FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna firmy a podnikatelé je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA START FIRMY

odpovídal(a): Redakce

Založení music clubu

Dobrý den, potřebuji poradit, když si založím Music club, co je to za živnost. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Prověření podnikatele v registru dlužníků

Dobrý den, hodlám na společnost s ručením omezeným žádat o úvěr. Bude banka prověřovat regsitry na mou fyzickou osobu dle RČ nebo jen na právnickou dle IČ?? Mám záznam v solusu a chtěl bych se předem informovat.



odpovídal(a): Redakce

Prodej mysliveckých doplňků a střeliva

Dobrý den,prosím o radu.Chci prodávat myslivecké doplňky a střelivo,co je k tomu zapotřebí a hlavně jaké musím mít vzdělání.Jsem vyučen strojní zámečník,vlastním zbrojní průkaz(jsem myslivec).Díky za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Financování podnikání studentů VŠ

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké jsou mé možnosti? Jsem studentka VŠ a při studiu si chci zřídit internetový obchod. Nemám žádnou historii příjmů, ani čím ručit, existuje nějaká banka, která by mi poskytla úvěr na zafinancování počátku podnikání (práce programátorů, automobil, kancelář a sklad, naplnění skladu)? Mnohokrát děkuji Tereza


odpovídal(a): Redakce

Registrace k pojistnému

Dobrý den,jsem zaměstnanec na TPP.Ráda bych si založila volnou živnost na přivýdělek ke mzdě.Zajímalo by mě jak je to s povinností platit zdravotní a sociální pojištění.Budu muset platit jako živnostník, nebo stačí když platím (zaměstnavatel) pouze z hlavního poměru, tedy zaměstnání? Děkuju


odpovídal(a): Redakce

Podnikání v obecním bytě

Dobrý den, mohu podnikat ve vlastním bytě, na který ale částečně přispívalo město a stát a proto bude přepsán do mého vlastnictví až za 15 let? například když jsem ho chtěla pronajímat, musela jsem si zažádat o povolení města i našeho družstva. Lze v tomto bytě provozovat podnikatelskou činnost? díky.


odpovídal(a): Redakce

Označení hraček při dovozu ze zemí EU

Dobrý den, ráda bych dovážela do ČR zboží (hračky pro děti) z EU (UK, Polsko). Jaké musím splnit podmínky jako dovozce zboží. Jedná se mi o označení výrobku.


odpovídal(a): Redakce

Živnosti pro dropshipping

dobry den, mel bych otazku ohledne zalozeni zivnosti. chtel bych provozovat internetovy obchod zalozeny na dropshippingu (zbozi nemam skladem ja ale odesila ho za me dodavatel, platba probiha na jeho ucet), k tomu jeste jako vedlejsi projekt sms souteze (tipu kazda x sms vyhrava, tzn nezalozeno na nahode) a taky bych chtel zivnost rozsirit na tvorbu internetovych stranek. zajimalo by me jake vsechny zivnosti se tohoto tykaji a jestli budu platit jednorazove 1000kc za zapis a nebo 1000kc za kazdy obor. diky za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Podnikání s.r.o. a OSVČ zároveň

Dobrý den, podnikám jako OSVČ (zprostředkování činnosti),jsem pláce DPH. Nyní jsem založila s.r.o. (rozšíření činnosti). Mohu dělat obojí najednou? Jako OSVČ bych měla paušální výdaje, jako s.r.o. budu mít výdaje skutečné. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Privatizace v Rusku

Dobrý den, bude možné u fyzických osob účast na chystané privatizaci podniků v Rusku, případně jakým způsobem, děkuji



odpovídal(a): Redakce

Otevření penzionu

Dobrý den, rádi bychom si otevřeli penzion/hotýlek s restaurací, kde bychom měli pro hosty vyjížďky na koních, čtyřkolky, kosmetické centrum... Zajímá nás jak nejlépe začít a je-li možné také využít příspěvku z EU na nákup vhodné budovy a pozemků (popř. kde se o dotace žádá). Děkuji za Vaší odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, zda příjdu o…

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, zda příjdu o mateřskou, zdravotní nebo sociální dávky v případě, že začnu podnikat - volná živnost. Mám také pracovní smlouvu na dobu neurčitou, ale nyní jsem na mateřské. Chci si přividělat, ale jako hlavní práci na řádnou pracovní dobu budu nadále vykonávat u svého dosavadního zaměstnavatele, až mi skončí mateřská. Přivydělat si chci hlídáním dětí u mě doma. Předpokládáný výdělek je pár set korun měsíčně - tedy nic převratného. Bydlím v bytě a jsme se svým manželem spoluvlastníci. Byt je v domě, kde je dalších osm bytů - čili dalších osm vlastníků. Je to tedy společenství vlastníků bytu.

Otázky:

Příjdu při založení živnosti o mateřskou?
Musím si sama platit zdravotní a sociální, přesto že jsem na MD a navíc mám smlouvu v bývalé práci na dobu neurčitou?
Musím mít souhlas spoluvlastníků domu s provozovnou, nebo stačí souhlas manžela, jakož to spoluvlastníka bytu?
Kde všude a v jakém časovém horizontu musím nahlásit založení živnosti? Myslím tím např. sociální úřad nebo finanční úřad atd.
Jaká je spojitost mezi názvem organizace a nahlášením živnosti? Při nahlášení živnosti se mě na název nikdo neptal......

Velmi Vám děkuji za odpovědi.

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Daniela Doležalová


odpovídal(a): Redakce

Splnění hygienických podmínek

Dobrý den, je pravda, že při živnosti Poskytování služeb pro rodinu a domácnost se nevztahuje vyhláška o hygienických požadavcích? Děkuji za odpověď. S


odpovídal(a): Redakce

Hlídání dětí formou školky

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, jak postupovat a co je potřeba k tomu, když chci hlídat děti formou školky. Děti bych hlídala v jiném objektu než je má trvalá adresa. Předem Vám děkuji za odpověď. Svobodová


odpovídal(a): Redakce

Živnost pro výrobu jedlého oleje

dobrý den chtěl bych se zeptat na výběr živnostenského oprávnění, když chci dovážet jedlý olej a následně ho stáčet do lahví. musím mít nějaké jiné živnostenské oprávnění než Výroba potravinářských a škrobárenských výrobků? za odpověd děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Zřízení pečovatelské firmy

Dobrý den, s kolegyněmi zdrav. sestrami bysme chtěly založit komplexní domácí péči, ráda bych se zeptala na podmínky pro založení, a jaké jsou možnosti dotace a pod. Děkuji Lucie K.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci začít podnikat. Chci koupit…

Dobrý den, chci začít podnikat. Chci koupit pojízdný stánek s občerstvením, se kterým bychom jezdili po festivalech, výstavách apod., ale nevím co vše je k tomu třeba.Nějaké povolení, hygiena, živnostenský list apod. Zkrátka co vše pro toto musíme podniknout a získat. Děkuji Petra


odpovídal(a): Redakce

Otevření kavárny

Dobrý den, chtěla bych začít poprvé podnikat. Chci otevřít italský "CAFFÉ..BAR" v Praze 1, nebo 2..na lukrativním a frekventovaném místě. Nevím jak začít, chtěla bych radu, jak si spočítat plánované tržby, provést průzkum trhu, abych pochopila jak by to mohlo fungovat a nezkrachovat. Představovala bych si jakýsi systém na vypočítání nákladů..výdajů a tržeb. Děkuji předem. Hezký den přeju.


odpovídal(a): Redakce

Živnost na prodej textilu

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jaké obory volné živnosti si zaregistrovat pokud bych nakupovala textil a jiné reklamní výrobky, tento textil bych předala do tiskárny, která by mi dle mého návrhu vytvořila potisk a dál bych tento textil prodávala přes eshop? Děkuji. Pěkný den


odpovídal(a): Redakce

Zřizovací výdaje

Hodlam zacit podnikat v oboru pocitacova grafika, zajimalo by me, jestli muzu koupit PC a software ( graficke editory atd. ktere budu nutne potrebovat k vykonavani prace ) jeste pred zacatkem podnikani, tedy v dobe, kdy jeste nebudu vlastnit zivnostensky list. Jedna se o castku okolo 50 000,- Kc. Faktura bude vystavena na moje jmeno a adresu, kde budu nasledne podnikat. Programy potrebuji zakoupit jeste pred zacatkem samotneho podnikani, kvuli priprave webu atd. Neni mi ale jasne, jestli je pak muzu dodatecne dat do nakladu. Priklad, nove PC a software bych nakoupil letos v zari, podnikat bych ale zacal az v lednu pristiho roku. Dekuji za odpoved.