FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ZAMĚSTNÁNÍ A OSVČ

odpovídal(a): Elena

Založím živnost a nepodnikám

Dobrý den, založil jsem si živnost před 8 lety (zaplacením 1000 Kč na úřadě), ale nikdy jsem nevydělal žádný příjem na živnost a momentálně už pracuji v jiném zaměstnání, ale pořád mám živnost. Bohužel jsem na svojí živnost zapomněl a bojím se, že by mě mohli dostihnout problémy. Chci se zeptat jaké problémy mi  vznikly, abych je mohl napravit. S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jak je…

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jak je to se zdravotním a sociálním pojištěním, když jsem zaměstnaná a chtěla bych jako OSVČ při zaměstnání pořádat kurzy. Musím si jako OSVČ ještě i platit zdravotní a sociální pojištění? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat a zjistit…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat a zjistit základní informace ohledně práce na živnostenský list, když jsem student. Něco málo jsem se snažil načíst, ale nic moc jsem nepochopil natolik, abych si utvořil obrázek. Můj budoucí zaměstnavatel požaduje, abych měl živnostenský list a pracoval u nich na něj. Zajímalo by mě, je-li to pro mě jako studenta výhodnějsí oproti dohodě o práci nebo jiným pracovním smlouvám. Mám v plánu odpracovat 80 hodin měsíčně plus minus a plat okolo 110 kc/hod. Mám na mysli hlavně sociální a zdravotní pojištění a výši daně, které budu muset platit a odvádět. Děkuji odpovědi a rady ohledné mé situace.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím Vás o informaci. Chtěla bych…

Dobrý den, prosím Vás o informaci. Chtěla bych začít podnikat při zaměstnání mohu se zeptat jak je to v tomto případě s daní. Zajímalo by mě jak se potom daní příjmý ze zaměstnání a jak z podnikaání (jakou sazbout), a zda se musí platit sociální pojištění. Děkuji za odpověď S pozdravem Ing. Lenka Bláhová


odpovídal(a): Redakce

Sociální a zdravotní u OSVČ

Dobrý den,prosím vás o infromaci,zda když pracuji jako zaměstnanec a zároveň si chci přivydělat prodejem na živnostenské oprávnění, musím odvádět nějaké pravidelné platby (v jaké výši)na sociální, zdravotní pojistné, případně, co vše je třeba platit.Děkuji