FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych odkoupil od spolecenstvi…

Dobry den, rad bych odkoupil od spolecenstvi vlastniku domu spolecne pudni prostory nad mym bytem. Po koupi bych prostory pouzival stale jako nebytove a jejich charakter bych nijak nezmenil, jen by se zmenil jejich vlastnik. Je v tomto pripade potreba pro zapis zmeny vlastnickeho prava do Katastru nemovitosti dolozit spolecne s Kupni smlouvou a prepoctem spoluvlastnickych podilu jeste dalsi jine dokumentyod Stavebniho uradu, napriklad kolaudacni rozhodnuti ? Dekuji vam za odpoved, Ondrej Sedlon


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímalo by mne zda při žádosti o…

Dobrý den, zajímalo by mne zda při žádosti o úvěr (výstavba rodiného domu) hraje roli doba strávená u jednoho zaměstnavatele. Od Nového roku mohu změnit zaměstnání, ale v průběhu druhého čtvrtletí příštího roku bychom rádi o úvěr zažádali. Je zde nutná nějaká doba strávená u nového zaměstnavatele, když pominu tříměsíční zkušební dobu? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych vybudovat podkroví v domě…

Dobrý den, chtěla bych vybudovat podkroví v domě svých rodičů, oni ale nechtějí, abych tímto domem ručila. Kolik si můžu nejvíc půjčit peněz od stavební spořitelny nebo banky s tím, že nebudu ručit žádnou nemovitostí, ale budu mít jenom ručitele (prosím o konkrétní název banky nebo stav.sp.). Ještě bych měla možnost ručit nebytovým domem, ve kterém je smíšené zboží, bude tento způsob ručení stav.sp. nebo banka akceptovat? Moc děkuji za zodpovězení dotazů- Lucie


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, Prosim o radu: Před rokem jsem…

Dobry den, Prosim o radu: Před rokem jsem si bral s přítelkyni hypoteku kde ona byla uvedena jako spolužadatel. Hypoteka je na 1.300.000,- Problem: radi bychom si poridili jeste jeden byt cca za 1000000,- panelakoveho typu v Praze. Tedy potrebuji aby banka vyskrtnula Přítelkyni z hypoteky. Katastr napsal cely podíl na me. Jde to vůbec? Hrozi tam nejake sankce? Hypoteka je u CS a.s. Co je třeba udelat? muj cisty prijem je 25000,- a pritelkyne 18.000,- myslite ze to lze nejak udelat? nyni splacime 7.300,- hypoteku Dekuji Dan Rajchl dancz@centrum.cz


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěli bychom si s přítelkyní…

Dobrý den, chtěli bychom si s přítelkyní postavit dům. disponujeme pozemkem v Praze za cca 3,5 milionu. Bohužel nemáme žádnu vlastní hotovost. Celková investice do domu cca 2,5 milionu. Příjem domácnosti : 16 000 mzda + 3500 mateřská + 9500 práce při mateřské výdaje : 4100 na pslátku hypotéky na byt ve kterém teď momentálně bydlíme ale který bychom pak chtěli pronajmout takže by se tento výdaj vynuloval a ještě by určitě nějaká částka zbyla. na stavebních spořeních máme cca. 150 000 ale ty budou k dizpozici až v roce 2007. Prosím o nastavení možnosti financování našeho stavebního záměru. (teda pokud je vůbec nějaká šance) .. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jeste jeden dotaz - pokud chceme s…

Dobry den, jeste jeden dotaz - pokud chceme s partnerem zadat o uver (kazdy jeden) na nemovitost je jedno kdo jakou cast (procentuelne) nemovitosti vlastni nebo kdo bude mit vetsi uver musi mit i vetsi cast nemovitosti? Dekuji Martina


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mame s partnerem kazdy svoje zivotni…

Dobry den, mame s partnerem kazdy svoje zivotni pojisteni ke kteremu si muzeme sjednat hypoteku. Chtela bych se zeptat, zda muzeme mit hypoteku na dum, ktery je pouze v mem vlastnictvi, nebo musi byt spoluvlastnikem i muj partner (nejsme manzele). Dekuji Martina


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, tímto vás žádám o pomoc při výběru…

Dobrý den, tímto vás žádám o pomoc při výběru hypotéky na byt,který bych si rád pořídil v max. hodnotě 1500000kc(v Praze)Můj průměrný příjem je okolo 20000,- měsíčně(čistého).Je mi 24 let a jsem svobodný.Dobu splatnosti okolo 20let.Dále mě zajímá,jak velkým problémem by bylo družstevní vlastnictví bytu,na který bych si chtěl vzít hypotéku?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnosti…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnosti financování koupě bytu hypotékou. Chtěla bych si zřídit hypoteční úvěr, ale ačkoli mám většinu ukazatelů pro poskytnutí většího úvěru dobrých a mám zaměstnání na dobu neurčitou, nemám dost vysoký čistý měsíční příjem. Údajně je možné, že tuto položku pro poskytnutí úvěru lze zvýšit, tím, že se k výši mého příjmu přičte část příjmu jiné osoby. Zajímá mě, jak to jde provést, v jakém vztahu musí být ke mně tato osoba a jestli je vázána bance nějakými závazky či omezeními. Děkuji vám za odpověď Anna Kolouchová


odpovídal(a): Redakce

Mohla bych se zeptat :Kolik činí státní příspěvek…

Mohla bych se zeptat :Kolik činí státní příspěvek na jedno dítě?Jaký je státní příspěvek na dvě děti?Kolik peněz tvoří současné životní minimum pro rodinu s jedním dítetem?A jak dlouho je vyplácena podpora v nezaměstnanosti?Předm děkuji za odpovědi.Kristýna



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Jak a kde je možné získat půjčku,úvěr…

Dobrý den.Jak a kde je možné získat půjčku,úvěr nebo hypotéku na družstevní byt? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chteli bychom se svou pritelkyni…

Dobry den, chteli bychom se svou pritelkyni koupit byt v hodnote asi kolem 1 500 000Kc. Mame oba stavebni sporeni. Nyni jsme jiz pul roku v Anglii, kde oba pracujeme, mame radne pracovni smlouvy. Chtel bych Vas pozadat o radu, jaky je pro nas nejlepsi zpusob financovani nemovitosti. Chci timto rict, ze bych chtel radu od nezavisleho financniho poradce. Je mi zrejme, ze ode mne potrebujete mnohem vice informaci, abyste mi byli schopni poradit. Je mozne s Vami projednavat toto po mejlu? Dekuji za odpoved. Z Anglie Dan Krasny


odpovídal(a): Redakce

Dobry den.Chtel bych se zeptat pokud chci koupit…

Dobry den.Chtel bych se zeptat pokud chci koupit nemovitost na investment na co bych mel brat ohled.Myslim tim abych s tim mel co nejmensi vydaje.Dekuji za odpoved.Hezky den


odpovídal(a): Redakce

Dobry den.mam takovou malou prozbu o vas nazor.Je…

Dobry den.mam takovou malou prozbu o vas nazor.Je mi 22 let a chtel bych koupit byt na investment a po par letech prikupovat dalsi.Jsem svobodny a mam vydelek v prepoctu na ceske koruny asi 18 000 Kc za tyden asi 70 000 za mesic.Chci se zeptat jaky uver by byl nejvhodnejsi na kolik let s jakou fixaci apod.Staci mi jen vas nazor abych si mohl udelat obrazek cco to obnasi.Rad bych pozadal o schuzku ale nachazim se v zahranici.Dekuji za vasi trpelivost a preji hezky den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zdědil jsem spolu se 3 lidmi…

Dobrý den, zdědil jsem spolu se 3 lidmi družstevní byt 1+1. Byt má hodnotu asi 150 000 Kč. Nyní zvažuji, zda mám byt spolu s ostatními dědici prodat (v tomto případě se peníze rozpočtou mezi 4) nebo jestli mám byt od nich koupit a pronajímat. Byt je znovu vymalován, vyklizen a připraven k prodeji. Jsem z Ostravy. Myslíte, že je moudré byt koupit a pronajímat ho?Jaké povinnosti jsou s pronájmem spojeny a co všechno musím pro to udělat? Jakou částku bych mohl vybírat navíc, tedy mimo plateb družstvu a SIPA, abych měl požadovaný výnos?Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry Den.Chtel bych se zeptat.Pokud si vezmu…

Dobry Den.Chtel bych se zeptat.Pokud si vezmu uver na 20 let, muzu tento uver splatit drive treba za 5 let?Pojisteni nemovitosti se plati jen po dobu po kterou splacim uver nebo se to plati cely zivot?? Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měla bych dotaz. V současné době…

Dobrý den, měla bych dotaz. V současné době rekonstrujeme domek v osobním vlastnictví. Již na koupi jsme si vzaly hypotéku 335 000Kč + 150 000Kč neučelový uvěr k hypotéce a splácíme dvě stavební spoření s uvěrem v celkové výšši 1900Kč. Potřebovali bychom však ještě na dorekonstruování domku necelých 400000Kč. Myslíte že by jsme mohly získat nějakou hypotéku. Manžel má průměrný plat 20000 a já jsem v současné době na mateřské 3850Kč měsíčně. Prosím o odpověď na mail m.houstova@seznam.cz Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Zdravicko.Mel bych dotaz.Muzete mi prosim…

Zdravicko.Mel bych dotaz.Muzete mi prosim vysvetlit:nemovitost musi byt pojistena a pojistne vynkulovano bankou.Je to tak ze kupovanou nemovitost musim pojistit ihned jakmile ji koupim?Kolik takove pojistne stoji?Dale nerozumim co se rozumi fixace 1 rok,3roky.... etc.Dekuji moc za odpoved tyhle mozna pro nekoho stupidni dotazy. Preji hezky den.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den.Mam takovou otazecku.Myslite si ze ceny…

Dobry den.Mam takovou otazecku.Myslite si ze ceny nemovitosti v Ceske Republice jsou prehnane??Dekuji za vas Nazor.Preji hezky den.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam druzstevni byt, na ktery mam uver…

Dobry den, mam druzstevni byt, na ktery mam uver od byv.zamestnavatele.rada bych prefinancovala do jine banky zbytek, ktery zbyva splatit. prevod bytu do OV je mozny az v r.2007 (zavedeno v katastru). je nejaka sance, ze mi bude poskytnuta hypoteka bez toho, aniz bych musela rucit jinou nemovistosti do vyse hypoteky? Dekuji Lenka Provaznikova