Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Dotaz v poradenství: Daňové zvýhodnění a bonus

4.3.2018 14:22   |   Sekce:  Daně a účetnictví

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak je možné,že přítel,který má slevu na jedno dítě,má pokaždé ve výplatnici napsáno něco jiného.Jak je možné,že když má čistou mzdu 14107Kč,tak tam má napsáno Poplatník:2070Kč,Vyživované děti:1117Kč,Celkem:3187 a daň po slevě 8Kč.Kdežto,když měl výplatu 11390Kč Poplatník:2070Kč,Vyživované děti 330Kč,Celkem:2400,Daň po slevě 0Kč a daň.bonus vyž.děti 787Kč.?Já si myslela,že ať je výplata jakákoliv,ten bonus na dítě je vždy stejný?Jde o to,že mu ten bonus na dítě exekučně strhávají a on vlastně neví,kolik mu strhnou další měsíc,protože to má pokaždé jinak.A jeden měsíc mu nestrhli vůbec nic,což mi přijde taky divné.vždyť nárok na bonus má každý měsíc?A to vše bylo v roce 2017.Děkuji.

13.3.2018 10:13   |   odpovídal(a):  Ondrová Elena

Dobrý den, při každé výplatě je sleva na poplatníka i daňové zvýhodnění na dítě stejné, o výši bonusu, ale skutečně rozhoduje výše mzdy v daném měsíci - na základě toho jak vysoká je vypočítána pro daný měsíc daň se odvíjí i výše bonusu. Čím vyšší bude daň tím bude ve vašem případě nižší bonus (je z čeho strhávat daňové zvýhodnění), naopak čím je vypočtená daň nižší (díky nižšímu příjmu), tím bude bonus vyšší.

Sdílení a tisk

Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.

Zprávy a aktuality

Na co nezapomenout v daňovém přiznání: Přehled daňových slev I.

19.03.  |  Redakce

Vypočtenou daň z příjmu fyzických osob za rok 2017 snižují daňové slevy. Jaké daňové slevy je možné v daňovém přiznání uplatnit a v jaké výši? Podívejme se na praktické příklady.

Potřebujete rychle peníze?

22.08.  |  Komerční sdělení

Každý, kdo potřebuje peníze, má jako první variantu banku. A donedávna ani jiná možnost půjčky nebyla. Dnes je naštěstí finanční trh plný různých…

Studentům se daňové přiznání vyplatí

17.03.  |  Petr Gola

Většina vysokoškoláků si během roku přivydělává. S rozvojem IT technologií stoupá i počet výdělečně činných středoškoláků. Protože většina studentů neuplatní během roku v plném rozsahu slevy na dani, tak je pro ně výhodné podat daňové přiznání, neboť mohou obdržet na účet zaplacené zálohy na dani během roku.
Zobrazit další zprávy a aktuality
Články Studentskéfinance.cz

Zobrazit další články