FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych se zeptat na získání hotovostního…

Chtěl bych se zeptat na získání hotovostního úvěru a podmínky pro jeho získání, splácení, úročení atd. J.Vavrečka


odpovídal(a): Redakce

Potreboval bych vedet, poskytuje-li nektera banka…

Potreboval bych vedet, poskytuje-li nektera banka hypotecni uver, za podminky ruceni jinou nemovitosti, nez tou na kterou je uver poskytovan. Konkretne jde o dofinancovani pudni vestavby, dum je, ale zatim v majetku obce, privatizace objektu je mozna ovsem s vyhlidkou par let. Zatim je smlouva, ktera zohlednuje financni vklad - byt by bylo mozne prodat, financni vklad by novy majitel musel se mnou vyrovnat, totez pri vymene. To jen, ze penize nejsou utopeny v obecnim majetku nevratne. Byt, ovsem stavim pro vlastni bydleni a prodavat nechci. Rucit bych mohl druzstevnim bytem v osobnim vlastnictvi, v pekne lokalite, ktery je ovsem trochu maly pro moje bydleni. Proto stavba pudy. Dekuji Martin Reznicek



odpovídal(a): Redakce

Chci příští rok koupit pozemek v Praze v hodnotě…

Chci příští rok koupit pozemek v Praze v hodnotě cca 2 mil. Kč, v té době budu disponovat cca 500-700.000,- + stavebním spořením 2 rok (měs. úložka 3000) + velmi dobrou možností měs. splácení, avšak podnikám a mám velmi dobře optimalizované daň. základy. Děkuji za odpověď Josef Hůla


odpovídal(a): Redakce

Vlastním 1/2 rodinného domu se svou sestrou.…

Vlastním 1/2 rodinného domu se svou sestrou. Získali jsme jej darem od rodičů cca před 10 lety. V tomto domě mám trvalé bydliště i se ženou. Cenu odhaduji tak kolem 2 mil. Kč. Jsem zaměstnanec, měsíční čistý příjem cca 35.000Kč, mám 31 let. Mám stavební spoření u HYPO, platím 18.000Kč ročně, smlouva založena 1.1.1999. Jsem ženatý, manželka bez příjmu - studentka VŠ. Dále mám kapitálové a životní u AMCICO od 1.11.1999 - 2.031Kč/rok pojistná část, 6.070 spořící část, s indexací inflace. 1. Mohu si vzít hypotéku na odkup poloviny domu od své sestry? 2. Chtěl bych k tomu založit ještě letos stavební spoření na manželku - kde? 3. Jak tomu může pomoci kapitálové a životní? Co je třeba k tomu, abych si mohl splátky odečíst z daní? 4. Lze v tomto případě odečítat úroky z hypotéky ze základu daně z příjmů? Poraďte, předpokládám hypotéku tak na 8000.000Kč. Rád bych hypo a stavebko uzavřel přes Vás.


odpovídal(a): Redakce

<pre> Půjčka hypoteční, stavební - jak na…

<pre> Půjčka hypoteční, stavební - jak na daňový odpočet, lze v tomto případě použít? Události chronologicky: 12/00 poplatník daně (dále jen P) založil stavební spoření u ČMSS 12/00 P uhradil 18000,- za rok 2000 + vstupní popl. 1% z cíl. částky 300000 Kč na Stav spoř. 03/01 P zakoupil družstevní podíl (dr. byt) v ceně 950000 Kč, financoval ze soukromých zdrojů (půjčka od známých) 10/01 P převedl družstevní byt do os. vl. (zaps. v katastru) 11/01 P uhradil stavební spoření u ČMSS za rok 2001 ve výši 18000 P by nyní rád využil možnosti odpočtu úroků na daních, a to takto: peníze může mít úročeny (investovat) na čistý úrok po zdanění: 6,1% p.a. Z tohoto důvodu by rád pořídil na výše uvedenou situaci nějakou půjčku (stzavební, hypoteční apod.) s úrokem ve výši max. 6% (aby se vešel do limitu zisku, který může s penězi udělat) a současně aby mohl zaplacené úroky odečíst od základu daně z příjmů fyzických osob. Je toto řešitelné (např. úpravou smluv při pořízení bytu atp.?), např. hypotékami nebo přes stavební spořitelnu apod.? (P je schopen navýšit okamžitě např. vklad u stavební spořitelny v případě potřeby). </pre>


odpovídal(a): Redakce

Dobry den Uvazuji o koupi rodinneho domu a chtel…

Dobry den Uvazuji o koupi rodinneho domu a chtel bych tuto koupi financovat pomoci hypoteky asi 1.300.000,- Kc. Zbytek castky budu financovat prodejem bytu, ale tyto penize z prodeje budu mit k dispozici az po dokonceni domu. Je toto mozne ? Je mozne pozadat o hypoteku i kdyz nemam volne penize v dobe vyrizovani hypoteky ? Dekuju


odpovídal(a): Redakce

Rád bych se zeptal, která stavební spořitelna…

Rád bych se zeptal, která stavební spořitelna nabízí nyní před Vánoci nějakou zajímavou soutěž pro své nové klienty?


odpovídal(a): Redakce

Chtěla bych si se svým partnerem postavit rod.…

Chtěla bych si se svým partnerem postavit rod. dům. Pozemek máme, ale žádnou hotovost jen dohromady čistý příjem asi 20.000Kč a každý máme st. spoření s liškou na c. částku 241.000Kč asi 2 roky. Máme nějakou šanci? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer. Radnice schválila prodej domů do…

Dobrý večer. Radnice schválila prodej domů do vlastnictví právnické osoby vytvořené z nájemců bytů v domě. Pro nezájem ostatních se bohužel nepodařil odkup cestou družstva. Je reálné zajistit úvěr na dům, který je prodáván s 80% slevou za cenu 900000Kč pro mne, pokud bych sám založil s.r.o? Sám mám jen stavební spoření u Reiffeisen stav. spořitelny 6.rokem s naspořenou částkou cca 105000Kč a čistý příjem cca 12000Kč/měs. Počítám i se splácením z vybraného nájemného. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Rád bych si na jaře koupil byt v hodnotě 1 400…

Rád bych si na jaře koupil byt v hodnotě 1 400 000 Kč. Z vlastních zdrojů můžu poskytnout 800 000 Kč a na 600 000 Kč bych si rád vzal úvěr ze stav. spoření, popř. hypotéku. Mám dva roky (uplynou v prosinci 2001)založené stavební spoření s cílovou částkou 300 000 Kč (roční vklad 18 000 kč), při založení uloženo navíc 18 000 Kč. Můj čistý měsíční příjem je 15 000 Kč (29 let, svobodný). Prosím Vás o radu jak nejlépe (nejlevněji) využít stavební spoření samotné popř. v kombinaci s hypotékou nebo jiným úvěrem k získání této částky. Předem Vám děkuji za radu. Erik



odpovídal(a): Redakce

Ráda bych zjistila jaké jsou možnosti získání…

Ráda bych zjistila jaké jsou možnosti získání finanční hotovosti na koupi stavebního pozemku v ceně cca Kč 400000,--. Lze použít hypoteční úvěr, je vůbec nějaká možnost získat prostředky na financování koupě stavebního pozemku? Děkuji Gunárová


odpovídal(a): Redakce

Za mé stavební spoření jsem odkoupil podkropvní…

Za mé stavební spoření jsem odkoupil podkropvní byt.Mám možnost řozšíření tohoto bytu o půdní prostory.Můžete mně doporučit jak to zainvestovat.Žena má také stavební spoření na cílovou částku 260000,-Kč,kterou můžu použít,ale já si myslím žě budu potřebovat asi 500.000,-až 1.000.000,-.Jedná se o podkroví o podlahové ploše cca 130m čtverečních.Děkuji Kůrka


odpovídal(a): Redakce

Jsme tříčlenná rodina s dvouměsíčním dítětem;…

Jsme tříčlenná rodina s dvouměsíčním dítětem; manželka je na mateřské dovolené a předpokládáme, že po šesti měsících se vrátí do zaměstnání. V současné době máme možnost koupit byt do OV za 1,3mil. K dispozici máme cca 150tis. hotovost; dále jsme loni započali spořící program s firmou MBI a pojišťovnou Generalli související s kapitálovám životním pojištěním s cílovou částkou asi 800tis. = výše hypotéky, kterou můžeme čerpat. Dále mám k dispozici již pátým rokem běžící stavební spoření u ČS ovšem bez úložek ( je na něm cca 5000,- ) Můj příjem je cca 19tis. čistého a manželčin po návratu do zaměstnání 13tis, ale v současné době pobírá cca 11tis. mateřskou; je možné v naší situaci dosáhnout na byt, v této cenové hladině? Beru v potaz i případné hotovostní půjčky od rodiny či známých. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, zajimalo by me, jakou si mam zvolit…

Dobry den, zajimalo by me, jakou si mam zvolit cilovou castku u stavebniho sporeni, kdyz chci sporeni vyuzivat spise pro sporeni. Nechci si brat uver. Diky


odpovídal(a): Redakce

Je možné u Reiffeisen stav. spořitelny nedodržet…

Je možné u Reiffeisen stav. spořitelny nedodržet nasmlouvanou měsíční úložku bez formalit? Jedná se mi o případ, kdy účastník stav. spoř. např. po 2 letech nemá dostatek prostředků a přitom by chtěl dokončit 5-letý cyklus s roční úložkou např. 200 Kč na pokrytí poplatků za vedení účtu apod.


odpovídal(a): Redakce

skončila mě smlouva o stav. spoření letos v…

skončila mě smlouva o stav. spoření letos v březnu a já před ukončením vložil navíc 18 tisíc.Nyní bych chtěl uzavřít novou smlouvu a nevím zda na ni mohu při složení 18 tisíc též žádat statní podporu.Též nevím zda mi automaticky bude st.podpora z minulé smlouvy vyplacena a kdy. Děkuji za odpověď P.Tesař


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych Vas poprosil o radu. …

Dobry den, rad bych Vas poprosil o radu. Jsem student a rad bych si koupil byt do osobniho vlastnictvi. Muj mesicni prijem je zhruba 13 000 Kc ze 2 resp. 3 pracovnich vztahu na dobu urcitou. Dale mam 3. rok zalozeno stavebni sporeni u Ceske sporitelny se zhruba 80 tisici nasporene castky. Rad bych zkombinoval stavebni sporeni a hypotecni uver na 20-25 let na koupi bytu( garsoniera, 1+1, nebo v lepsim pripade 1+2). Dekuji Luk.h


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu.Byl nám nabídnut ke koupi byt do…

Prosím o radu.Byl nám nabídnut ke koupi byt do osobního vlastnictví za 890tis.Kč,ale bohužel nemáme žádné finanční prostředky,takže nevíme,jak si s tímto problémem poradit. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Pilná Dana


odpovídal(a): Redakce

Jaký je maximální věk na získání úvěru ze…

Jaký je maximální věk na získání úvěru ze stavebního spoření. Je možné, aby manželé (67 a 70 let), kteří si již dva roky spoří a na jaře by chtěli čerpat úvěr, dostali tento úvěr? Děkuji za odpověď K.T.


odpovídal(a): Redakce

Dekuji za odpoved. Presto bych si byl rad uplne…

Dekuji za odpoved. Presto bych si byl rad uplne jisty: V soucasne dobe ziji v USA, a proto se nezdrzuji v miste sveho trvaleho bydliste v CR. Dostanu statni podporu? Dekuji, Ales From : poradenstvi@finance.cz Reply-To : poradenstvi@finance.cz To : aleslizr@hotmail.com Subject : Odpoved na dotaz z poradenstvi.finance.cz Date : Thu, 1 Nov 2001 22:27:40 +0100 Dobry den, Vas dotaz na serveru poradenstvi.finance.cz byl zodpovezen a oznacen jako diskretni, tzn. neni vystaven mezi ostatnimi zdarma zodpovezenymi dotazy Sekce: Rodinné finance - financování bydlení Dotaz: V soucasne dobe pracuji v zahranici. Jsem obcanem CR, v CR mam trvale bydliste. Pokud si nyni zalozim stavebni sporeni, dostanu statni podporu? Dekuji. Ales Odpoved: Ano, jako obean ER máte rodné eíslo. Trvalý pobyt je rovniž v ER a kde pracujete nehraje roli. Státní podporu dostanete ve výši 25% z naspooené roení eástky.