FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuji rekonstruovat byt v osobním…

Dobrý den, potřebuji rekonstruovat byt v osobním vlastnictví. Předpokládané náklady jsou cca 300.000,- Kč, naspořeno mám cca 100.000,- Kč. Jaké jsou možnosti financování a jakou z nich mi doporučíte? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Potřebujeme koupit pozemek na stavbu domku. Žena…

Potřebujeme koupit pozemek na stavbu domku. Žena má stavební spoření s cílovou částkou 300.000, má naspořeno více než 50 procent a spoří více než dva roky. Měla by tedy mít nárok na úvěr. Nemá-li hodnotící číslo, jaké je třeba, měla by dostat alespoň překlenovací úvěr. ČS Stavební spořitelna ale tvrdí, že překlenovací úvěr nedá, pokud rovnou nedoložíme, že máme finance na to, abychom do tří let domek postavili. Je to možné? Dá se s tím něco dělat, když takové finance nemáme (já mám HYPO-spoření s 30.000)? Díky za odpověď, Marek.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, stavíme rodinný domek a v současné…

Dobrý den, stavíme rodinný domek a v současné době máme hotovou hrubou stavbu. Chtěli bychom stavbu dokončit ještě letos, ale momentálně nemáme dostatek financí. Máme založeno stavební spoření u ČSST s cílovou částkou na 300 000,-. Chceme si vzít úvěr z tohoto st. spoření, ale nárok na úvěr nám vznikne až koncem tohoto nebo začátkem příštího roku. Do té doby máme možnost půjčit si chybějící finance z jiného zdroje. Chci se zeptat jestli by nám ČSST zpětně proplatila výdaje na dokončení stavby (příklad: v červnu 2001 zaplatíme za vodoinstalaci, plynoinstalaci, kanalizaci a topení 150 000,-, v lednu 2002 si vezmeme úvěr ze st. spoření, proplatí ČSST z tohoto úvěru faktury z června 2001?). Jsme tříčlenná rodina - můj čistý příjem činí cca 11 000,- měsíčně, manželka je na mateřské dovolené a máme devítiměsíčního syna. Může prosím někdo poradit, případně navrhnout jiné řešení? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

V případě, že se nerozhodnu pro vámi doporučenou…

V případě, že se nerozhodnu pro vámi doporučenou variantu, kolik je poplatek za poradentství ? Děkuji Gregor


odpovídal(a): Redakce

Za jakych podminek lze ziskat hypotecni uver na…

Za jakych podminek lze ziskat hypotecni uver na stavbu rod. domu staveneho svepomoci? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. S manzelkou prave kupujeme novy byt. V…

Dobry den. S manzelkou prave kupujeme novy byt. V ramci urychleni koupe si pujcime chybejici penize (400 tis.) od rodicu. Je mozne vzit si dodatecne hypoteku na splaceni dluhu vuci rodicum? Je mozne cerpat statni podporu? Bude nutne s rodici uzavrit Smlouvu o pujcce?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den! Rad bych se zeptal, jake jsou…

Dobry den! Rad bych se zeptal, jake jsou orientacni ceny za projekt radoveho rodinneho domu, jehoz obestaveny prostor je cca 700 metru krychlovych. Jaky je hruby odhad rozpoctu pro takovou stavbu, je-li dum nepodsklepeny? Jake financovani stavby byste nam doporucili v pripade, ze nase mesicni prijmy s manzelkou cini cca 16.000,- Kc, deti nemame, mame nasporeno u VSS KB 2 x 120.000,- Kc na cilove castky 2 x 300.000,- Kc. Jine financni prostredky nasporeny nemame. Predem vam dekuji za laskavou odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Mám stručný dotaz: Lze úroky hrazené v rámci…

Mám stručný dotaz: Lze úroky hrazené v rámci překlenovacího úvěru stavební spořitelně odečíst od základu daně podobně jako je tomu řádného úvěru ze stavebního spoření? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jak (kde) mam zazadat o statni…

Dobry den, jak (kde) mam zazadat o statni bezurocnou pujcku (mam za to, ze se poskytuje ve vysi Kc 200 000,-). Dekuji. L. Vacik


odpovídal(a): Redakce

Chci provést přístavbu rodinného domku. Rozpočet…

Chci provést přístavbu rodinného domku. Rozpočet přístavby je cca 900.000 Kč. Hledám nejvhodnější způsob financování.



odpovídal(a): Redakce

V § 10 Všeobecných obchodních podmínek se hovoří…

V § 10 Všeobecných obchodních podmínek se hovoří o vypovězení smlouvy ze strany spořitelny v případě, že účastník neplní smluvní podmínky, konkrétně že nespoří dohodnutou částku. Jak dlouhé je toto období, kdy neplatím a spořitelna mi vypoví smlouvu? Je to někde taxativně stanoveno anebo to záleží na konkrétním přístupu každé jednotlivé spořitelny?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v květnu mi skončí pětileté období…

Dobrý den, v květnu mi skončí pětileté období spoření u Wustenrotu (kde se podmínky poněkud změnily v neprospěch klienta - poplatek za uzavření se nevrací, pokles úroků), chtěla bych určitě ve stavebním spoření pokračovat, ovšem nevím, jaká stavební spořitelna nabízí nejlepší podmínky. Chci platit 1500-2000 měsíčně, úvěr možná budu potřebovat, ale nevím to jistě. Jaká spořitelná nabízí např. nejlepší zhodnocení vložených pěněz?


odpovídal(a): Redakce

dobry den, zajimalo by me, zda statní príspevek…

dobry den, zajimalo by me, zda statní príspevek na byt.vystavbu (umožní přijatelněji rozložit splátky) je jiny druh podpory než statní podpora či dotace (ve výsi 4%, nebo 2%) nebo se jedna o totožnou vec. Dekuji ivana kasparova


odpovídal(a): Redakce

Kupuji novy byt (vystavba bude ukoncena koncem…

Kupuji novy byt (vystavba bude ukoncena koncem roku 2002), velikosti 50 m2, cena 980 tis. Kc. Jednorazovy poplatek po odecteni statni dotace a bezurocne pujcky mesta cini 500 tis Kc. Cast z techto penez - 300 000 Kc - potrebuji vyresit pomoci uveru nebo hypoteky. Tuto castku bych chtel splacet 3 roky (popř. 5let). Penize potrebuji sehnat do cca 2 mesicu. Veskere zaruky za uver (rucitele, majetek, potvrzeni prijmu) mam k dispozici. Dekuji za informace.


odpovídal(a): Redakce

Potrebuji zafinancovat prestavbu domku (vlastnim…

Potrebuji zafinancovat prestavbu domku (vlastnim jeho idealni polovinu v trzni cene 350000) s projektem odhadovanym na 1500000. V soucasnoti mam k dispozici 300000 ze stavebniho sporeni u KB a predpokladam, ze po dostavbe prodam byt za cca 400000. Potrebuji tedy zafinancovat 800000 na stavbu plus 60000 na projekt. Lze vubec ziskat hypoteku v takove vysi, kdyz disponuji jen 300000 (ostatni volne financni prostredky padnou zrejme na zivotni pojisteni, atd...)? Ktera banka by byla nejvhodnejsi? Je mi 38 let, jsem svobodny, bez zavazku, za posledni pulrok jsem mel prumerny cisty prijem cca 30000, splacim ale 6000 mesicne dva uvery a jedno stavebni sporeni. Hypoteku hodlam splacet 20 let.


odpovídal(a): Redakce

Chtěli bychom stavět rod. domek. Máme již projekt…

Chtěli bychom stavět rod. domek. Máme již projekt, stavební povolení a pozemek. Vlastníme cca 300 tis a potřebovali bychom půjčit cca 700 tis kč. Čisté příjmy domácnosti cca 17 tis a vlastníme ještě 2 stav. spoření u Hypo (150 a 300 tis cíl. částka) - splatné za 4 roky.


odpovídal(a): Redakce

Jak to vypadá pro letošní rok se státním…

Jak to vypadá pro letošní rok se státním příspěvkem na bydlení? Je 2%, nebo 4%. V České spořitelně mně nebyli schopni poskytnout dostatečné informace. Předem děkji Viktor Čermák


odpovídal(a): Redakce

Chtěli by jsme si s manželkou pořídit rodinný…

Chtěli by jsme si s manželkou pořídit rodinný domek, máme dvě děti 2 a 5 let. Manželka je ještě půl roku na mateřské dovolené a potom pravděpodobně bez práce, múj měsíční čistý příjem 16 000 Kč s možností budoucího růstu. Jak nejlépe a nejrychleji financovat stavbu rodinného domu ve výšši 1,5 až 2,5 mil. a pozemku 400 tis. Kč ?


odpovídal(a): Redakce

Je možné prodat nemovitost pořízenou (a splácenou…

Je možné prodat nemovitost pořízenou (a splácenou) na hypotéční úvěr a utržené peníze použít na splacení tohoto úvěru, případně převést splácení úvěru na jinou osobu? Za jakých podmínek?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chceme koupit 20 let starý rodinný…

Dobrý den, chceme koupit 20 let starý rodinný domek. Požadovaná cena 580 tis Kč, nutná další investice ve výši 250 tis Kč. Máme stavební spoření u stav.spořit. Wustentrot, životní pojištění u Alianz, chceme využít kombinace hypotéčního úvěru případně úvěru stavební spořitelny. Děkuji.