FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Koupě družstevního bytu - nikoli v osobním…

Koupě družstevního bytu - nikoli v osobním vlastnictví


odpovídal(a): Redakce

Koupě družstevního bytu - nikoli v osobním…

Koupě družstevního bytu - nikoli v osobním vlastnictví



odpovídal(a): Redakce

Koupě družstevního bytu - nikoli v osobním…

Koupě družstevního bytu - nikoli v osobním vlastnictví


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuji poradit s financováním…

Dobrý den, potřebuji poradit s financováním stavby RD, jde mi o co nejvýhodnější kombinaci stavebního spoření a hypotéky - můžete mi dát kontakt na některého vašeho finančního poradce? Jsem z Benešova. Díky.


odpovídal(a): Redakce

dobry den, jsme s partnerkou svobodny par 23 a…

dobry den, jsme s partnerkou svobodny par 23 a 24 let a uvazujeme o hypotecnim uveru.Nas cisty spolecny prijem cini cca 21.000 mesicne.Jsme bezdetni a bez jinych zavazku.Ovsem nemame ani zadnou hotovost.Ted k dotazu.Chceme koupit byt za cca 350.000Kc 3+1(bruntal S morava proto tak levny).Jde ziskat 100% te castky nebo vzdy musime mit tech 30% nasetreno.Jeste je moznost, ze by nam rucili svym bytem nasi rodice , kteri ho maji v osobnim vlastnictvi (3+1).Mame sanci hypoteku dostat ? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám jednu smlouvu u stavební…

Dobrý den, mám jednu smlouvu u stavební spořitelny, která mě končí v prosinci 2004 (resp. uběhne 5 let od zřízení). Je pro mě výhodné uzavřít tento rok ještě jednu, kvůli chystanému snížení státní podpory? Kolik na tom můžu vydělat. Děkuji za odpověď. Ing. Petr Záleský


odpovídal(a): Redakce

Chci koupit 2/3 podíl na rodinném domě o dvou…

Chci koupit 2/3 podíl na rodinném domě o dvou patrech za 2.100.000,- Kč. Je sepsána dohoda spoluvlastníků o užívání nemovitosti. Podle této dohody je 2/3 vlastník užívá přízemí domu (s bytem 4+1) a 1/3 vlastník užívá 1. patro (s bytem 2+1), dále je dohodnut způsob užívání společných prostor a je rozděleno užívání zahrady. Chtěla bych čerpat hypotéku ve výši 500.000,-Kč. Je to možné a kde?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den , chtěla bych se zeptat, zda je…

Dobrý den , chtěla bych se zeptat, zda je možné čerpat hypoteční úvěr na koupi rodinného domku od svých rodičů, a zda je možno tento rodinný domek , ve kterém bych ráda trvale bydlela, postupně opravovat popř vykonat nezbytné stavební úpravy, které jsou nezbytné, a zároveň budu touto kupovanou nemovitostí ručit bance.Musí pak banka souhlasit s následným stavebním povolením, jak to prakticky probíhá a zda je to vůbec možné? Děkuji Vám za informace S přánem hezkého dne Jana Koryťáková 602 346 124


odpovídal(a): Redakce

Kupujeme starší nemovitost v hodnotě 1200000 Kč.…

Kupujeme starší nemovitost v hodnotě 1200000 Kč. Vlastní prostředky máme 900000 Kč. Tudíž bychom si potřebovali vzít úvěr 300000 Kč. V každém případě bychom si chtěli vzít hypotéku - maximálně na 10 let. Oba jsme mladší 36 let. Máme 1 dítě mladší 6 let. Naše celkové čisté příjmy jsou cca 17500 Kč/měsíc. Žádné jiné splátky neplatíme. Zajímalo by nás, u které banky je pro nás nejvýhodnější (nejlevnější včetně poplatků za uzavření smlouvy a za vedení účtu) vzít si úvěr. Děkuji Bc. Pavel Žemlička


odpovídal(a): Redakce

Jmenuji se M.šimková, jsem z Litvínova, mám zájem…

Jmenuji se M.šimková, jsem z Litvínova, mám zájem o úvěr: /43,39,16,13 věk rodiny/ příjmy cca 30000 l. bud na koupi nemovitosti do 1,5 mil. 2. rekonstrukci druž.bytu cca ve výši 300-400 tis. Kč. Poradíte nám, zatím marně hledáme.... větší fin. hotovost nemáme. děkuji



odpovídal(a): Redakce

Chtel bych navysit cilovou castku stavebniho…

Chtel bych navysit cilovou castku stavebniho sporeni. Sporim treti rok, u SS KB, soucasna cilova castka je 100 000. Pracovnice u ktere jsem uzaviral smlouvu mi rekla, ze bude pro mne vyhodnejsi uzavrit novou smlouvu (kam si budu ukladat vic penez - 1000 kc mesicne misto 500 u prvni smlouvy) a narok na statni podporu na ni prevest. Nerozumim tomu a nejsem si jist, zda je to pro mne vyhodne, proto bych tento krok chtel provest radsi elektronicky. Muzete mi poradit?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. V současné době mám třetím rokem…

Dobrý den. V současné době mám třetím rokem založenou smlouvu o stavebním spoření u České spořitelny( buřinka).Mám zaplaceny tři roky spoření . Měsíční platba je 1500,- KČ. Chci si založit do konce roku novou smlouvu o stavebním spoření bez úvěru, měsíční splátka 1500,- Kč. Která stavební spořitelna vzhledem ke zhodnocení peněz je pro mne nejvýhodnější.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, současné úrokové sazby hypoték jsou…

Dobrý den, současné úrokové sazby hypoték jsou velice lákavé, ale do budoucna se může vše změnit. Rád bych se tedy zeptal na důvody, které by mohly přinutit hypoteční banky ke zvýšení úrokových sazeb hypoték. Děkuji za odpověď, Petr Loskot


odpovídal(a): Redakce

Rozhoduji se mezi koupi bytu (3+1 nebo 4+1) nebo…

Rozhoduji se mezi koupi bytu (3+1 nebo 4+1) nebo postaveni domku (4+1), pozemek mám. Mám staveb. spor. s cíl částkou 300 000, ktere konci tento rok v prosinci. V pripade koupe bytu by stacila castka 800 000, jak nejlepe kombinovat stavebni spor a hypoteku nebo zvolit jen jeden druh? V pripade domu by castka byla zrejme vyssi...jakou pujcku zvolit v tomto pripade? predem dekuji Reidlova


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali existuje v…

Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali existuje v současné době nějaká státní podpora bydlení s výhodným úročením. Vím, že podpora existovala (částka 20000 s úrokem 3% na 10 let). Kde o tuto podporu mohu žádat a jaké jsou podmínky? Předem děkuji za odpověď, Petr Loskot


odpovídal(a): Redakce

Preji pekny den. Rad bych znal co je vyhodnejsi …

Preji pekny den. Rad bych znal co je vyhodnejsi ? Kupuji byt za 1.000.000,- mam si vzit hypoteku na celou castku, nebo prodat stavajici byt za 500.000.,- a pulku splatit? Na kolik let je to nejvyhodnejsi 10,15,20. Jaka je nejlevnejsi hypoteka v ČR? Dekuji za vcsnost. L.K.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den jak mám financovat svojí…

Dobrý den jak mám financovat svojí novostavbu?


odpovídal(a): Redakce

Potřebovala bych úvěr na 200 tis. na opravu…

Potřebovala bych úvěr na 200 tis. na opravu nemovitosti - chaty zničené povodní. Jedná se o úhradu faktur za opravy. Mám sporožiro a stavební spoření u České spořitelny a běžný účet u GE. Můžete mi poradit nejlepší možnost financování opravy? Děkuji Tichá


odpovídal(a): Redakce

Chtel bych se zeptat, zda je nejak omezena doba,…

Chtel bych se zeptat, zda je nejak omezena doba, po kterou mam narok na statni prispevek. Pokud ne, pak bude asi vyhodne neustale zvysovat cilovou castku a sporit dele nez 5-6 let. Muzete se pokusit spocitat, po jakou dobu to bude jeste vyhodnejsi, nez mit penize na terminovanem vkladu(pri soucasnych urokovych sazbach)? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Měl bych zájem o půjčku 400 000kč na bydlení. Byt…

Měl bych zájem o půjčku 400 000kč na bydlení. Byt ješte není v osobním vlasnictví. Děkuji Šmerák