FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Rád bych co nejrychleji koupil…

Dobrý den, Rád bych co nejrychleji koupil družstevní podíl na byt v Praze. Celková cena činí 600.000 Kč s tím, že cca dalších 100.000 Kč budu potřebovat na rekonstrukci. Jedná se o byt 2+kk o výměře cca 42 m, tržní hodnota je mnohem vyšší. Vlastní prostředky 1. hotovost - cca 180.000Kč 2. našetřeno na stavebním spoření Wustenrot- cca 120.000Kč Půjčka tedy bude činit cca 400.000Kč Doba splácení cca 10-15 let. Můj věk ? 32 let Můj hrubý příjem dosahuje cca 75.000 Kč měsíčně. Dotazy: 1. Jaký typ financování byste mi doporučili? 2. Jaké by byly měsíční splátky v obou verzích 10 a 15 let splácení. Předem děkuji za odpovědi. S pozdravem, L


odpovídal(a): Redakce

Dobry den mam stavebni sporeni zalozene v roce…

Dobry den mam stavebni sporeni zalozene v roce 1999 na cilovou castku 500000tis.je mozne tuto cilovu castku navysit treba na 1500000kč pokud ano za jakych podminek dekuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jak je možno…

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jak je možno nejlépe získat peníze na koupi pozemku. Jedná se o pozemek pro bytové družstvo od soukromého vlastníka.. Zda by se musela zastavit nemovitost. Byl by vhodnější úvěr ze stavebního spoření nebo hypoteční úvěr. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela jsem se zeptat jestli bych…

Dobry den, chtela jsem se zeptat jestli bych mohla ziskat hypotecni uver na nakup nemovitosti v hodnote 2 200 000,- (nizkoenergeticky mezonetovy byt do OV s pozemkem a DPH) ve 100% ceny na 25 let za nasl. podminek: cisty prijem 22 000,- bez 13,14. platu a odmen, osobni rezie: 4 000,- splatky: 3 100,- (splatka stavebniho uveru a neuceloveho uveru, penzijniho pripojisteni), 2 300,- (fond oprav a zalohy energie v byte 2+1 OV P2); 33 let, svobodna. Patri mezi pozadovane dokumenty pro zadost o hypotencni uver i posouzeni zdravotniho stavu? Dekuji Sajfertova


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat,jak nejlépe…

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat,jak nejlépe financovat koupi družstevního bytu.Cena bytu je 650 000Kč.Máme s přítelkyní naspořeno 150000kč ale nechtěli bychom se zbavit celé hotovosti.Přemýšlíme o úvěru ve výši 600000Kč.Oba dva máme stavební spoření,oba máme životní pojistku a čistý měsíční příjem 14500 a 11000Kč.Nemáme možnost ručit nemovitostí.Měsíčně platíme pouze splátky na SS a životní pojistku.Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, nyni ziji po nejakou dobu v S.Irsku a…

Dobry den, nyni ziji po nejakou dobu v S.Irsku a hodlam se pristehovat za rok a pul zpet do Ceska. Chtel bych si s rodinou najit bydleni v Kadani(Chomutovsko). Mesicne jsem schopny usporit 400 euro a davam si tyto penize stranou na budouci bydleni. Nemam zadny bankovni ucet. Je mi jasne, ze bych mel nejakym zpusobem penize nekam ulozit. Muzete mi poradit? Navim jestli je dulezite, ze nemam v Cesku stale bydliste. Dekuji David Stary


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, jestli bych…

Dobrý den! Chtěla bych se zeptat, jestli bych jájako matka na mateřský měla nějakoušanci na fainancování bydlení. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych si koupil byt v Praze, který…

Dobrý den, rád bych si koupil byt v Praze, který bych chtěl dále pronajímat. Je možné získat hypotéku, kterou bych splácel z příjmů z pronájmu a podle těchto příjmů se posuzovala má žádost o hypotéku?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Mam dotaz nebo mozna spise prosbu. Je…

Dobry den. Mam dotaz nebo mozna spise prosbu. Je mozne provest ciste obecne srovnani dvou produktu jakymi jsou: uver ze stavebniho sporeni a hypotecni uver - aniz by bylo nejdrive nutne stanovit kdo a s jakymi konkretnimi prijmy apod. si chce mezi nimi vybrat? (Mysleno treba jen postavit vedle sebe klady a zapory.) Pripadne postavit srovnani na cloveku 20 - 30 s prumernou mesicni mzdou bez valneho vlastniho kapitalu - proste po skole - na zacatku, kdy potrebuje byt a nema na nej a proto se takto rozhoduje - jako ja. Pokud ano - prosim zkuste to ... Diky


odpovídal(a): Redakce

Můj dotaz se týká možnosti získání hypotéky na…

Můj dotaz se týká možnosti získání hypotéky na nákup nového bytu v ceně přibližně 2 000 000. Je možné získat hypotéku na 100 procent této částky i v případě že nemáme žádnou další nemovitost kterou lze ručit? Je případně možné si vzít i hypotéku kterou by se pokryl nákup zařízení do tohoto bytu. Průměrný čistý měsíční příjem můj je okolo 25 000 a přítelkyně okolo 13 000. Jaká by byla reálná měsíční splátka po odečtení úlevy na daních? Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, je mozne dostat hypotecni uver na…

Dobry den, je mozne dostat hypotecni uver na druzstevni byt a pokud ano, jake banky ho poskytuji a za jakych podminek? Dekuji, Jitka Koubova


odpovídal(a): Redakce

Dobry den.Myslite ze ceny nemovitosti v prubehu 5…

Dobry den.Myslite ze ceny nemovitosti v prubehu 5 let porostou?O kolik si tak myslite?Kolik si myslite ze bude inflace?Je vhodna doba koupit nemovitost na investment?Co si myslite o nemovitostech v Chorvatsku?Je vhodne tam neco koupit na investment?Dekuji za trpelivost s odpovedmi.Preji hezky den.


odpovídal(a): Redakce

Nevím,do které rubriky dotaz zařadit, přesto…

Nevím,do které rubriky dotaz zařadit, přesto doufám, že mi poradíte-DĚKUJI-Zadali jsme si prostřednictvím realitní kanceláře vyhledání nemovitosti ke koupi do hodnoty 1.700 000,.Kč. Ještě týž den, jsme se dozvěděli, že tatáž realitní kancelář nabízí nemovitost k prodeji v hodnotě 1 750 000,-Kč. (v ceně je již započítaná provize)O tuto nemovitost jsme projevili zájem sami - bez nabídky RK. V průběhu orientačního pohovoru o podmínkách koupě této nemovitosti nám bylo sděleno, že bude třeba upravit smlouvu o vyhledání nemovitosti v souladu s cenou námi "vyhledané" nemovitosti. Ze smlouvy o vyhledání nemovistosti pro nás vyplývá uhradit realitní kanceláři 5% z ceny vyhledané reality. Je tento postup v pořádku? Ve smlouvě je uvedeno, že podmínky smlouvy se můžou změnit pouze písemně se souhlasem obou stran. Nerada bych platila za něco 2x (provize (od prodávajícího) realitní kanceláře promítnutá v navýšení hodnoty nemovitosti + z takto navýšené ceny dalších 5%) Další pohovor nás čeká v polovině příštího týdne a protože bych na tuto situaci chtěla být připravena- prosím o radu, zda je toto obvyklé či nikoliv a jak máme dál postupovat? DĚKUJI


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,tento dotaz jsem už jednou posílal,ale…

Dobrý den,tento dotaz jsem už jednou posílal,ale nejsem si jist,zda jste jej obdrželi. Tímto Vás žádám o pomoc při výběru hypotéky na byt v max výši 1500000,-(v Praze)Můj průměrný, měsíční příjem činí 20000,-(čistého)Doba splatnosti okolo 20let.Je mi 24 a jsem svobodný.Stavební spoření mám.Dále bych chtěl vědět jaké komplikace znamená družstevní vlastnictví bytu při žádosti o hypotéku?Zda se mám tedy zaměřit na byty v osobním vlastnictví? Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,tento dotaz jsem už jednou posílal,ale…

Dobrý den,tento dotaz jsem už jednou posílal,ale nejsem si jist,zda jste jej obdrželi. Tímto Vás žádám o pomoc při výběru hypotéky na byt v max výši 1500000,-(v Praze)Můj průměrný, měsíční příjem činí 20000,-(čistého)Doba splatnosti okolo 20let.Je mi 24 a jsem svobodný.Stavební spoření mám.Dále bych chtěl vědět jaké komplikace znamená družstevní vlastnictví bytu při žádosti o hypotéku?Zda se mám tedy zaměřit na byty v osobním vlastnictví? Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o stanovení maximálně možné výše čerpaného…

Prosím o stanovení maximálně možné výše čerpaného úvěru stanovení měsíční splátky - sestavení splátkového kalendáře návrh alternativ financování - stavební spoření, hypoteční úvěr, kombinace Jsem žena 30 let s přítelem 28 let, příjmy - 17000Kč čistého každý, svobodní, bezdětní, hotovost - 300tis, potřebujeme doplatit (300tis.)pozemek v celkové hodnotě cca 700tis. a financovat dům v hodnotě 1 850 000 tis. Děkuji Brožová Vladislava


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,potřebuji řešit bytovou otázku koupí…

Dobrý den,potřebuji řešit bytovou otázku koupí nájemní smlouvy. Stavební spořitelna,u které mám 3r. stavební spoř. na tuto peníze na úvěr neposkytuje,pouze na rekonsturkci, jinou půjčku u jiného bankovního ůstavu zas nedostanu bez ručitelů,což je dnesproblém. Poradíte mi nějaké řešení? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Chci koupit dům na hypotéku, ručit budu kupovaným…

Chci koupit dům na hypotéku, ručit budu kupovaným domem. Na domě je dosud věcné břemeno užívání pro rodiče majitele. Majitel podává návrh na výmaz tohoto břemene, což je i podmínkou banky, aby uvolnila peníze z hypotéky. Protože doba na vymazání břemene z katastru je dlouhá, přesvědčuje mě realitní kancelář, přes kterou dům kupuji, abych nechal podání výmazu břemene zároveň s podáním žástavního práva k nemovitosti (pro banku) a vkladem vlastnictví (mého). Tvrdí, že když je podán na list vlastnictví jeden návrh, automaticky to blokuje podání jiného. A prý pokud se padají zároveň, řeší se najednou a nedochází k prodlení, které by způsobilo postupné podávání. Je to opravdu tak, nebo jaký postup správně zvolit?


odpovídal(a): Redakce

Vážená paní/pane, velmi by mě zajímala jedna věc…

Vážená paní/pane, velmi by mě zajímala jedna věc.V případě že vydělávám 13 000 čistého-půjčí mi banka 2 000 000Kč na koupi bytu?Samozřejme splátky po dobu 25 let a nebydlela bych sama,ale s přítelem,takze bych na domácí výdaje nebyla sama.Pokud by poskytnutí této částky bylo možné jak vysoké splátky bych platila každý měsíc?Děkuji za odpověď.hezký den.Dobromila


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, plánujeme s přítelem koupi pozemku za…

Dobrý den, plánujeme s přítelem koupi pozemku za Prahou cca15km. Chtěli bychom si letos uzavřít hypotéku na nákup pozemku. a na jaře začít stavět. Je možné žádat na tento pozemek státní podporu? Jakým způsobem lze zahrnout hypotéku (úroky) do daní. Oba jsme zaměstnáni zaměstnavatelem nejme živnostníci. Děkuji za rychlé info