FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Ráda bych se od Vás dozvěděla, jakou…

Dobrý den. Ráda bych se od Vás dozvěděla, jakou máme šanci pro získání hypotečního úvěru na nákup stavební parcely za 700000,- Kč. S manželem máme dohromady čistý měsíční příjem 16500,- Kč. Já jsem na mateřské dovolené a za rok si na smlouvu o provedení práce přivydělám kolem 40000,- Kč čistého. Manžel má krom stálého platu ještě pravidelný měsíční neoficiální příjem 6500,- Kč čistého. Dohromady máme tři stavební spoření u České spořitelny, na kterých je v současnosti zhruba 140000,-Kč, uvažujeme i o případném zrušení, abychom měli více prostředků na nákup parcely. Vlastníme byt a garáž v hodnotě 800000,- Kč.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chceme koupit hrubou stavbu RD. Cena…

Dobrý den, chceme koupit hrubou stavbu RD. Cena je 1 600 tis. Dokonč.RD bude stát ještě asi 1 300 tis. Jsme 4-čl. rodina s 2 dětmi do 6 let. Naše měs. výdaje činí asi 12 tis. Kč. Měsíční čistý příjem rodiny činí 33 000 Kč. V hotovosti máme 600 tis.Kč, 400 tis.Kč máme ve stav. spoření. Můžete nám , prosím, navrhnout nejlepší možné řešení jak zafinancovat tento RD ? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Jsme rodina s jedním dítětem 4 roky. Žena má…

Jsme rodina s jedním dítětem 4 roky. Žena má 33let, muž 32. Bydlíme v pronajatém bytě. Chceme stavět dům, bonitu máme.Můj dotaz zní.Máme nárok na novomanželskou půjčku? Co proto máme udělat?Kam máme poslat žádost?Jaké podklady je třeba?Můžete mi je poslat e-mailem? Děkuji za odpověď. Chudašová Gabriela


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den příští rok máme v plánu s přítelkyní…

Dobrý den příští rok máme v plánu s přítelkyní koupit DB 3+1 v ceně cca 900000.Mám st.spoř. na cíl.částku 400000 uzavřenou v r.2002 aktuální zůstatek 134000,přítelkyně též na 400000 ale uzavřenou v r.2003,aktuální zůstatek 30000.A ještě jedno spoření na mou matku z r.2000,aktuální zůstatek 85000,vše u lišky.Hotovost žádná,čistý měsíční příjem nás obou 22000,žádné dluhy ani jiné splátky nemáme.Prosím o jakoukoli radu jak řešit tuto situaci,jestli spojit všechny tři smlouvy v jeden úvěr nebo převést peníze ze smlouvy mojí matky která bude letos končit na smlouvu mojí přítelkyně a spojit tyto dvě smlouvy v jeden úvěr,při současném spoření a převodu peněz by mohlo být v lednu příštího roku na obou smlouvách oněch potřebných 40% ale budeme mít pravděpodobně stále nízké hodnotící číslo.Takže nevím co s tím.Předem děkuji za jakoukoli radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci koupit starší RD určený k…

Dobrý den, chci koupit starší RD určený k rekonstrukci za 250.000,- Kč. Mám stavební spoření, které mi letos v prosinci končí. Staveb. spořitelna by mi měla vyplatit cca 100.000 Kč. Je možné si vzít od stavební spořitelny úvěr ve výši 600.000,- (peníze na koupi RD + na rekonstrukci) nebo mi půjčí jen částku 250.000,- což je odhadní cena nemovitosti? A co je pro mě výhodnější vzít si úvěr za stavebního spoření, překlenovací úvěr nebo hypotéční úvěr od nějaké banky? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych si nechala poradit. Můj…

Dobrý den, ráda bych si nechala poradit. Můj měsíční příjem je cca 20-23tis Kč. Plánuji koupi bytu v hodnotě 700-800 tis Kč. Mým záměrem je využít Hypoúvěr od Modré pyramidy. Protože nemám bonitního ručitele, potřebuji složit 20% ceny bytu jako akontaci. K tomu bych ráda využila bezúčelový úvěr České spořitelny ve výši 50 až 100 tis Kč. Mohu tímto způsobem postupovat?


odpovídal(a): Redakce

Prosím Vás o radu s tímto mým problémem. V…

Prosím Vás o radu s tímto mým problémem. V letošním roce budeme s manželem kupovat od jeho rodičů rodinný dům. Kupní cena bude asi 600.000,-- Kč. Máme oba stavební spoření každý na cílovou částku 200.000,-- Kč, v současné době máme každý naspořeno cca 110.000,-- Kč, takže celkem asi 220.000,-- Kč. Nevím, jak to vyřešit, protože úvěr aniž bychom prokazovali příjmy a zajištění dostaneme nyní bez problémů celkem 200.000,-- Kč + těch naspořených 200 tisíc, je 400, ale kde vzít těch zbývajících 200 tisíc? Problém je v tom, že manžel je podnikatel a dle daňového přiznání má po odečtení daně průměrný čistý měsíční výdělek cca 12.600 Kč, já jsem skončila mateřskou a jsem nyní na pracáku, máme čtyřletého syna. Žádného ručitele nemáme a ani bych to v dnešní době po nikom nechtěla. Existuje nějaké řešení? Máme si vůbec brát ten úvěr ze stavebního spoření anebo to spíše řešit hypotékou, jak se to pak dělá, když potřebujeme ty našetřené peníze ze stavebního spoření a úvěr si nebudeme brát? Jen pro upřesnění - jedná se o rodinný dům ve vesnici, která má 100 obyvatel a nachází se mezí Přerovem a Olomoucí. Moc děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Žiji se svojí přítelkyní ve společné domácnosti 6…

Žiji se svojí přítelkyní ve společné domácnosti 6 let a máme v podílovém vlastnictví nemovitost. Rád bych převed 50% podíl nemovitosti na ní. Musí se platit darovací daň? A co mohu udělat když na katastru zapsání brání žaloba Pana Kinského již 5 let.


odpovídal(a): Redakce

Pane Vlček, Jedná se o zafinnancování úvěru na…

Pane Vlček, Jedná se o zafinnancování úvěru na koupi domu.Jedná se o panelový dům o 47 bytových jednotkách.Byl vydražen za celkovou cenu 3450000,Kč. Děkuji Vaigl


odpovídal(a): Redakce

Mám zájem stavět s rodinou RD, čistý příjem je v…

Mám zájem stavět s rodinou RD, čistý příjem je v pořádku. Naspořeno cca 0,8 mil. Celkem včetně koupě pozemku odhad 2,5 mil. Máme založeno 1x Lišku na 140 tis CC ( 1,5 roku ) a 2x Reiffens. po 140 tis ( 2 roky ). Mohu Vás požádat o doporučení zda využít stavebního spoření ( jednoho či více a u kterých ústavů ) nebo hypotéky . Samozřejmě rozhoduje Cena. Splátky rozložit na 15-20 let



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych vědět, zda se dají pujčit…

Dobrý den, chtěl bych vědět, zda se dají pujčit peníze na financování dužstevního bytu. Konkrétnji pak jde o půjčku ve výši 400 tis. druhých 400 tis máme a chceme koupit družstevní byt 3+1. Stavební spoření nemáme. Díky za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Zajimalo by me, zda je mozno "koupit…

Dobry den. Zajimalo by me, zda je mozno "koupit DB" (=podil v druzstvu) jinak nez za "hotove" nebo s "rucenim nemovitosti" za uver. Dekuji za nastin moznosti. Jarda.


odpovídal(a): Redakce

Informace na možnosti financování bydlení. Mladý…

Informace na možnosti financování bydlení. Mladý pár (nemanželé - 26 let), oba zaměstnaní na dobu neurčitou. Souhrný hrubý příjem za měsíc 23.500 Kč, jediné pravidelné měsíční platby jsou na stavební spoření - 2.000 a 2.000. Jedno stavební spoření u spořitelny Hypo od 2.10.1999, cílová částka 360.000, v současnosti naspořeno cca 80.000 tisíc. Druhé stavební spoření od 9.10.2002 , cílová částka je 82.000, nyní naspořeno cca 74.000. Jiné volné peníze cca 70.000 Kč. Zvažujeme nákup nemovitosti k bydlení v ceně okolo 500.000 s nutností dalších nákladů cca 150.000 - celková potřeba peněz k řešení bydlení do 700.000 Kč. Jak nejoptimálněji řešit financování těchto potřeb?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu. Mám stavebnmí spoření…

Dobrý den, prosím o radu. Mám stavebnmí spoření u ČMSS. Datum uzavření smlouvy srpen 2000. Cílová částka byla původně 200.000,- Kč, ale v dubnu 2004 byla zvýšena na 500.000,- Kč. Nyní mám naspořeno 100.000,-. V září 2005 budeme platit členský podíl ve výši 270.000,- Kč za původně obecní byt. Na tento podíl bych chtěla použít úvěr ze stavebního spoření. Bylo mi finančním poradcem ČMSS řečeno, že musím na těch 270.000,- Kč snížit cílovou částku. Uvěr by mi byl poskytnut bez jakéhokoliv ručení ?! Manžel má též stavební spoření - stejné jako já(zůstatek i cílová částka), ale smlouvu uzavřel v říjnu 2002 . Nebylo by výhodnější žádat o úvěr z jeho spoření ? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Vazeni, obracim se na Vas s dotazem ohledne…

Vazeni, obracim se na Vas s dotazem ohledne hypoteky. Neni mi jasne, zda muze o hypotecni uver pro zakoupeni nemovitosti v CR zadat obcan EU nebo jen obcan CR. Jsem vdana ve Velke Britanii a s manzelem premyslime o zakoupeni domu v CR. Ja vsak nepracuji a proto nemohu poskytnout bance prehled prijmu - jen manzel by toto mohl poskytnout (ja mam stavebni sporeni v CR). Musi byt veskere dokumenty prelozeny do cestiny nebo postaci v anglickem jazce. Jak vidite nase moznosti ziskani hypoteky? Uvitam veskere pripadne rady a tipy. Dekuji, S pozdravem Irena Bradbury


odpovídal(a): Redakce

zkusebni dotaz

zkusebni dotaz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, město nám nabízí k odkoupení obecní…

Dobrý den, město nám nabízí k odkoupení obecní byt spozemkem ( typ řadového domku) za cca 580 000,- Kč. Potřebovala bych poradit, zda je lepší fainancovat jeho koupi ze stavebního spoření - nemáme naspořeno 40%, nebo z hypotéčního úvěru. Děkuji a přeji pěkný den Renata Daňková


odpovídal(a): Redakce

Dobrý deň, sme rodina zo Slovenska, ktorá v Prahe…

Dobrý deň, sme rodina zo Slovenska, ktorá v Prahe žije druhý rok v prenajatom byte. Planujeme si do roka kupiť vlastný byt, ale momentálne nedisponujeme žiadnými usporenými financiami a nevieme či je lepšie obrátiť sa na banky a žiadať hypotéku, alebo sa obrátiť na stavebnú sporiteľňu. Byt chceme kúpiť v hodnote do 2 000 000,- Kč a náš mesačný príjem je cca 45 000,-. Chcem sa tiež opýtať, aké sú podmienky, aby sme sa mohli stat vlastníkmi nehnutelnosti ako občania SR v CZ. Ďakujem.


odpovídal(a): Redakce

Hledam hypoteku/nebo jiny zpusob financovani 2mil…

Hledam hypoteku/nebo jiny zpusob financovani 2mil korun na nakup nemovitosti. Jeji cena je 4.5mil, tedy 2.5mil pujde z vlastnich prostredku. Domacnost ma dva cleny. 29 a 26 let. Bez deti. Oba na ZL. Cisty prijem na domacnost byl za rok 2004 26tisic mesicne.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych poprosil o radu v následující…

Dobrý den, rád bych poprosil o radu v následující otázce. Chceme s manželkou koupit starší dům. Neumím šetřit, ale nemám problém se splácením. Hypotéku bych měl dostat bez problémů- . Koncem února jsem požádal o úvěr 300 000,- Kč podpory mladých rodin u státního fondu pro rozvoj bydlení, který bych chtěl použít jako akontaci- lepší podmínky hypotéky. Bohužel vyřízení prý trvá nejméně 3 měsíce a dovolat se na zmíněnou instituci je téměř nemožné. Je možné realizovat koupi ještě před vyřízením úvěru a těch 300 000,- si například půjčit u příbuzných, s tím, že bych to vrátil po přiklepnutí SFRB? Děkuji za odpověď. P.W.