FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobry den, můj dotaz se ani tak moc netýká…

Dobry den, můj dotaz se ani tak moc netýká financování bydlení. S přítelem jsme se rozhodli, že si zakoupíme starší rodinný domek a pro financování použijeme hypotéku. Přítel podniká a já jsem zaměstnána u jedné marketingové společnosti. Pro snadnější získání hypotéky, jsme se rozhodli že si ji budu brát pouze já (25 let, svobodná, bezdětná). Žádost o hypotéku mi byla bankou vyřízena kladně, zároveň i s dotací 2%. Zajímalo by mě, zda teď do RD mohu přítele přihlásit na trvalý pobyt a zda o tom musim informovat banku, která mi hypotéku poskytla. Při výpočtu bonity z mého přijmu jsme vycházeli s náklady na jednu osobu v domácnosti. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

dobry vecer, mela bych na Vas nekolik dotazů. …

dobry vecer, mela bych na Vas nekolik dotazů. Chtela bych s manzelem koupit byt v cene 1,6mil.kč, je nam 28 let, jsme bezdetni a čistý mesicni prijem domacnosti je 20tis.Mame skoncené stavební spoření u KB s cilovými částkami 200a 255 tis.kč. (k těmto uverům nebudeme potřebovat ručitele.) Vlastní prostředky činí 300tis. a mame jestě uzavreny nové smlouvy - já 1-rok a manžel 3-rokem, obě na cílovou částku 400tis. kč. Máme k financování bytu využít úvěru z nových smluv sta. spoření- přicházel by patrně v úvahu překlenovací úvěr a pak teprve řádný úver, nebo zvolit raději hypoteční úvěr? Prosím Vás o srovnání výhod a nevýhod, doby splácení a výše splátek v obou případech. Děkuji.za odpověď. Doležalová Jana



odpovídal(a): Redakce

chci zakoupit na hypoteční úvěr pozemek na dům.…

chci zakoupit na hypoteční úvěr pozemek na dům. za 1,5 mil kč, akontace max 300 tis.kč jaký mi prosím Vás doporučíte postup. preferuji dlouhodobější úvěr s nižšími splátkami. Děkuji Klema


odpovídal(a): Redakce

Na stavbu rodinného domku potřebuji půjčit částku…

Na stavbu rodinného domku potřebuji půjčit částku 500.000,- Kč. U které stavební spořitelny bych získala úvěr za výhodných podmínek? (U Buřinky máme stavební spoření 7 let - naspořená částka je 130.000,-, u Modré Pyramidy máme naspořeno 75.000).Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Jsem svobodná,žiji s přítelem a rozhodli jsme se…

Jsem svobodná,žiji s přítelem a rozhodli jsme se postavit dům, na který potřebujeme úvěr. Máme uzavřeno i stavební spoření. Je výhodnější čerpat úvěr z tohoto spoření nebo hypotéka v bance?


odpovídal(a): Redakce

chci se zeptat,potřeboval bych hypoteční úvěr ve…

chci se zeptat,potřeboval bych hypoteční úvěr ve výši 1500000 kč, na zakoupení pozemku na výstavbu domu. kterou společnost, nebo jaký postup by jste doporučily? prioritou jsou pro mne menší měšíční splátky, možnost akontace 200-300000kč s možností ,v případě dostatku financí, úvěr okamžitě doplatit


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, potrebovali bychom poradit s…

Dobry den, potrebovali bychom poradit s optimalnim financovanim koupe nemovitosti. Jsme manzele ve veku 31 a 32 let s jednim 2-letym ditetem, mame uzavrene stavebni sporeni u CMSS tarif Invest-rychla s cilovou castkou oba po 750 000 Kc od 4/03 tj.nasporeno je cca 2 x 11200 Kc. Planujeme koupi nemovitosti v hodnote okolo 6 000 000, urcite prostredky mame a potrebujeme ziskat z preklenovaciho uveru ze stavebniho sporeni nebo hypoteky okolo 2 000 000. Nas cisty mesicni prijem po odecteni leasingu a ruznych pojisteni je cca 46 000 Kc. Dotaz - 1. je lepe zvysit cilovou castku u daneho stavebniho sporeni na 2x 1250 000 a celou sumu ziskat z preklenovaciho uveru (pocitame s nutnosti zaplaceni akontace 20%) nebo je lepe ponechat cilovou castku 1 500 000 (obe smlouvy), cast hradit z preklenovaciho uveru (tj. 1500 000 bez 20% coz je 1 200 000) a zbytek tj. 800 000 z hypoteky u CMHB - tj. zvolit kombinaci preklenovaci uver + hypoteka. 2.dotaz - postaci nas cisty mesicni prijem ke splaceni takovehoto uveru resp. hypoteky a kolik bude v obou pripadech cinit mesicni zatizeni? Jedna se o starsi nemovitost, jsme nyni ve veku do 35 let. Dobu splaceni preklenovaciho uveru resp. uveru ze SP bychom planovali na cca 12-15 let, lze-li. Dekuji. Je-li dotaz svym charakterem prilis podrobny, uvitame kontakt na financniho poradce.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, s pritelkyni jsme koupili druzstevni…

Dobry den, s pritelkyni jsme koupili druzstevni byt a k financovani jsme vyuzily tri uvery ze stavebniho sporeni. Jedno sporeni bylo na mne, druhe na pritelkyni a treti na moji maminku. Muze si moje maminka odepisovat z dani zaplacene uroky, kdyz v byte nema trvale bydliste, ani tam nebydli? A pokud ne, existuje vubec nejaka moznost, kdy by si uroky odepisovat mohla? Dekuji za odpoved. Petr Bilek


odpovídal(a): Redakce

Chci koupit RD do 1,5 mil. Kč. Na tento bych…

Chci koupit RD do 1,5 mil. Kč. Na tento bych použil hypotéční úvěr. Vlastním chatu a družstevní byt. Po koupi RD bych prodal chatu a byt a předčasně splatil hypotéku. Je mi 40 let, jsem zaměstnanec, společný výdělek v rodině je okolo 35000 Kč. Zplácím pouze auto na leasing ve výši 4500 Kč. Je toto možné nějak provést. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Chci uzavrit stavebni sporeni za ucelem…

Chci uzavrit stavebni sporeni za ucelem financovani budouciho bydleni. Budu zadat o uver. Splacet bych chtel co nejmene a po dlouhou dobu,aby na to moje prijmy stacily. Jakou staveb. sporitelnu byste mi doporucily,pripadne jaky typ je financne nejvyhodnejsi a proc? Dekuji Pavelka



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chceme s manželem koupit starší domek…

Dobrý den, chceme s manželem koupit starší domek za 680.000,- kč na hypotéku u KB, kde dávají 100% na 30 let. Úspory máme asi celkem 25.000,-, jedno stavební spoření asi 1 rok Raif. Dohromady máme čistý příjem 23.000,- kč, žádné půjčky nesplácíme.Máme 1 dítě(3 roky).Stáří u nás je 31 a 30let. Je pravděpodobné, že nám dají úvěr? Mám obavy, že když si zažádáme o úvěr zaplatíme poplatky bance za žádost a poté nás banka odmítne. Máme šanci? Děkuji za odpověď. p.Šedivá Martina tel. 603-848432


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastním byt v hodnotě cca 600.000,-…

Dobrý den, vlastním byt v hodnotě cca 600.000,- na který splácím úvěr. Na podzim mi vyprší 5 leté období kdy bych mohl dlužnou částku(150.000,-) splatit a byt prodat. Chtěl bych si zároveň koupit dům v hodnotě 1.400.000,- Jelikož nemám tyto finanční prostředky, chtěl bych si vzít úvěr. Nevím jak nejlépe bych mohl zkombinovat úvěr+splátka starého úvěru+prodej+koupě? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Mám pro syny uzavřené SS. 1. synovi /18/ končí…

Mám pro syny uzavřené SS. 1. synovi /18/ končí spoření letos na konci roku /raiffaisen/, peníze chceme použít na studia cca za rok. Uzavřela jsem loni souběžnou smlouvu u stejné spořitelny na 100000,-Kč mám smlouvu navýšit ,nebo mám uzavřít další smlouvu???? 2.syn/16/ má smlouvu u lišky -ta mu končí příští rok. Myslím si , že by bylo výhodné uzavřít smlouvu také u Raiffaisen. Poraďte mi na jakou částku mám smlouvy uzavřít , ??? Chtěla bych jim naspořit něco pro začátek do života. Děkuji za odpověď naa můj E-mail: Horáčková


odpovídal(a): Redakce

Chtěli bychom koupit družstevní byt. Je možné…

Chtěli bychom koupit družstevní byt. Je možné čerpat hypotéku na dům rodičů v jejich osobním vlastnictví? Kdo o hypotéku žádá a komu je vyplacena? Rodiče jsou v důchodu a mají minimální příjmy. Děkuji Petra Škraňková


odpovídal(a): Redakce

1. Právě mi došlo oznámení od Buřinky o možnosti…

1. Právě mi došlo oznámení od Buřinky o možnosti získání úvěru. Mám uhrazeno cca 50% z cílové částky a spořím cca 3 roky. Mám uzavřít 2. stavební spoření tento rok (kvůli státní dotaci) anebo je to jedno a mám počkat na skončení 5-ti letého cyklu? Děkuji za odpověď. 2. V říjnu se mi narodí syn. Můžu ještě tento rok na něj uzavřít staveb. spoření?


odpovídal(a): Redakce

Rad bych koupil nemovitost. Jedna se o pozemek v…

Rad bych koupil nemovitost. Jedna se o pozemek v Praze s rozestavenym domem. Zhruba 50 procent ceny bych byl schopen hradit z vlastnich zdroju. Na 50 procent bych chtel hypoteku. Po koupi bych dum dokoncil z vlastnich zdroju cerpanych z prodeje stavajiciho bydleni. Toto poradi potrebuji zachovat. Zatim jsem zjistil ze na koupi hrube stavby mi nikdo hypoteku neda. Umite poradit. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastním byt v OV v Praze 9-H…

Dobrý den, vlastním byt v OV v Praze 9-H.Počernicích 2+kk cca 46 m2. Nyní jsem našel zajímavý dům v hodnotě 2 440 000,- Kč. V případě, že úspěšně prodám byt, poradíte mi jak financovat zbývající částku? Koupě domu proběhne přes realitní kancelář. Existuje i případný odklad splátek úvěru - případná mateřská dovolená. Děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

FAFA

FAFA


odpovídal(a): Redakce

Dcera má pozemek,chtěla by si postavit rod.domek…

Dcera má pozemek,chtěla by si postavit rod.domek.Je jí 20 let,vlastní již pozemek,hyp.úvěr by chtěla ve výši 700000,kc na 20let splatnost.Prosím jakou má možnost.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Na dostavbu domu si chci vypůjčit asi 1. 2 mil Kč…

Na dostavbu domu si chci vypůjčit asi 1. 2 mil Kč.(s dobou splatnosti na 10 let,ale předpokládám, že bych částku splatil tak za 4-6 let) Hypotéky nyní mají nízký úrok/zvažuji ČS nebo KBnebo ČMSS/,ale obvyklá je fixace na 5 let. Protože chci splácet vyšší částky/cca 10-20tis. měsíčně/, slyšel jsem, že je pro mne vhodnější úvěr Top Kredit od "Lišky". Sice má vyšší úrok než hypotéka, ale rychlejším splacením bych nakonec ušetřil . Je to pravda?