FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Slysela jsem, ze je mozne opet ziskat…

Dobrý den Slysela jsem, ze je mozne opet ziskat bezurocnou statni pujcku na koupi bytu (novostovba). Muzete mi prosim napsat, co musim, vse splnovat, abych na ni mela narok. Max. vysku platu, kdy je vyplacena, v prubehu stavby nebo az po koloaudaci. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Dozvěděl jsem se, že je možné využít…

Dobrý den. Dozvěděl jsem se, že je možné využít životního kapitálového pojištění u GENERALLI k zajištění hypotéčního úvěru na koupi RD u Českomoravské hypotéční banky. Co je na tom pravdy, event. jaké jsou detaily takové transakce? Dále prosím odpověď na otázku, zda je možné, event. jak, kombinovat stavební spoření (úvěr z něho) s úvěrem od hypotéční banky na pořízení RD ? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o uzavření smlouvy o stavebním spoření…

Mám zájem o uzavření smlouvy o stavebním spoření pro mne a mého 5 měsíčního syna. Cílem je spíše zhodnocení peněz než čerpání úvěru. Předpokládám tedy uzavření 2 smluv s optimální částkou vůči st. podpoře = 1500 Kč měsíčně? Poraďte, prosím, zda existují výhody pro dětské spoření, u jaké společnosti a jak smlouvu jednoduše uzavřít. Děkuji, Jan Pangerl


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych se zeptal zda je mozne…

Dobry den, rad bych se zeptal zda je mozne cerpat dva uvery na porizeni 2 bytu (1 uver 1 byt + 1 uver 1 byt) Podle kalkulacky jsou sumarni splatky u uveru schudne. Je to mozne ?


odpovídal(a): Redakce

Uvazuji o koupi bytu a rada bych vyuzila nabidky…

Uvazuji o koupi bytu a rada bych vyuzila nabidky zlevnene hypoteky od Ceske sporitelny, ktera by mela zacit nabizet od kvetna. Muzete mi k tomu napsat nejake blizsi informace: jake potrebuji zaruky, kolik by zhruba byla mes. splatka, pokud bychom uvazovali o koupi noveho bytu v cene cca 500.000 Kc a dobou splatnosti 20 let? Dekuji mockrat za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám uzavřen hypoteční úvěr. Změnou…

Dobrý den. Mám uzavřen hypoteční úvěr. Změnou zákonů není možné vyplácet státní finanční podporu, protože se mi nepodařilo do 31.1.2001 uzavřít smlouvu o SFP. Změnu má přinést nový zákon. Nepodařilo se mi najít ani návrh zákona ani předběžný termín projednávání. Ministerstvo pro místní rozvoj údajně odmítá nové smlouvy o SFP s bankami uzavírat. Znáte nějaký časový horizont, kdy by se měla situace změnit?. Poměrně vysoké splátky hypotečního úvěru velmi zatěžují rozpočet a zcela odporují slibům, které stát a banka neustále slibují o výhodnosti hypotečních úvěrů. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji úvěr v hodnotě 1 mil. Kč splatný do 10…

Potřebuji úvěr v hodnotě 1 mil. Kč splatný do 10 let. Mám stavební pozemek v hodnotě cca 400.000 a byt v hodnotě cca 700.000, kterými mohu ručit. Jak velký musí mít příjem naše domácnost, abychom získali úvěr v požadované výši?


odpovídal(a): Redakce

V pondělní MF byla uvedena zpráva, že česká…

V pondělní MF byla uvedena zpráva, že česká spořitelná připravuje hypoteční úvěry na podporu bydlení ve výši 4%. Dotaz zní: 1. jestli sem správně pochopil danou zprávu 2. jaký se dá očekávat vývoj u daného produktu, protože je levnější než např. u stavebního (6%) nebo hypotečního úvěrzu (od 7%), jaký se dá očekávat vývoj úroku (většinou se uzavírá na nějakou pevnou dobu) 3. jaký smysl by měli ostatní produkty - různé formy stavebního spoření (kromě spoření)


odpovídal(a): Redakce

Pro druzstevni dum, kde jiz je cast bytu…

Pro druzstevni dum, kde jiz je cast bytu odprodana do vlastnictvi (20%), chceme uzavrit stavebni sporeni s cilem ziskani fin. prostredku na velke opravy - strecha , zatepleni fasady, opravy balkonu. Samozrejme termin realizace co nejdrive. Poradte mi prosim, u ktere sporitelny jsou nejvyhodnejsi podminky pro ziskani uveru, prip. preklenovaciho uveru. V dome mame i duchodce a rodiny 1clenne, prip. matka s ditetem, kde pro ne podminky pro ziskani uveru budou dost tvrde a treba uver ani nedostanou? Dekuji za erudovanou odpoved S pozdravem A. Kollarovitsova


odpovídal(a): Redakce

Potřebovala bych poradit s profinancováním stavby…

Potřebovala bych poradit s profinancováním stavby nového rodinného domu. Pozemek mám. Cena nemovitosti je přibližně 2 000 000. S výši příjmů by neměl být problém. Spolu s přítelem máme čistý príjem asi 50 tis. měsíčně. Spíše jsme se setkali s problémem ohledně mého věku(v GE Capital), protože je mi 20 let a vnitřní kritéria banky umožňují půjčky až od 23 let. Kromě hypotéky nám bylo nabídnuto financovat vše prostřednictvím stavebního spoření u ČS-st. Nejsem si jistá jak je to se státní podporou, a která varianta by byla výhodnější. Předem Díky



odpovídal(a): Redakce

Při posuzování žádosti o hypotéku se vyžaduje u…

Při posuzování žádosti o hypotéku se vyžaduje u OSVČ daňové přiznání za poslední rok. Zohledňuje se nějak případ, kdy v loňském roce byl vyjímečně jednorázový vysoký výdaj za koupi zařízení, a tím byl výsledný zisk skoro na nule?


odpovídal(a): Redakce

Ktera ze stavebnich sporitelen mi pri ulozce 1500…

Ktera ze stavebnich sporitelen mi pri ulozce 1500,- Kc mesicne prinese za 5 let nejvice penez a kolik? Se zeapocitanim veskerych nakladu (sjednani smlouvy, vedeni uctu...) a veskerych bonusu. Predpokladejme, ze budu jen sporit na nejvyssi vynos. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, v casovem useku cca 1 roku planujeme…

Dobry den, v casovem useku cca 1 roku planujeme s manzelem vyresit bytovou otazku a radi bychom koupili a zrenovovali byt do vyse 800.000,-. Jsme mlada rodina s jednim ditetem (1 rok) a k dispozici mame 400.000,- Kc v hotovosti a dobihajici smlouvu u CMSS (09/2001)na cilovou castku 241.000,-, ke ktere jsme nyni uzavreli smluvu naslednou.Manzeluv plat cini cca 22000,- hrubeho a ja jsem na materske dovolene. Penize v hotovosti bychom radi co nejvyhodneji investovali. Puvodne jsme zvazovali TV napr. u UB a.s., ale nyni nam byla vnuknuta jeste myslenka, ze bychom onech 400.000 rozepsali na 2 smlouvy s cilovou castkou napr. 400000 a na kazdou vlozili 200.000 hned jako pocatecni vklad. Byla by nam pripsana jednak dvoji statni podpora a jednak by narustali i vyssi uroky. Kalkuluji i s tim, ze se muze stat, ze budeme nuceni smlouvu vypovedet i drive nez za 2 roky a zaplatime 0,5% penale z cilove castky. Muzete mi poradit, ktera z variant (TV nebo stav. sporeni) je z hlediska financni investice vyhodnejsi? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Vazeni, slysel jsem o podpore bydleni formou…

Vazeni, slysel jsem o podpore bydleni formou bezurocne pujcky od statu. Mate, prosim, vice informaci ? Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Máme stavební spoření, které končí…

Dobrý den. Máme stavební spoření, které končí tento rok. Kde a jak se nejlépe poradit o pro nás dostupné možnosti financování bydlení (kombinace st. spoření, hypotéční úvěr, státní podpora atd.)


odpovídal(a): Redakce

Kde se dá získat program na modelování stavebního…

Kde se dá získat program na modelování stavebního spoření? Poskytují něco takového stavební spořitelny?


odpovídal(a): Redakce

Jsem rozvedená a mám dvě děti (8,9) ve vlastní…

Jsem rozvedená a mám dvě děti (8,9) ve vlastní péči. Je možné, aby si bývalý manžel uzavřel stavební spoření na naše děti a čerpal tak státní příspěvek sám pro sebe (myslím tak, že si po pěti letech tyto peníze nechá) bez mého vědomí? Uvažuji o uzavření stavebního spoření pro své děti a mám obavu, že již nedostanou státní příspěvky z důvodu, že tyto již čerpá bývalý manžel na jejich rodná čísla.


odpovídal(a): Redakce

Pracujici manzele se dvema detma,by si radi…

Pracujici manzele se dvema detma,by si radi koupili starsi mensi domek na hypoteku.Hledame nejlepsi banku,ktera poskytne jak hypoteku,tak uver. Dekujeme Mackova tel:0608513022, prace tel: 02/33090328


odpovídal(a): Redakce

Potřebuji půjčit 400 000 kč na koupi bytu v…

Potřebuji půjčit 400 000 kč na koupi bytu v hodnotě 700 000 kč do osobního vlastnictví. Je výhodnější uzavřít hypotéční úvěr nebo uzavřít stavební spoření, složit základní částku a získat překlenovací úvěr ? U kterého peněžního ústavu je to momentálně nejvýhodnější ? Jak dlouho bude trvat vyřízení všech formalit ? Jaké doklady musím předložit k uzavření smlouvy ? Měsíční přijem naší domácnosti je 25 000 kč, půjčku bych chtěl splácet max. 10 let.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Máme uzavřeno stavební spoření u Hypo …

Dobrý den. Máme uzavřeno stavební spoření u Hypo -tarif Nadstandart a u Wűstenrot. Můžeme dostat překlenovací úvěr na koupi stavebního pozemku a za jakých podmínek. Děkuji.