FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Mel bych dotaz.Muzu pozadat o uver v…

Dobry den. Mel bych dotaz.Muzu pozadat o uver v 21 letech?Muzu pouzit jako zastavu nemovitosti dum ktery kupuji?Neni mi tohle moc jasny.Dekuji za odpoved. Pepa.Preji hezky den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Prosím Vás o radu v oblasti stavebního…

Dobrý den. Prosím Vás o radu v oblasti stavebního spoření. Svým laickým pohledem nedokáži vyhodnotit nejvýhodněší stavební spořitelnu. Chci začít spořit ještě letos a získat státní podporu 3000 Kč. Od toho se bude odvíjet výše měsíční splátky. Na konci čtyřletého období si chci vzít maximální možný úvěr. Jde mi tedy v první fázi o výši různých poplatků a srážek. V druhé fázi o úročení ůvěru. Budoucí smlouvu rád uzavřu s Vaší pomocí. Děkuji za laskavost. V.Eis



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o pomoc. Řeším problém. Spolu s…

Dobrý den, prosím o pomoc. Řeším problém. Spolu s manželem jsme uzavřeli hypoteční smlouvu na koupi nemovitosti, každý na 1/2 domu, každý samostatnou smlouvu o půjčce, jelikož jsme tehdy ještě nebyli manželé.Lze prosím za tohoto stavu ustanovit mne dědičkou ze závěti? Případně pokud hotově doplatíme manželovu hypotéku na 1/2 domu, může mi ji darovat?Získala jsem dědictvím finanční obnost a rádibychom snížili výši měs.splátek hypot.úvěru. Proto tento krok. Vzhledem k tomu že máme kazdý z předešlého manželství po jednom dítěti, potřebujeme vyřešit také případné dědické potíže.Doufám, že jsem dotaz formulovala srozumitelně.Velmi děkuji za pomoc.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebovala bych se Vás zeptat na…

Dobrý den, potřebovala bych se Vás zeptat na dotaz ohledně výpovědi z nájemní slmouvy. Koupily jsme dům s nájemníkem a má nájemní smlouvu do 31.12.2005 a prý se musí napsat výpověď z nájemní smlouvy a předat nájemníkovy 3 měsíce předem a potřebovala bych vědět jak se taková výpověď z nájemní smlouvy píše. Předem děkuji za odpověď Slavíková.


odpovídal(a): Redakce

Jsem na MD, manžel je zaměstnán ve firmě u svého…

Jsem na MD, manžel je zaměstnán ve firmě u svého otce (příjem cca 11500Kč čistého). Potřebujeme 200000Kč na rekonstrukci střechy domu, který ale patří firmě pantáty. Jednou to bude sídlo firmy a naše budoucí bydlení. Jsme nájemníky družstevního bytu. Potřebuji, prosím, poradit, kam se obrátit se žádostí o půjčku či úvěr a kde to bude nejvýhodnější. Manžel má stavební spoření Raiffeisen jen od 12/2004 s cílovou částkou 100000Kč. Předem děkuji za odpověď. Jana


odpovídal(a): Redakce

Začínám hledat výhodnou hypotéku a samozřejmě…

Začínám hledat výhodnou hypotéku a samozřejmě nevím jak to co nejlépe vyřešit. Bydlíme v garsonce v osobním vlastnictví a nevím zda je výhodnější byt prodat a nebo ho dále pronajímat. Děkuji za odpověď. Vachek Pavel


odpovídal(a): Redakce

Chci postavit dům na pozemku, který mám pouze v…

Chci postavit dům na pozemku, který mám pouze v pronájmu. Jaká je možnost hypotéky, když nemohu tento pozemek zastavit a firma, která mi bude dům stavět chce 50 % financí dopředu.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně…

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně nalezeni nejvýhodnější hypotéky. Mám možnost zakoupení bytu za cenu 1.000.000 kč. Vlastní finance témeř nulové event. s výhledem na 200.000 kč. Jsem schopna splácet celkem 4000 kč měsíčně. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych požádala o orientační…

Dobrý den, ráda bych požádala o orientační posouzení mojí situace, resp. možnosti získat prostředky na pořízení bytu. Mojí představou je byt v hodnotě do 1.000.000 Kč, je mi 26 let, jsem bezdětná a svobodná a můj čistý měsíční příjem je přibližně 16.000 Kč. Mám stavební spořední u Raiffeisen na cílovou částku 150.000 Kč, kde mám v současné době naspořeno cca 70.000. Jiné úspory nemám. Případné ručitelství by, pokud to takto vůbec lze, mi mohli poskytnout moji rodiče, kteří vlatní byt 3+1. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastníme byt, na který máme ještě 20…

Dobrý den, vlastníme byt, na který máme ještě 20 let splácet hypotéku. Rádi bychom se ale přestěhovali do RD v přibližně stejné hodnotě a byt prodali. Jaké jsou možnosti řešení této situaci? Lze hypotéku jen tak převést na jinou nemovitost a splácet ji dál tak jak je ve smlouvě? A jak by se řešil prodej bytu? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobry Den, obracim se na Vas s dotazem nebo spise…

Dobry Den, obracim se na Vas s dotazem nebo spise s prosbou o radu, protoze se v soucasnosti ocitam v nove zivotni roli kde predemnou stoji rada rozhodnuti a to v oblasti ktera sla do ted trochu mimo mne. Rozhoduji se o koupi rodinneho domu a nevim co z obrovske nabidky ruzny produktu a sluzeb vybrat. Prijem mame okolo 50tis, v soucasnoti nic nasetreno a ani nevlastnim zadnou nemovitost a nase predstava je koupit nove postaveny RD do 3.5mil se splatkou okolo 15-17tis/mesicne. Z nabidek ktere jsem zatim prochazel na internetu se mi zda ze to neni realne. Nemel sem cas prochazet vsecky mozne varianty vsech nabidek a tak Vas prosim o zbezne zhodnoceni zda pri takove situaci je mozno dosahnout takovych podminek nebo ne. Jeste je nutno poznamenat ze s narozenim meho syna a soucasne dobehnutim sporeni zalozeneho rodici sem rozhodnut uzavrit nejake pojisteni pro rodinu a taktez urazove pro me. Nevim zda je mozne to vse spojit a pripadne vyuzit nejake vyhody z toho plynouci nebo ne Dekuji za poskytnute informace PS: chtel bych Vam jeste podekovat za Vas portal finance.cz protoze nejenom me pomaha nachazet souhrne informace a nabizi spousty dalsich sluzeb ktere mnoho lidi jako ja velice ocenni


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímaly by mne podmínky hypotečního…

Dobrý den, zajímaly by mne podmínky hypotečního úvěru za naší rodinné situace: jsme manželé, oba 31 let, 12-ti leté dítě. Nemáme žádné finanční rezervy, nevlastníme nemovitost. Náš čistý měsíční příjem (po odečtení plateb za pojištění) činí 38 000,-. Poraďte mi, prosím, vhodnou hypotéku s přijatelnými měsíčními splátkami. Příp. bych chtěla znát i výše veškerých poplatků spojených s koupí nemovitosti přes realit.kancelář. (sepsání smlouvy, katastr, provize,atd). Děkuji za odpověď, s pozdravem Simona Ptáčková


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kde je možné…

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kde je možné získat podrobnější informace o tom, zda je v konkrétním případě výhodnější financovat nové bydlení hypotékou anebo úvěrem ze stavebního spoření. Vzhledem k tomu, že většina odpovědí naní na Vaší poradenské stránce podrobněji zodpovězena, předpokládám, že konkrétní řešení konzultujete s klienty osobně. Pokud je možné získat kontakt na nestranného finančního poradce (bez nutnosti poskytnout deset kontaktů na případné další zákazníky), ráda bych této možnosti využila. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Mam uzavřenou smlouvu na stavebni spořeni a chci…

Mam uzavřenou smlouvu na stavebni spořeni a chci kupovat nemovitost.Je pro mně výhodnejši využit uvěru ze stavebka nebo použit hypoteku.Smlouvu jsem uzavřel 20.4.2003,cílová částka je 600 000 Kč,měsíčně spořim 3000Kč.Kupovat chci příšti rok


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, uvazujeme o koupi mensiho domku v…

Dobry den, uvazujeme o koupi mensiho domku v hodnote 1.800.000 Kc. S pritelem dosud nejsme svoji, proto chceme nemovitost koupit na spolecne vlastnictvi. Chteli jsme nemovitost financovat z hypoteky a castecne ze stavebniho sporeni. Dnes me zastupce SS navrhl financovat celou koupi ze stavebka. Podmínky se mi zdaji vyhodnejsi a flexibilnejsi, ale poprve jsem slysela o tak velkem uveru ze stavebniho sporeni. Chtela bych se zeptat zda je toto financovani opravdu vyhodne, nebo se mame rozhodout pro overenou bankovni hypoteku? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych si založit stavební spoření…

Dobrý den, chtěl bych si založit stavební spoření. Nechci úvěr, jenom čistě spořit. Chci 8 státních podpor a každý rok uložím 20.000 Kč. Která spořitelna dává dnes nejlepší úročení a jakou cílovou částku zvolit ? Děkuji. KD.


odpovídal(a): Redakce

Mám stavební spoření u Buřinky s cílovou částkou…

Mám stavební spoření u Buřinky s cílovou částkou 130000 Kč dle staré smlouvy. Mám naspořeno 120000, cyklus je již ukončen. Úvěr nepotřebuji. Chci pokračovat ve spoření s časovým cílem 3 let. Otázka zní: Navýšit cílovou částku a pokračovat dle nových podmínek (pokles úročení na 2%) nebo uzavřít novou smlouvu dle novelizovaného zákona a peníze z původní smlouvy investovat jinak se stejným rizikem? Která z variant se jeví finančně výnosnější


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,mám nějaké volné fin.prostředky a…

Dobrý den,mám nějaké volné fin.prostředky a chtěla bych si,pořídit byt v OV.Mohu dostat úvěr na nákup tohoto bytu?Jaké jsou podmínky?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,potřebovala bych poradit.Přítel má byt…

Dobrý den,potřebovala bych poradit.Přítel má byt a většinu času trávime spolu tam,proto uvažujeme vážně o společném bydlení.Jenže je tu pro mě velký problém.Přítelovi chodí na účet 21 000Kč,kdežto mě 8tisíc Kč.Náklady na bydlení(nájem+jídlo) jsou zhruba 8tisíc korun.Podle slov přítele,vidím,že by si představoval,že bysme každý měl platit polovičku.Jenže,mě,po zaplacení všech měsíčních poplatků zbyde 5tisíc korun a ty mám tak,že v pohodě vyjdu,rozhodně si nevyskakuji,ale zase to neni tak hrozné.V případě,že bych mu měla dát půlku,zbyla by mi tisícovka a s tou rozhodně němůžu vyjít,když si každý měsíc musím koupit průkazku na autobus a permanentku na aerobik,zbyde mi 500Kč,tím padem bych už neušetřila vůbec nic,nemohla bych si vůbec nic dovolit,co třeba nové boty,antikoncepce,jednou za čas ke kadeřnici.Jsem přece mladá,je mi 22 let.Jaký na to máte prosím názor?Myslíte,že je správné,že mají partneři platit půlku a jeden žít naprosto v pohodě a druhý nemít nic?Jsem z toho dost zoufalá:o(.Momentáílně mu platím polovinu na jídlo(chce mí stále plnou ledničku,takže za jídlo měsíčně utratíme ´dohromady 4 tisíce.Děkujái moc za rady.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Ráda bych s někým konzultovala,zda mám…

Dobrý den.Ráda bych s někým konzultovala,zda mám šanci na vlastní bydlení.Jsem svobodná,příští rok mi v dubnu končí stavební spoření u Hypo stavební spořitelny(Tarif CMW Varianta 1,6)s cílovou částkou 300tis.naspořeno cca170tis.,hrubý příjem 20tis.Chtěla bych si pořídit starší malý byt.Lze kombinovat stavební spoření s hypotékou?Jaké mám možnosti?Děkuji