FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

musím koupit byt v hodnotě 890tis.Kč,chtěla bych…

musím koupit byt v hodnotě 890tis.Kč,chtěla bych si jej pořídit přes stavební spořitelnu raifeisen,která má nejnižší procento vkladu,ale i tak je částka 250tis.pro mne dost vysoká,poradíte mi jak nejlépe získat finance aniž bych byt dala jako zástavu,u raifeisen totiž nemusím dávat byt jako zástavu.Děkuji Pilná


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, v clanku rady ptaka koumaka jsem se…

Dobry den, v clanku rady ptaka koumaka jsem se dozvedel jak si vzit uver na bydleni za 4,5 % p.a. na castku 50000 . Lze take neco obdobneho udelat s uverem na 2 mil. ? Lze ho uzavrit online ? Dekuji, Pavel D.



odpovídal(a): Redakce

Jake komplikace muzu ocekavat v pripade, ze…

Jake komplikace muzu ocekavat v pripade, ze zalozim stavebni sporeni memu synovi (nyni je mu 1 rok) a budu jeho jmenem chtit za 5 let cerpat uver? Soucasne budu ja i manzelka cerpat ucer na stejnou nemovitost. Potrebuji souhlas soudu k ukonceni sporeni a vybrani penez nebo k cerpani uveru synovym jmenem? Jaky je obvykly soudni postup (jaky ma soud pristup, dela problemy, ...)? Dekuji, Ales


odpovídal(a): Redakce

V soucasne dobe pracuji v zahranici. Jsem obcanem…

V soucasne dobe pracuji v zahranici. Jsem obcanem CR, v CR mam trvale bydliste. Pokud si nyni zalozim stavebni sporeni, dostanu statni podporu? Dekuji. Ales


odpovídal(a): Redakce

Vážený pane, mám zájem o získání úvěru na…

Vážený pane, mám zájem o získání úvěru na koupi bytu v OV v přibližné výši 2.500.000 - 2.800.000 korun. Jsem schopen dát dohromady hotovost 600-800 tisíc korun. Potřeboval bych spočítat nejlepší kombinaci mezi hypotečním úvěrem a úvěrem ze stavebního spoření. Zatím děkuji a zdravím Tomáš Vrba Kilánská 263, Davle tel práce: 57532653 0602617861 p.s. spěchá!


odpovídal(a): Redakce

- chtěla bych koupit byt v ceně asi Kč 400.000,--…

- chtěla bych koupit byt v ceně asi Kč 400.000,-- - hrubá mzda Kč 11.300,-- - čistá mzda Kč 8.867,-- - stavební spoření mám u České spořitelny (Suma), a to od roku 1998 (spoření po Kč 500,-- měsíčně), od roku 2001 spoření po Kč 1.000,-- měsíčně


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad by se zeptal, kde mohu cerpat…

Dobry den, rad by se zeptal, kde mohu cerpat informace o naplni, aktivitach vyboru clenu vlastniku bytu a nebyt. prostor. Narazim na novelu zakona o vlastnictvi byt. a nebyt. prostor. Sb. 322 z roku 2000.


odpovídal(a): Redakce

Myslíte, že bych mohl dostat někde hypoteční úvěr…

Myslíte, že bych mohl dostat někde hypoteční úvěr za těchto podmínek: 1. Cena kupované nemovitosti je 800.000,- Kč 2. Moje vlastní zdroje: - prodávám družstevní byt 340.000,- Kč - mám stavební spoření na kterém je asi 40.000,- Kč - v případě nutné potřeby bych si půjčil cca 50.000,- Kč soukromě 3. Můj čistý příjem za poslední tři měsíce je průměrně 16.560,- Kč 4. Mám tři nezletilé děti a manželku na mateřské dovolené s čistým příjmem 3.700,- Kč - dávky v mateřství a přídavky na děti 5. Je mi 39 let, úvěr bych chtěl asi na 15 - 20 let (čím kratší, tím lépe) Za zodpovězení dotazu předem děkuji Ivan Vovk ivan.vovk@ct.cz


odpovídal(a): Redakce

Chci na financování výstavby rodinného domu…

Chci na financování výstavby rodinného domu založit dětem stavební spoření. U jedné stavební spořitelny mi říkali, že mohu s títmo spořením manipulovat pouze se souhlasem soudu. Zajímalo by mne tedy, zda mohu dětem založit stavební spoření (to vím, že ano) a kdy a jak mohu na toto spoření získat překlenovací úvěr.


odpovídal(a): Redakce

dostal jsem hypoteku od GE, ale urok 8,8% se mi…

dostal jsem hypoteku od GE, ale urok 8,8% se mi zda dost vysoky, je mozno nekde ziskat konsolidacni hypoteku za rozumny urok? nebo existuje jeste jine reseni?



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možno…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možno využít překlenovací úvěr ze stavebního spoření na úhradu první splátky bytu, aniž by tento byl již mým vlastnictvím. Chci totiž pořídit byt v nově budovaném bytovém projetku a dle splátkového kalendáře je požadováno uhrazení 20% z ceny bytu do 14 dnů od vydání stavebního povolení a předpokládají se další splátky do doby předání bytu. Vlastní prostředky na mém účtu nepokryjí celou tuto částku. Pro financování hodlám využít 500 tis. překlenovací úvěr, který během 8 měsíců přejde na řádný úvěr ze stavebního spoření. Jsem klient VSS KB. Zbývající prostředky doplní hypoteční úvěr. Děkuji za odpověď. Cena bytu je 2,2 mil.Kč. Honc.


odpovídal(a): Redakce

Je možné zrealizovat stavbu rodinného domu z více…

Je možné zrealizovat stavbu rodinného domu z více úvěrů u více bank? Pokud ano, jaké to může mít výhody?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Ráda bych se zeptala na státní dotace…

Dobrý den. Ráda bych se zeptala na státní dotace konkrétně myslím státní půjčku na pořízení nové bytové jednotky nebo výstvbu RD (nevím přesně jak se tento prodikt nazývá) myslím, že má každoročnš stejná pravidla jedná se o bezúročnou půjčku cca 200 tis. doba splácení je 10 let. Něco k důvodu mého zájmu. Právě v této chvíly jsem obdržela stavební povolení na RD (bungalow přízemí + podkroví = 2 bytové jednotky )finanční rozpočet je cca 2,5 mil. hodlám stavbu financovat z čísti stavebním spořením (Hypo, z části vlastní prostředky a STÁTNÍ PŮJČKOU o které bych se ráda od Vás dozvěděla bližší informace. Včetně jakým způsobem se o tuto půjčku žádá a zda je to možné prostřednictvím Vaší pomoci.Děkuji předem za Vaši pomoc. Čermáková Monika


odpovídal(a): Redakce

Chci uzavřít smlouvu stav. spoření u Reiffeisen…

Chci uzavřít smlouvu stav. spoření u Reiffeisen st.sp. na mého nezletilého syna. Mohu po vypršení 5 let spoření s částkou volně nakládat?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Chtel jsem se informovat o nejlepsich…

Dobry den. Chtel jsem se informovat o nejlepsich moznostech jak ziskat pujcku na koupi bytu. Vyse pujcky by mela byt 600000 s tim ze mesicni splatka max. 5000. Delka splaceni co nejkratsi. Dekuji vm


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, máme zájem příští rok koupit…

Dobrý den, máme zájem příští rok koupit družstevní byt cca za 700.000,- V té době budeme mít na dvou stavebních spořeních (rozdílné spořitelny) založených na konci 1999(obě s cílovými částkami 250.000) naspořeno celkem 180 tis. Jsme oba pod 35 let, bez dětí, s čistým příjmem 24 tis. Co byste nám poradil za nejlepší kombinaci a existuje vůbec taková kombinace úvěrů, podpor a podobně, díky kterým bychom dosáhli na 700.000,- (do 10 let chceme mít vše splaceno a koupit dům)


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakým způsobem…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakým způsobem by bylo možné, dát volné peněžní prostředky z podnikání do vybudování nového rodinného domu, který by měl funkci sídla firmy. Firma má pouze 3 stálé zaměstnance. Předpokládaná investce cca 1 500 000,- kč, vlastním stavební pozemek a cca 1/3 peněžních prostředků. Zbytek bych chtěl splácet v měsíčních částkách z podnikatelského účtu. Existuje vůbec nějaká možnost kombinace s hypotékou, či leasingem? Děkuji předem za každou odpověď. Petr Koryčanský


odpovídal(a): Redakce

Rada bych sezeptala, zda-li je mozne si stejne…

Rada bych sezeptala, zda-li je mozne si stejne jako zivotni a penzijni sporeni i stavebni sporeni odecitat z danoveho zakladu. A pripadne jsou-li dana nejaka omezeni. Dekuji za odpoved Lenka Cubrova


odpovídal(a): Redakce

Chtěla bych uzavřít stavební spoření, nechci…

Chtěla bych uzavřít stavební spoření, nechci čerpat úvěr, jen spořit, kdy je nejvhodnější termín pro uzavření smlouvy z hlediska získání max. počtu státních podpor? A jaké je nejvyšší úrovké zvýhodnění? Nebude v nejbliží době zrušena státní podpora? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Muj syn je obcan SRN s trvalym pobytem v CR. Ma…

Muj syn je obcan SRN s trvalym pobytem v CR. Ma narok na statni podporu v ramci stavebnim sporeni? dekuji Pavel Vondrous