FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

DOTAZY NA TÉMA VÝSTAVBA DOMU

odpovídal(a): Redakce

Zástava domu o více bytových jednotkách

Dobrý den, s manželem se rozhodujeme zafinancovat vystavbu nového rodinného domu o dvou bytových jednotkách prostřednictvím překlenovacího úvěru ze stavebního spoření. Jednalo by se o dvojdomek s jedním číslem popisným i orientačním. Jednu část bychom financovali my a tu druhou část třetí osoba. Jde o to, že třetí osoba by to financovala hotově. Finanční ústav trvá na zástavě celé nemovitosti, což se třetí osobě samozřejmě nelíbí. Je z této situace nějaké východisko?


odpovídal(a): Michal Ruml

Koupě pozemku i domku

Dobrý den! Snažíme se s přítelem vyřešit naši bytovou situaci. Nemáme žádné finanční prostředky, kromě mé naspořené částky zhruba 160.000,- na stavebním spoření. Bohužel nemáme ani žádné nemovitosti, kterými bychom mohli ručit. Náš společný čistý měsíční příjem činí 29.000,- Kč. V současné době chceme koupit pozemek a na něm začít stavit dům. Pozemek i s domem bude stát zhruba 2.500 000,- Kč. Jaké máme možnosti? Doporučil byste Hypoúvěr? Děkuji a s pozdravem L.Kulichová
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.