FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna financování bydlení je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA STAVEBNÍ SPOŘENÍ

odpovídal(a): Redakce

Potřebuji poradit, kterou stavební spořitelnu si…

Potřebuji poradit, kterou stavební spořitelnu si mám vybrat asi na 10 let spoření, kdy mohu spořit max. 1500 Kč. Do té doby nebude čerpat úvěr, jen spořit. Do té doby očekávám, že mi dojde životní pojištění a začne vydělávat můj syn, se kterým bych si vzala úvěr na pořízení menšího domu. Prosím o radu, jak nejlépe postupovat. Děkuji předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám zájem o expresní hypoteční úvěr.…

Dobrý den, mám zájem o expresní hypoteční úvěr. Měl bych tyto tři dotazy: Jaké banky ho nabízejí, kolik za tento nadstandard zaplatím a je expresní úvěr úročen stejně jako úvěr klasický ?



odpovídal(a): Redakce

Vazena pani, Vazeny pane, v casopise…

Vazena pani, Vazeny pane, v casopise Ucitelske noviny jsem se docetl, ze jestlize uzavru stavebni sporeni prostrednictvim serveru Financence, bude mi cast poplatku za uzavreni pripsana na ucet. Prosim Vas touto cestou o upresneni uvedene informace. Za odpoved predem velice dekuji. Vladimir Mikolas


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam moznost koupit stavebni parcelu…

Dobry den, mam moznost koupit stavebni parcelu za 300 000 Kc. Chtel bych pouzit hypotecni uver na 210 000 Kc. Muzete mi poradit, ktera banka pri takto nizkem uveru prichazi do uvahy a jake dokumenty budu pozadovat pri zadosti o vyse uvedeny uver. Predem moc dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Rad bych uzavrel stavebni sporeni s naslednym…

Rad bych uzavrel stavebni sporeni s naslednym uverem. Muzete mi poradit/pomoci?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, Rad bych si zalozil stavebni sporeni…

Dobry den, Rad bych si zalozil stavebni sporeni s cilovou castkou 1000000Kc, sporit hodlam 15000Kc/mes. Je pro me rozhodujici kdy dostanu uver(ne preklenovaci) a kolik me to po zaverecnem secteni bude stat. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám možnost koupit na Kladně Rodinný…

Dobrý den, mám možnost koupit na Kladně Rodinný dům za 550.000,-Kč. Dá mi některá spořitelna nebo banka hypotéku nebo půjčku cca na 20 let, když moje hotovost by byla max. 100.000,- Kč? Ručitele mám taky nebo jestli bych mohl ručit touto nemovitostí když se nejedná o novostavbu? Jestli ano,poraďte mi prosím která. Za odpověď předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímala by mě otázka hypotéky…

Dobrý den, zajímala by mě otázka hypotéky kombinované s životní pojistkou, kterou se ručí a splácí současně hypotéka. Slyšela jsem o tomto produktu u Ceskomoravské hypoteční. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Ktera stavebni sporitelna je pro me nejvyhodnejsi…

Ktera stavebni sporitelna je pro me nejvyhodnejsi, pokud chci ulkadat max. 1500,- mesicne. Zajima me nejvyssi mozny uver, i zhodnoceni vkladanych castek. Diky Tomas


odpovídal(a): Redakce

U které stavební spořitelny dosáhnu nejvyšší…

U které stavební spořitelny dosáhnu nejvyšší naspořené částky, jestliže budu ročně platit 18.000 Kč a nehodlám čerpat úvěr a jak vysoká tato částka bude? Děkuji za odpověď



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz: může si cizozemec koupit…

Dobrý den, mám dotaz: může si cizozemec koupit byt do osobního vlastnictví? (Občan ČR s českou st. příslušností trvale žijící v cizině a nemá OP pouze pas)


odpovídal(a): Redakce

za jakých podmínek je možno získat úvěr na koupi…

za jakých podmínek je možno získat úvěr na koupi pozemku pro stvbu družstevního bytového domu?


odpovídal(a): Redakce

Chtěl jsem se zeptat tento měsíc mi skončila…

Chtěl jsem se zeptat tento měsíc mi skončila dospořena cílová částka stavebního spořeni, která má být v konečné fázi i s pukčkou cílová částka 240 000,- jakého způsobu bých mohl využít k vyplacení teto částky do hotovosti ,protože v této době nemohu investovat ale nechci pokračovat ve spoření a pozastavovat pujčku protože nevím zdali budou vyplácený i později.Určitě existuje nějaká skulinka v podmínkách vyplácení stavebního spoření.


odpovídal(a): Redakce

Chtel bych koupit byt do OV v Praze na klasickem…

Chtel bych koupit byt do OV v Praze na klasickem panelovem sidlisti za cca 1.350.000 na hypotecni uver. Ma zhruba v hotovosti (420 000 Kc), tedy 30 % kupni ceny. V soucasnosti nemam zadnou jinou nemovitost na ruceni, nez tu kterou chci koupit. Moje prijmy jsou dost vysoke. MOJE DOTAZY TEDY JSOU: 1. Dostanu hyp. uver, kdyz mam jen 30% kupni ceny? 2. Vetsinou slysim od znamych, ze 70% je jen maximum, ale ze vetsinou daji maximalne uver do vyse 60% kupni ceny, aby si banky nechaly jeste rezervu. je to pravda? 3. Davaji ale banky tech 70% z kupni ceny nebo odhadni ceny? 4. V pripade, ze mych 30% nestaci, lze u nektere banky vzit jeste doplnkovy uver? Podotykam, ze nemam cim jinym rucit nez kupovanou nemovistosti.


odpovídal(a): Redakce

dobry den mam vyhlidnuty novy byt 2+1 za 500 000 …

dobry den mam vyhlidnuty novy byt 2+1 za 500 000 - družstevní za Prahou, v současné době mám k dispizici 100 000,- Kč, můžete mi prosím poradit nejefektivnější způsob financování této koupi ? Kombinace stavební spořitelny a hypotéky ? Je možné dostat hypotéku na družstevní byt - kde smlouva by měla být koncipovaná tak že družstvo by mělo mít předkupní právo jestliže bych se rozhodl tento byt v budoucnu prodat ? Předem děkuji, Petr Seidl


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měl bych zájem o komplexní službu: …

Dobrý den, měl bych zájem o komplexní službu: - nákup nemovitosti (např. bytu v Praze) - financování hypotékou při x% platbě cash - nalezení nájemce - inkaso nájemného a splácení hypotéky z inkasa Zabývá se někdo touto komplexní službou, abych nájemce nemusel shánět sám apod.? Děkuji za odpověď. Vlastimil Urbánek


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, prosim o informaci, zda lze vyuzit…

Dobry den, prosim o informaci, zda lze vyuzit hypotecniho uveru ci stavebniho sporeni i ke koupi pozemku pro vystavbu domu. Dekuju.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se dozvěděl odpovědi na…

Dobrý den, rád bych se dozvěděl odpovědi na následující otázky, popř. bude rád, pokud mě odkážete na místa, kde se tyto otázku můžu dozvědět. Bydlím v současné chvíli v družstevním bytě, ktetý skpácím. Chci pořídit ještě jeden byt, na který potřebuji půjčku a který by se zatím pronajímal. Jedná se mi o to, že můj příjem není natolik vysoký, aby pokryl toto oboje, tzn. je možno ručit bytem který kupuji? Popř. bych mohl odkoupit byt co mám teď do osobního vlastnictví a ručit tímto. Další otázka, je otázka nakolik je u mě vyžadována bonita. Nový byt bude zplácen z utržených pronájmů, takže mě to nikterak nezatíží.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, poskytujete jeste slevu při uzavreni…

Dobry den, poskytujete jeste slevu při uzavreni smlouvy pres vasi stranku na poplatky za uzavreni smlouvy o stav. sporeni. Dekuji Trunečka


odpovídal(a): Redakce

Prosím vás někdo, můžete mi poradit, chtěl bych…

Prosím vás někdo, můžete mi poradit, chtěl bych si koupit byt, mám možnost splácet cca 10tis/měs, v současné době mám 100tis, které bych chtěl použít na sjednání stavebního spoření a okamžitou žádost o úvěr ze kterého bych hradil potřebných 30% hypotéky - jsou moje představy reálné ? Muselo by se v tomto případě jednat o nový byt?