FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna firmy a podnikatelé je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA START FIRMY

odpovídal(a): Redakce

Investiční úvěr

Chceme přeinvestovat investiční úvěr na kancelář v Praze, nová výstavba FINEP. 1300 000 úvěr a cena nemovitosti cca 2,2 mil, cena za m2 cca 40 000 kč s DPH ( je to byt 2+kk 55 m2 orientovaný na sever, proto je to nebytový prostor) s garážovým stáním. Proběhli jsme dost bank a vždy nás vyhodili, že nemáme přiměřený zisk. Poslední dva roky jsme investovali a proto jsme neměli zisk. Nynější úrok 6,39%, již skoro rok platíme úvěr bez zpoždění platby a nikomu nedlužíme, jeden leasing na auto 1,5 roku v pohodě. Existuje banka, která vezme rodinu jako ručitele, když OSVČ nemá zisk?


odpovídal(a): Redakce

Financování rekonstrukce truhlárny

Dobrý den,se známým si chceme otevřít truhlářskou firmu, ale oba máme hypotéku a potřebujeme rekonstruovat truhlárnu, takže do začátku bychom potřebovali tak 600,000. Prosím vás o radu, jak a kde bychom mohli dostat tuto částku.Děkuji Marek



odpovídal(a): Redakce

Příspěvek na podnikání od úřadu práce

Dobrý den,prosím Vás o radu.10 let jsem OSVČ v oboru topenář.Pracuji s kamarádem,také topenářem,a používám jeho nářadí.Nyní se odstěhoval(i s nářadím) a já musel pozastavit svou živnost a jsem uchazeč na Úřadu Práce.Mohu požádat ÚP o příspěvek do podnikání ve výši 100.000,-Kč na pořízení nářadí a pokračování v činnosti jako OSVČ ? Jakou mam šanci? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Uvádění informací v českém jazyce

Obecné požadavky na bezpečnost výrobku Dobrý den, ráda bych se zeptala na vysvětlení zákona č. 102/2001 Sb. § 3, týkající se uvádení informací v českém jazyce. Naše společnost je dodavatelem zboží na český trh a soustředí se především na B2B obchod, tudíž prodej např. elektroinstalačním firmám, které následně výrobky instalují koncovým zákazníkům. Vztahuje se tedy povinnost přikládat k výrobkům všechny potřebné informace i na tento způsob prodeje?


odpovídal(a): Redakce

Jak založit mateřskou školku

Dobrý den,delší dobu uvažuji o založení soukromé mateřské školky, ale pár věcí je mi nejasných. Chtěla bych vědět, zda stačí jako odborná způsobilost 4 roky praxe v oboru všeob. sestry, nebo je potřeba druhou osobu s odborností sociálního pracovníka? Dále jsem se chtěla poradit o tom, že mám k dispozici byt, kde majitelem tohoto bytu je můj partner, tak jestli by s tím nebyl nějaký problém? Co se týče bytu, tak jsem se v hygienických podmínkách dočetla, že na 1 dítě je potřeba 30m2, je to možné? a zda ano, jestli si nepořídit ŽL např. na podobnou činnost jako např. ,, soukr. hlídání dětí,, aby počet dětí mohl být větší, jelikož byt je o celkové výměře 70m2. Předem děkuji za odpověď. s Pozdravem Lucie K.


odpovídal(a): Redakce

Otevření hospody

dobrý den,prosím o informaci: S kamarádem otvíráme hospodu,já již živnost mám,ale na něco jiného a tak jsem si živnost rozšířil o pohostinství. Zatím je vše psané na mě. S kamarádem jsme domluvený, že by jsme výdělek mezi sebe dělili půl na půl. Ale nevíme, zda-li pro nás je výhodné tvořit s.r.o. nebo aby si kamarád udělal živnost jako kuchař (jako kuchař bude v té hospodě) , a nebo by bylo výhodnější pro nás ho zaměstnat? A další otázka se týká toho,že mám přítelkyni,která mi tam bude pomáhat,již má jinde zaměstnanecký poměr. Může být u mě jen tak? kdyby přišla kontrola,není z toho problém? Nebo ji musím zaměstnat, i když je to vlastně rodina? Děkuji moc za odpověď. Tomáš


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chceme si vzít restauraci do pronájmu.…

Dobrý den,chceme si vzít restauraci do pronájmu. Jsme dva a nějak nevíme jak do toho. Mohli by jste nám zhruba poradit co nás čeká? Co je k tomu potřeba za papírování? Děkujem moc Hana


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chceme si vzít restauraci do pronájmu.…

Dobrý den,chceme si vzít restauraci do pronájmu. Jsme dva a nějak nevíme jak do toho. Mohli by jste nám zhruba poradit co nás čeká? Co je k tomu potřeba za papírování? Děkujem moc Hana


odpovídal(a): Redakce

zkouska

zkouska


odpovídal(a): Redakce

zkouska - test

zkouska - test



odpovídal(a): Redakce

V rejstříku je chybná adresa

Dobrý den. Mám dotaz, jak postupovat, když jsem zjistila v obchodním rejstříku,že bývalý nájemník založil několik firem a přesto, že je již dva roky odhlášen z mého bydliště a žije v USA ( občanství má amer.)v těchto firmách figuruje mé trvalé bydliště stále i jako jeho trvalé bydliště. Navíc sem neustále chodí policie, exekutoři a korespondence spojená s pohledávkami do milionových částek...... a to na základě neoprávněně uváděné adresy v OR. Prosím proto o radu, co s tím mohu dělat? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

V rejstříku je chybná adresa

Dobrý den. Mám dotaz, jak postupovat, když jsem zjistila v obchodním rejstříku,že bývalý nájemník založil několik firem a přesto, že je již dva roky odhlášen z mého bydliště a žije v USA ( občanství má amer.)v těchto firmách figuruje mé trvalé bydliště stále i jako jeho trvalé bydliště. Navíc sem neustále chodí policie, exekutoři a korespondence spojená s pohledávkami do milionových částek...... a to na základě neoprávněně uváděné adresy v OR. Prosím proto o radu, co s tím mohu dělat? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Nemocenská OSVČ

Dobrý den, z Vaší odpovědi vyplývá,že pokud zahájím podnikání 1.6.2010,od 5.6.2010 budu v pracovní neschopnosti,měl bych zaplatit zálohu za nemocenské poj.již za květen,i když jsem zahájil činnost až od již zmiňovaného 1.6.? Dále bych zaplatil zálohu za červen v termínu 1.-20.7.,teprve pak by mě byla vypočtena výše nemocenských dávek a zasláno plnění? Nebo jaký je správný postup? Děkuji za trpělivost a jsem s pozdravem.K.L.


odpovídal(a): Redakce

Nemocenská OSVČ

Dobrý den, z Vaší odpovědi vyplývá,že pokud zahájím podnikání 1.6.2010,od 5.6.2010 budu v pracovní neschopnosti,měl bych zaplatit zálohu za nemocenské poj.již za květen,i když jsem zahájil činnost až od již zmiňovaného 1.6.? Dále bych zaplatil zálohu za červen v termínu 1.-20.7.,teprve pak by mě byla vypočtena výše nemocenských dávek a zasláno plnění? Nebo jaký je správný postup? Děkuji za trpělivost a jsem s pozdravem.K.L.


odpovídal(a): Redakce

Výpočet nemocenské

Dobrý den, jsem OSVČ od 23.3 2010 a platím si i nemocenské 1000,- měsíčně. Ráda bych se Vás zeptala ,od kdy můžu jít na neschopenku? Někde jsem četla,že až od třetího měsíce od přihlášení. V dubnu jsem zjistila ,že jsem těhotná a mám rizikový. To znamená ,že neschopenku můžu mít asi až v červnu 23.6? Zatím jsem nezačala podnikat,jen si platím všechny zálohy tj.důch.,nemoc.,zdravotní pojištění.Nebo mám nahlásit alespoň nějaký příjem?Nevím z čeho se vypočítává nemocenská. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Výpočet nemocenské

Dobrý den, jsem OSVČ od 23.3 2010 a platím si i nemocenské 1000,- měsíčně. Ráda bych se Vás zeptala ,od kdy můžu jít na neschopenku? Někde jsem četla,že až od třetího měsíce od přihlášení. V dubnu jsem zjistila ,že jsem těhotná a mám rizikový. To znamená ,že neschopenku můžu mít asi až v červnu 23.6? Zatím jsem nezačala podnikat,jen si platím všechny zálohy tj.důch.,nemoc.,zdravotní pojištění.Nebo mám nahlásit alespoň nějaký příjem?Nevím z čeho se vypočítává nemocenská. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Exekuce sociálních dávek

Dobrý den, jsem osvč a chci nastoupit na rodičovskou dovolenou, ale mám dluh na zdravotním i sociálním a mám obavu jestli mi některý z nich nemůže sebrat rodič. příspěvek podobně jako úřad práce. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Exekuce sociálních dávek

Dobrý den, jsem osvč a chci nastoupit na rodičovskou dovolenou, ale mám dluh na zdravotním i sociálním a mám obavu jestli mi některý z nich nemůže sebrat rodič. příspěvek podobně jako úřad práce. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

prosim o zodpovezeni dotazu jak muze centralni…

prosim o zodpovezeni dotazu jak muze centralni banka podporit korunu? na avosorbma@seznam.cz diky moc


odpovídal(a): Redakce

prosim o zodpovezeni dotazu jak muze centralni…

prosim o zodpovezeni dotazu jak muze centralni banka podporit korunu? na avosorbma@seznam.cz diky moc