které nebyly v ´přiměřené lhůtě´ převzaty. Telefonicky jsem se okamžitě spojil s Lesní spol. Svitavy a.s., kde mi bylo řečeno, že od začátku roku platí jiný zákon, který zkracuje lhůtu pro vyzvednutí akcií ze 4 na 1 rok. Navíc prý informovali veřejnost o chystané ´veřejné nedobrovolné dražbě´ v denním tisku, který jsem asi nečetl, a tak jsem promeškal i tu poslední možnost k převzetí svých akcií a mám tedy definitivně smůlu. Prosim laskavě, rád bych věděl zda-li Lesní spol. Svitavy a.s. postupovala dle zákona, zda je možné neinformovat o tak důležité věci, jako je ´veřejná nedobrovolná dražba´ každého vlastníka těchto akcií zvlášť a oznámit to jen v denním tisku. Výtěžek z prodeje akcií připadající na můj počet akcií po započtení pohledávek společnosti vzniklých v souvislosti s prodejem akcií mi bude bez zbytčného odkladu vyplacen. Jsem v šoku!! Nic takového nechci, chci jen svůj majetek - listinné akcie ´Lesní spol.Svitavy a.s.´. Dražebníkem akcií je CP INVEST, s.r.o. se sídlem v Českých Budějovicích. Děkuji. S pozdravem Svaťa


odpovídal(a): Redakce

Zajimalo by me,kde se da nejlepe za nejnizsi…

Zajimalo by me,kde se da nejlepe za nejnizsi poplatky zrealizovat nakup a prodej akcii( i pres interntet).Co je nejvyhodnejsi v pripade, ze chci provest nakup jednorazove, nebo v pripade, ze budu nakupovat a prodavat casteji. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Investoval jsem před rokem a půl cca 100000Kč do…

Investoval jsem před rokem a půl cca 100000Kč do investičního fondu Sporotrend České spořitelny. Bylo uváděno že výnosy lze očekávat v dlouhodobém výhledu cca 5 let. Dnes má můj vklad hodnotu 56000Kč přičemž vytrvale klesá. Jak bych se měl jako investor v tomto případě zachovat a je možné že bude celý fond zrušen přičemž na ty poslední vytrvalce už nezbyde vůbec nic?


odpovídal(a): Redakce

A zašlete mi tu analýzu? Případně s ohledem na…

A zašlete mi tu analýzu? Případně s ohledem na souběžné Penzijní připojištění (1500/měs + 3% přísp. z hr. mzdy zaměstnavatelem) a dále toto stejné pro osobu ve věku 20-30 let (s ohledem na nemožnost čerpat např. PP dříve, než v 60 letech apod..) Petr


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den poraďte mi prosím, jak mám postupovat…

Dobrý den poraďte mi prosím, jak mám postupovat v následujícím případě: dlužník mi neuhradil směnku, která byla splatná k určitému datu s prosbou třítýdenního odkladu. Nemohu promeškat nějaký termín? Jaké jsou vůbec v takovýchto případech promlčecí lhůty? Děkuji, zdraví Honza.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. V rámci programu IPPDA mám uzavřenou…

Dobrý den. V rámci programu IPPDA mám uzavřenou mandátní smlouvu s firmou FINNEX o správě portfolia mých akcií. Tato firma zkrachovala. Prosím o radu, jak se zachovat, abych získal aspoň část svých investovaných prostředků zpět. Děkuji. S pozdravem Mgr. Jiří Pražák


odpovídal(a): Redakce

Harvardský průmyslový holding a.s. mi nabízí, že…

Harvardský průmyslový holding a.s. mi nabízí, že ode mne odkoupí 4 jejich akcie. Protože jsem z medií slyšela o problematice těchto transakcí ale nerozumím jim, prosím Vás o radu, jak postupovat a zda akcie prodat.Moc děkuji. Cajthamlová


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, prosim Vas zaslal jsem jiz…

Dobry den, prosim Vas zaslal jsem jiz prihlasku ke Garancnimu fondu (doporucene) ohledne Online investor. Zatim nevim jestli prihlasku dostali ci nikoliv. Prosim nevite zda-li je mozno toto nekde zjistit? Myslíte si, že pokud by se moje přihláška někde ztratila nemám nárok na odškodnění? Dekuji Jirka