FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal na problematiku…

Dobrý den, rád bych se zeptal na problematiku okolo právního aktu "darování". Jsem v pozici syna,kterému chce matka darovat nemovitost, mám však dva sourozence. Jak v tomto případě postupovat? Jaké jsou v této pozici nároky mých sourozenců a může matka darovat nemovitost pouze mě? Pokud ano, za jakých podmínek? Děkuji a přeji Vám příjemný den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,Mám slovenské občanstvý. bydlím a…

Dobrý den,Mám slovenské občanstvý. bydlím a pracuji už 4 roky v ČR a chtěl bych hypotéku na dom. Je nějaký spůsob jak ji získat? děkuji



odpovídal(a): Redakce

Ráda bych koupila chatu nebo chalupu k rekreaci v…

Ráda bych koupila chatu nebo chalupu k rekreaci v ceně do 1 mil. Kč. Je možné získat hypoteční úvěr ?


odpovídal(a): Redakce

dobry den. Chtela bych se zeptat, jaky je statni…

dobry den. Chtela bych se zeptat, jaky je statni prispevek na bydleni v pripade zakoupeni noveho bytu.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, nedavno jsem cetla clanek, ze…

Dobry den, nedavno jsem cetla clanek, ze hypotecni banky v CR pripravuji pro pristi rok novy typ hypotek, kdy bude mozne ziskat hypoteku nekolik mesicu dopredu bez specifikace konkretni nemovitosti, na kterou budou finance slouzit (tj. bez kupni smlouvy nebo budouci kupni smlouvy na konkretni nemovitost). Muzete mi prosim Vas poradit, pokud tyto informace mate, zda tato moznost jiz treba existuje nyni, popr. zda nevite, kdy by banky mely s timto novym produktem zacit pracovat? Dekuji vam za opdoved. S pratelskym pozdravem Ing. Irena Nouskova


odpovídal(a): Redakce

Chci se zeptat: Budu si zakladat stavebni sporeni…

Chci se zeptat: Budu si zakladat stavebni sporeni na 5 let (1000,-) mesicne a v nasem meste se chystaji odprodavat byty az v roce 2006. je mi jasne ze do te doby cilove castky nedosahnu, ale zajima me jake mam sance ziskat hypotecni uver na ten byt?


odpovídal(a): Redakce

Vážení, mám jednu velikou prosbu. Potřebovala…

Vážení, mám jednu velikou prosbu. Potřebovala bych poradit, kterou banku si mám vybrat, jestliže potřebuji půjčit peníze. Potřebuji půjčit 700000,- Kč (450000,- Kč financování výstavby nového bytu a 250000,- Kč na ostatní účely) max. na 10let. Je mi 23 let, svobodná, bezdětná, měsíční čistý příjem cca 22.500,- Kč, bez žádných jiných splátek. Ručit můžu bytem v osobním vlastnictví (4+1 cca 95m2 - odhad cca 1,5mil. Kč). Zároveň by se mi líbilo, kdyby byla možnost nárazových větších splátek bez poplatku. Bohužel půjčka docela dost spěchá (potřebovala bych jí mít vyřízenou cca max. do 10.9.03). Předem Vám velice moc děkuji za pomoc a vybrání té nejlepší banky. S přátelským pozdravem Dagmar Jandová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chci se Vás zeptat, zda je možné za…

Dobrý den. Chci se Vás zeptat, zda je možné za níže uvedených podmínek získat úvěr 800 000,- na pořízení starší nemovitosti. Jsem ženatý, máme roční dceru, žena na mateřské dov.,tzn.příjem 2500,- můj prům.čistý příjem cca.17000,- Nemáme naspořené žádné fin.prostř. tzn., že potřebujeme úvěr ve výši 100 procent. Ještě uvedu, že nám ještě ani jednomu nebylo 30let. Mnohokrát děkuji za Váš čas a odpověď. Teplý.


odpovídal(a): Redakce

Měl bych zájem o kombinační úvěr na 500 000 Kč…

Měl bych zájem o kombinační úvěr na 500 000 Kč,který byl použitý jako příklad kombinací hypotečního úvěru a stavebního spoření s uvedením,která stavební spořitelna poskytuje tento druh úvěru s jedním bonitním ručitelem.


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji poradit jak nejlépe financovat 100%…

Potřebuji poradit jak nejlépe financovat 100% nákladů na nákup pozemku a výstavbu nového RD. Předpokládám výši nákladů od 3,5 do 4 miliónů. V rodině máme dvě smlouvy o stavebním spoření, na které ještě po dobu 2,5 let budeme splácet měsíčně 1300 Kč (dohromady). Pokud by to bylo vhodné, můžeme tento úvěr splatit jednorázově. Dále máme pro jedno dítě stavební spoření na které nečerpáme žádný úvěr a pro další dítě můžeme stavební spoření uzavřít. Kromě pozemku a RD, které hodláme koupit respektive postavit můžeme ručit bytem 3+1 v osobním vlastnictví. Naše domácnost se skládá ze dvou dospělích a dvou dětí ve věku 10 let a 2 roky. Čistý měsíční příjem rodiny je zhruba 35 000. Za rok skončí manželce mateřská dovolená a příjem rodiny se zvýší na 45 000. Kromě výše uvedeného úvěru ze stavebního spoření nemáme žádný finanční závazek. Zda budu mít zájem o korespondenční uzavření smlouvy zatím nemohu posoudit. Pokud je rada o způsobu financování placená, tak prosím nejprve podrobnější informaci o rozsahu a ceně rady. Děkuji Michal Hartman



odpovídal(a): Redakce

Přeji pěkný den. Mám dotaz. Rád bych koupil…

Přeji pěkný den. Mám dotaz. Rád bych koupil komerční objekt za 1.500.000,-Kč, ale k tomuto potřebuji ještě 500.000,-Kč na další opravy atd. (volné prostředky). Dá se to nějak zkombinovat, nebo si vzít přímo hypoteku na 2.000.000,-Kč ? ....... . Děkuji L.K.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je pro mne…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je pro mne nyní reálné pořídit si byt v Praze v ceně cca 1.250.000 korun nebo do jaké výše nemonitosti mohu v mé situaci získat úvěr. Je mi 26 let, mám založeno stavební spoření, u kterého jsem navýšila cílovou částku na 1 mil. korun, spořím od 12/2001, varianta spoření rychlá, na účtu VSS KB mám nyní cca 90 tis., současná výše měsíčního vkladu je 5.000,-. Měsíční čistý příjem mám kolem 18.800 + bonusy cca 7000. Měsíční výdaje např. na kapitálové životní pojištění na 20 let a penzijní připojištění jsou cca 3000 Kč, bydlím u rodičů, jiné závazky a velké výdaje nemám. Existuje šance, že po navýšení cílové částky získám překlenovací úvěr IMPULS u st. spořitelny KB, když nemohu ručit žádným majetkem? Nebo je možná ještě jiná cesta? Děkuji vám za odpověď, M. Toušová


odpovídal(a): Redakce

Mila poradno,chtela bych se zeptat na nejlepsi…

Mila poradno,chtela bych se zeptat na nejlepsi cestu jak si poridit vlastni byt. Jsem statni zamestnanec muj pritel je zamestnan u cerpadel.Oba mame stavebni sporeni. Uvazuji ze bych si vyridila hypoteku,ale chtela bych ziskat co nejvice informaci. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v roce 1998 jsem koupil byt do OV,…

Dobrý den, v roce 1998 jsem koupil byt do OV, budova do roku 1997 slouzila jako ubytovna, pak probehla prestavba a kolaudace (1998), nyni byt prodavam a kupuji byt druzstevni. Budu muset platit dan z prodeje nemovitosti kdyz penize pouziju znovu na nakup bytu?Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Jaka je maximalni castka (splatky uveru ze…

Jaka je maximalni castka (splatky uveru ze Stavebniho sporeni) za rok o kterou lze ponizit danovy zaklad (Fyzicka osoba) u dane z prijmu? Dekuji Pavel Malinak


odpovídal(a): Redakce

Mám dotaz,žádám Vás o bližší informace,které jsem…

Mám dotaz,žádám Vás o bližší informace,které jsem zde nenašel.Jde o to,zda nám některá banka na českém trhu může půjčit finanční hotovost ve výši 350 000 kč.na dobu splatnosti delší než 4.roky.Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, bydlíme v družstevním bytě, který máme…

Dobrý den, bydlíme v družstevním bytě, který máme již v osobním vlastnictví. V letošním roce si chceme postavit rodinný dům (cena cca 2,5-3mil). V tomto roce končí stavební spoření našim 2 dětem (u každého ve výši 1500 u lišky) a já s manželem máme stavební spoření u téže spořitelny ji třetím rokem. Zároveň v loňském roce jsme začali paralelně spořit dětem u Hypo ve výši 600,-Kč. Poraďte mi, prosím, kde by bylo nejvýhodnější zažádat o hypotéku a jak to kombinovat se stavebním spořením. Děkuji Kučerová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Dozvěděl jsem se, že údajně ne všechny…

Dobrý den. Dozvěděl jsem se, že údajně ne všechny stavební spořitelny ve svých všeobecných obchodních podmínkách garantují státní podporu 25%, případně z odkazu na zákon o stavebním spoření není jasné, zda je myšleno původní či právě aktuální znění. Mohlo by se tak tedy stát, že i u již běžících smluv se státní podporou by se tato mohla snížit dle nově přijatých podmínek. Rád bych znal Váš názor a u kterých spořitelen toto reálně hrozí. Děkuji Dobrovolný


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych kontakt na finančního…

Dobrý den, chtěla bych kontakt na finančního poradce - nejlépe z Prahy 4. Mám zájem o poradenství v oblasti financování bydlení. Andrea Neužilová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se informoval o možnosti…

Dobrý den, rád bych se informoval o možnosti financování rekonstrukce půdního prostoru na byt. Požadovaná částka je 750000,- Kč. Nevlastním stavební spoření a nemám finanční hotovost. Čistý měsíční příjem mám 14000,- Kč z něhož měsíčně hradím 1000,- Kč na důchodové připojištění (naspořená částka 100000,- Kč) a 488,- Kč na úrazové pojištění (naspořená částka 50000,- Kč). Jaké mám možnosti získat obnos 750000,- Kč? Děkuji Vám za odpověď. Martin Kasa