FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den rád bych se poradil jak financovat…

Dobrý den rád bych se poradil jak financovat koupi bytu do osobního majetku.Jsme rodina o měsíčním čistém příjmu 18000kč.Máme 5 rok stavební spoření na cílovou čásku 160000kč.Dále hypo stavební spoření uzavřené na podzim minulého roku na cílovou částku 300000kč a 200000kč.


odpovídal(a): Redakce

Máme hypotéku na 1,5 mil. od r.1999 na 15 let, …

Máme hypotéku na 1,5 mil. od r.1999 na 15 let, st.spoření založené od r.2000 - 2x, 2001-lx, 2002-1x, bude výhodné v r.2004 po uplynutí prvního pětilétého cyklu splácení hypotéky požádat banku o prodloužení úvěru na 20 let a refinancovat úvěr úvěrem ze st.spoření.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, s přítelem by jsme rádili koupili byt…

Dobrý den, s přítelem by jsme rádili koupili byt do osobního vlastnictví v hodnotě 1,600.000,-. Náš společný čistý měsíční příjem činí asi 32.000,-Kč. Vlastní prostředky nemáme žádné, kromě jedné smlouvy u stavební spořitelny, kde je ale naspořeno pouze 25.000,- Kč. Ráda bych věděla jestli existuje hypotéka, která se poskytuje v plné (100%výši), případně jak vysoké by byli splátky, za předpokladu, že bychom spláceli co nejdelší možnou dobu. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych si koupit byt v Českých…

Dobrý den, chtěla bych si koupit byt v Českých Budějovicích ve výši 750 000,-. Mám naspořeno 140 000,-. Můj čistý měsíční příjem je kolem 10 000,-. Už jednou jsem si kupovala byt a financovala ho přes stavební spoření. Potřebovala bych radu jestli je výhodnější financovat byt ze stavebního spoření nebo hypotékou a nebo kombinovaně. Ještě upřesním, že mám založené stavební spoření od srpna letošního roku a měsíční úložka je 2 500,- (samozřejmě mohu trvalý příkaz zrušit a nechat si peníze na hypotéku). Další faktor co by mohl hrát roli a je důležitý je můj věk, letos mi bude 23 let. Rodiče mají chalupu nedaleko Českých Budějovic, kterou bych mohla v případě nouze dát protiúčtem nebo tak nějak. A nakonec poslední otázka. S jak velkým měsíčním příjmem bych potřebovala ručitele. Předem děkuji za radu a přeji hezký zbytek dne. Věra


odpovídal(a): Redakce

Jsem obcanem CR a zaroven USA. Ziji na uzemi USA.…

Jsem obcanem CR a zaroven USA. Ziji na uzemi USA. Vlastnim vetsi dum v CR(5 std. loznic,1 dvojloznice(2 mistnosti spojene v jednu...), obyvak10 x 4.5 metru,kuchyne a jidelna,pradelna a kotelna na pevna paliva s UT,3 koupelny se zachodem),ktery je momentslne neobydleny. Potrebuje opravy a upravy. Dle meho odhadu v cene kolem 1 000 000 do 1 500 000KC. Po upravach a opravach bude dum pronajat za hotovostni castku, ktera muze byt pouzita jako cast splatky.... Je mozne ziskat hypoteku na 15 let s moznosti predcasneho vyplaceni v pripade prodeje nemovitosti? Je mozne otevrit stavebni setreni a kvalifikovat se na statni prispevek splatky? Muj prijem zde v USA je 3000 USD/mesicne. Jake dalsi informace je potreba na zformalizovani takove smlouvy...? Jiri Tichy


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: Měl bych možnost…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: Měl bych možnost koupit nemovitost v hodnotě 2 milionů korun, kterou bych chtěl využít pro komerční účely - pronájem. Tímto pronájmem bych splácel hypoteční úvěr. Můžete mi prosím poradit jakou formou bych mohl tuto nemovitost financovat a zda mohu touto nemovitostí ručit při získání hypotečního úvěru. Také se chci zeptat zda se dá získat hypotéka na 100% kupní ceny. Můj čistý příjem činí 16500,-Kč. Velice děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Ráda bych se dozvěděla, za jakých podmínek ( a…

Ráda bych se dozvěděla, za jakých podmínek ( a zdali vůbec) lze získat úvěr na koupi nového bytu do os. vlastnictví. Byt bude stát 1,9 mil. a k užívání se předává v XII/94, smlouvu je však nutno sepsat nyní, po podpisu smlouvy se platí registrační poplatek cca 100 tis. a v 3-6timěsíčních intervalech se bude platit kolem 0,5 mil. (dle stavu stavebních prací). Je mi 48, jsem samoživitelka s šestiletým synem ve vl. péči a příjmem 40 tis. hrubého, nemám finanční hotovost a stavební spoření platím necelé 2 roky sobě a 1 rok synovi.


odpovídal(a): Redakce

Chci jsi koupit 1/2 rodinneho domku o dvou…

Chci jsi koupit 1/2 rodinneho domku o dvou bytovych jednotkach v cene 550.000,-Kč. Vlastnim byt v osobnim vlastnicti v hodnote 200.000,- az 250.000,- Kč. Muj mesicni prijem cini prumerne 12.000Kč, jsem svobodny, je mi 27 a nemam zadne dalsi zavazky. Je mozne ziskat uver? Kde a jak? Jelikoz je to jen pulka rodinneho domku nelze si vzit hypotecni uver. Mate pro mne radu? Predem dik za odpoved Jiri Strasky


odpovídal(a): Redakce

Mílá poradno jsme 4 členná rodina a náš měsíční…

Mílá poradno jsme 4 členná rodina a náš měsíční příjem činí 14000 kč čistého splácíme uvěr který jsme si vzali na vybavení bytu. V současné době bydlíme v obecním bytě a obec nám nabídla tento byt odkoupit za 122000 kč. Obracím se na vás s prozbou jak bychom mohly naši situaci vyřešit . Předem děkuji G. Halasz. V.Opatovice


odpovídal(a): Redakce

Jsem rozvedená matka samoživitelka a leta už…

Jsem rozvedená matka samoživitelka a leta už bydlíme po pronájmech a neustále řešíme finanční situaci. Rozhodla jsem se využít současných dostupnějších hypoték na koupi bytu, či malého domku. Náš čistý měsíční příjem je cca 12 000,- Kč. Uzavřením hypotéky bych zároveň chtěla zaplatit úvěry věřitelům. Celková předpokládaná výše úvěru by byla 500 000 - 550 000Kč. Měla by zahrnovat ev. státní dotaci,nízkou úrokovou sazbu,bez počátečního vkladu, na delší splátkový kalendář. Můžete mi poradit u jaké banky bych mohla výhodně uzavřít hypotéční úvěr a mám-li vůbec naději vyřešit svou tíživou životní situaci.



odpovídal(a): Redakce

Vážení, mám otázku ohledně bydlení. Je mi 23 let…

Vážení, mám otázku ohledně bydlení. Je mi 23 let a chtěla bych si vzít úvěr na dům, cca 1.800.000 Kč. Platím si 2 stavební spoření (na sebe a na bratra, 1 a 3/4 roku, po 1.500 Kč), dále pojištění cca 500, a splácím auto 4000 Kč měs/3 roky. pozemek mám. Můj plat je cca 22.000,- a přítelův 15.000,- čistého. Chtěla bych poradit, zda je lepší požádat o hypotéku v bance, či úvěr ze stavebního spoření (nevím do jaké výše jsou tyto úvěry poskytovány. Děkuji a přeji hezký den Ešnerová


odpovídal(a): Redakce

Dobry den.Chtel bych se zeptat, jaky bych si mel…

Dobry den.Chtel bych se zeptat, jaky bych si mel vzit uver a ktere banky, kdyz si chci koupit byt za 100000Kc. S hotovosti se pocitat neda, tedy vzit si uver na celou castku 1000000Kc. Jake jsou podminky? Co k uzavreni smlouvy potrebuji? Pocitam s dobou splaceni 20 let. Je mi 25 let a muj prijem je 22000Kc. Dekuji za odpoved. S pozdravem... Jiri Novak, Kromeriz


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtěla bych si zeptat, jaká stavební…

Dobry den, chtěla bych si zeptat, jaká stavební spořitelna je v současné době nejlepší a to ze dvou hledisek: 1. pokud bych chtěla pouze spořit 2. pokud bych chtěla do budoucna úvěr cca 2 000 000 s tím, že bych chtěla splácet úvěr po menších částkách a delší dobu. děkuji Vám, Grisová


odpovídal(a): Redakce

Jsem OSVC, s prijmem 300 000 Kc/rok. Ma zena ma…

Jsem OSVC, s prijmem 300 000 Kc/rok. Ma zena ma mes. plat neco pod 10 tis. cisteho. Mame dve deti /6 a 3/, bydlime v pronajatem byte s reg. najmem. Nesporime. Mam nejakou sanci ziskat u nejake instituce hypotecni uver? Dekuji. Marek Columby


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji vyřešit předrozvodové majetkové…

Potřebuji vyřešit předrozvodové majetkové vyrovnání bytu v osobním vlastnictví ve výši 450.000Kč.


odpovídal(a): Redakce

Náš společný příjem činí 25 000,--Kč. Splátky…

Náš společný příjem činí 25 000,--Kč. Splátky půjček činí 4400,--. Na jakou výši hypotečního úvěru dosáhneme, zvažujeme výstavbu RD. Splatnost 20, 25 let. Máme 2děti, 5 a 10let.


odpovídal(a): Redakce

Vážení, prosím o radu, jakým způsobem financovat…

Vážení, prosím o radu, jakým způsobem financovat koupi bytu v nově budovaném objektu - KC činí 2.862.120,- Kč. Mám třetím rokem stavební spoření (18.000,- Kč/rok) a uvažuji o kombinaci hypotéky a tohoto spoření, pokud to bude výhodnější než jen hypo. Max. měsíční splátku uvažuji ve výši 8.000,- Kč. Je to reálné? Na který fin. ústav se obrátit? Děkuji Ing. L. Stříteská


odpovídal(a): Redakce

Jsem fyz.osoba podnikající,mám 29 let,potřebuji…

Jsem fyz.osoba podnikající,mám 29 let,potřebuji vědět, kde získat nejvýhodněji fin.prostředky acc 300 000 Kč na rekonstrukvci nemovitosti k vlastnímu bydkení, jejíž odhad je okolo 150000 Kč nemovitost a 100000Kč pozemek.Jaké musíme mít příjmy, případně ručitele. Jsme 4 člen.rodina.Děti 9 a 4 roky.Příjem máme okolo 19000 Kč měsíčně čistého. Předem děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vážení, v příštím roce uvažuji o přestavbě…

Vážení, v příštím roce uvažuji o přestavbě rodinného domu. Předpokládanou investici cca 500.000,- Kč chci pokrýt uvěrem ze stavebního spoření u ČMSS. U této spořitelny mám uzavřenou smlouvu od roku 2001 na celkovou výši 120.000,- Kč. Poraďte mi prosím, co všechno musím udělat a předložit, abych vyhověl podmínkám ČMSS a požadovaný úvěr dostal. Zajímal by mne i způsob čerpání a následné splácení úvěru. Děkuji Ing. Alois Žák


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych s přítelem stavět rodinný…

Dobrý den, chtěla bych s přítelem stavět rodinný dům. Jelikož si zaplatíme pozemek nezbydou nám už další finance na stavbu atd. Měsíčně vyděláváme dohromady cca.20 000 Kč. Děkuji Vám předem za pomoc pro naše bydlení. L. Pfauserová