FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, poskytuje stát bezúročné půjčky pro…

Dobrý den, poskytuje stát bezúročné půjčky pro mladé na bydlení? Do jaké výše? Jaké jsou podmínky? Na který úřad se obrátit se žádostí o půjčku? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Chtel bych se touto cestou informovat na moznost…

Chtel bych se touto cestou informovat na moznost splacet hypotecni uver ze zivotniho pojisteni.Kdysi jsem o tomto zpusobu cetl,ale presne podminky si jiz nepamatuji.Jiz jednou jsem tento dotaz u Vas ucinil,ale odpoved mi neprisla.Dekuji.



odpovídal(a): Redakce

Chci uzavrit stav. spor. pro svoji dceru (14 dnu)…

Chci uzavrit stav. spor. pro svoji dceru (14 dnu). Rad bych ke sporeni mel i nejaky bonus - treba pojisteni pro ni. Muzete mi dat prehled vsech pojistoven na tomto poli? (Z reklamy vim jen o lisce) Dik.


odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mne existuje-li banka , která mi…

Zajímalo by mne existuje-li banka , která mi půjčí na stavbu RD například 800 000 Kč bez akontace s tím , že splatím vše do 2 let .


odpovídal(a): Redakce

Potřebujeme Kč 1 000 000,-- na rok na úhradu…

Potřebujeme Kč 1 000 000,-- na rok na úhradu vkladu do družstva na nové byty.Za rok budou byty dostavěny a po uvolnění současného bytu jsme schopni půjčku uhradit jeho prodejem.


odpovídal(a): Redakce

Prosil bych o Váš názor týkající se případného…

Prosil bych o Váš názor týkající se případného zrušení státní podpory na nově uzavírané smlouvy od roku 2003. Chtěl bych si nyní uzavřít druhé stavební spoření bez státní podpory. Bude možné ji přihlásit po 2 letech (po skončení 1. smlouvy), pokud opravdu dojde k jejímu zrušení?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtel bych se zeptat, zdali je nejak…

Dobry den, chtel bych se zeptat, zdali je nejak omezena delka smlouvy o stavebnim sporeni. Mam starsi smlouvu s Wuestenrotem, kde se slibuje 4,5% uroku (po doszeni bodu). Zajimalo by mne, zdali muzu sporit napr. 10 let a dostavat statni podporu a zdali muzu i po dosazeni ohodnoceni zvysovat cilovou castku. Take by mne zajimalo, je-li mozno tam penize pouze nechat lezet libovolne dlouho - na onech 4,5% (samozrejme tak, abych nepresporil). Dekuji. Stastny


odpovídal(a): Redakce

Vážení přátelé, žádám vás o radu, která z níže…

Vážení přátelé, žádám vás o radu, která z níže uvedených stavebních spořitelen je v současné době nejvýhodnější: a) budu jen spořit b) budu spořit a pak požádám o úvěr na bydlení RAIFFEISEN STAVEBNÍ SPOŘITELNA ČS VSS KB Děkuji Pavel Soukup


odpovídal(a): Redakce

Vzhledem k tomu, že překlenovací úvěr u ČS-SS mi…

Vzhledem k tomu, že překlenovací úvěr u ČS-SS mi přešel v řádný úvěr ze SS, mohu uzavřít novou smlouvu stavebního spoření a čerpat státní podporu. Budu však ukládat jen 1500,-Kč měsíčně. Může se stát, že po 2 či více letech budu opět žádat o úvěr ze SS. Chtěl bych vědět jaké mají jednotlivé stavební spořitelny podmínky pro poskytnutí úvěru a to v čátkách kolem 100000,-Kč. Například ČS-SS sice uvádí, že poskytuje rychlé půjčky do 100000,- bez ručitele, ale ve skutečnosti je třeba, aby smlouvu podepsaly 2 osoby. Nestačí ani zajištění KZP na částku převyšující velikost úvěru. Já jsem svobodný, sám a proto jsem jen jedinou osobou. Vzhledem k tomu, že jsem potřeboval větší částku, ručil jsem u SS ČS nakonec nemovitostí, ale do budoucnu mi již půjde o nižší zmínenou částku a ručení nemovitostí nebude možné. Prosím proto o radu, u které SS by bylo vhodné založit stavební spoření. Díky za odpověď Kriner.


odpovídal(a): Redakce

Rád bych se zeptal, kde mohu nalézt informace o…

Rád bych se zeptal, kde mohu nalézt informace o kombinaci stavebního spoření s hypotékou. Někde jsem o této možnosti slyšel, ale bohužel nemohu najít nějaké detaily. Mám dojem, že se dají použít smlouvy o stavebním spoření, snad jako jištění hypotéky, ale více opravdu nevím. Osobně vlastním 4 smlouvy o stavebním spoření ( samozřejmě na 4 osoby ) Děkuji za případnou odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Rádí bychom si v průběhu 1 až 2 let pořídili…

Rádí bychom si v průběhu 1 až 2 let pořídili domek. Vzhledem k tomu, že chceme zůstat v Praze je však pořízení poměrně drahé. Dle našich požadavků a včetně pozemku cca. 4,5 mil. Kč. Hotovost zatím naspořenu nemáme. Máme založeny 2 stavební spoření (2 měsíce a 9 měsíců). Čistý měsíční příjem naší rodiny je 50.000 Kč (dvě děti 5;9 let). Jak se máme nyní zařídit, abychom mohli za rok začít stavbu?


odpovídal(a): Redakce

Sporim 4-tym rokem u HYPO-stav.sporitelny, cil.…

Sporim 4-tym rokem u HYPO-stav.sporitelny, cil. castka 148000,- ale pred ukoncenim 5-leteho cyklu potrebuji koupit starsi byt, ocekavana trzni cena bytu je cca 800000,- a v hotovosti mam k dispozici 200000,- - prosim o navrhnuti nejvhodnejsiho reseni hypoteky.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rad bych koupil byt v Neratovicich cca…

Dobrý den, rad bych koupil byt v Neratovicich cca 700 000,- Se zenou mame nasporeno 320 000,- kde jsi mohu vzit preklenovaci uver hned po zalozeni SS? Na jakou dobu to jde maximalne splacet? Se zenou jsme schopni splacet jen 4500 - 5000,- Dekuji za vasi odpoved


odpovídal(a): Redakce

V září letošního roku jsem uzavřel staveb.spoření…

V září letošního roku jsem uzavřel staveb.spoření na dceru mé přítelkyně.Celé to platit budu já.Ve smlouvě je jako právní zástupce uvedena přítelkyně.Pokud by jsme se rozešli v průběhu spoření a já bych celý cyklus dospořil,lze právně zajistit,aby peníze byli vyplaceny mě(vím,že s jakýmkoliv nakládaním se smlouvou musí řešit opatrovnický soud).Lze např.u notáře sepsat dohodu mezi mnou a přítelkyní,ve které se zaváže k vyplacení peněz mě po skončení spoření?Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Zajimaly by me konkretnejsi informace…

Dobry den. Zajimaly by me konkretnejsi informace o mozne statni pujcce s odkladem na 10 let. Jsme mlada rodina (2 roky) s ditetem a v soucasne dobe budujeme pudni byt z puvodniho nebytoveho prostoru (ne do osobniho majetku). Oba vyuzivame stavebni uvery od sporitelny a nemame moznost vzit si hypoteku, proto bychom radi, v pripade, ze je to mozne, vyuzili napr. statni pujcku. Jake jsou podminky pro jeji prideleni a na koho se mame obratit (jake jsou zkusenosti s vyrizenim teto pujcky?) Dekuji Vam predem za odpoveded. Petra Stockova


odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o koupi bytu, který je v osobním…

Mám zájem o koupi bytu, který je v osobním vlastnictví. Jeho cena je 380 000 Kč. K 20.12.2001 mi končí stavební spoření u ČMSS ze kterého budu mít svých prostředků 125 000 Kč a dále možnost čerpat úvěr na dalších 125 000. Stále mi ale schází nějakých 130 000 Kč. Poradíte mi prosím, jak nejlépe profinancovat tuto záležitost? Je vhodná nějaká kombinace st.spoř a hypotéky ? Děkuji Jadrný


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Mame s partnerkou nasporeno celkem 200…

Dobry den. Mame s partnerkou nasporeno celkem 200 000 Kc. Ona ma stavebni sporeni koncici v 12/2001 na cilovou castku 240 000. Nyni mame moznost koupe bytu do osobniho vlastnictvi za 600 000 Kc. Jaka by byla nejvyhodnjesi varianta zaplaceni teto castky? Hypoteka? Pokracovat ve sporeni? Zvysit cilovou castku? Prekl. uvery?.... kombinace nekolika uvedenych? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Ktera stavebni sporitelna poskytuje nejvyssi uver…

Ktera stavebni sporitelna poskytuje nejvyssi uver bez rucitele a bez zajisteni. Take by mne zajimala maximalni vyse uveru s jednim rucitelem. Dekuji, s pozdravem, Petr Svoboda


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, prosim o radu jakou SS si vybrat pro…

Dobry den, prosim o radu jakou SS si vybrat pro nasledujici moznosti: 1/ Sporeni s moznosti ziskani uveru, pozadovana cilova castka je 600.000, 1.1/ moznost i kombinace s nejakym pojistenim /snad kapitalovym/ a naslednym presouvanim vynosu z tohoto pojisteni na stavebni sporeni. 2/ Sporeni bez moznosti cerpani uveru s uvedenim minimalni castky kterou sporit, aby na konci obdobi bylo mozno vyuzit maximalni statni podpory ve vysi 4.500 Kc Dekuji a jsem s pozdravem Dan Sobek


odpovídal(a): Redakce

Uvažujeme o stavbě rodinného domu asi za 2 roky a…

Uvažujeme o stavbě rodinného domu asi za 2 roky a chtěli bychom si vzít úvěr. Můžete mi poradit, kterou stavební spořitelnu vybrat a jakou výhodnou cílovou částku zvolit?