Poradenství s financováním bydlení

Rádi byste si koupili pozemek, byt nebo dům? Máte v plánu rekonstruovat, ale nevíte si rady s tím, která půjčka je pro vás nejvýhodnější? Anebo naopak máte vysoké splátky u stávajícího úveru a potřebovali byste je snížit? 

Finanční poradna je tu od toho, aby vám pomohla najít řešení. Nebojte se proto na své bydlení zeptat. 

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

DOTAZY V SEKCI: FINANCOVÁNÍ BYDLENÍ

odpovídal(a): Redakce

Úvěr ve vyšším věku

Jsme manželé, náš věk 69 a 82 máme 10 let stavební spoření a rádi bychom zakoupili byt, na který potřebujeme úvěr nejméně 1,5 mil je možné zístkat úvěr?


odpovídal(a): Redakce

Více spoludlužníků

Dobrý den, s přítelem bychom rádi pořídili menší byt za Prahou, maximum jsou 2 000 000, ovšem situace je taková, že naše příjmy (12 000 + 16 000 čistého) nedosahují na výši vysněného úvěru. Situace se komplikuje mým nečekaným těhotenstvím, tedy snížením bonity snad už pod zem. Je možné zapojit do žádosti o hypotéku ještě jiného rodinného příslušníka(bratra,rodiče...)? Hotovost, kterou disponujeme je 200 000, stavební spoření nemáme.MOc děkuji za odpověď.odpovídal(a): Redakce

Nemovitost do osobního vlastnictví

Dobrý den, se svoji přítelkyní (oba 22 let) bychom si rádi koupili nemovitost do osobního vlastnictví, k trvalému bydlení ve výši 2 100 000 kč. Dohromady čistý měsíční příjem cca 30 000kč. Vlastní prostředky 150 000kč a oba máme stavební spoření které ještě nedoběhlo. Chtěl bych se zeptat jestli máme šanci získat úvěr a případně zda je lepší Satvební spoř. nebo hypo. banka děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dům za 1,5 mil. Kč

Dobrý den, chtěla bych si pořídit starší domek do 1500000. Volné finance nemám relativně žádné, budu ještě asi 3 roky měsíčně splácet půjčku 1618,- (u Čes. spoř. u které mám i účet)a již 4,5 roku platím SS u Wüstenrotu (naspořeno cca 55000,- a CČ 600000,-). Jsem bez závazků a můj čistý měs. příjem činí 16500,-. Vystupovala bych jako žadatel sama, ale měla bych možnost využít další SS u Lišky, které si platí moje 71 letá matka, která by se na financování podílela. Má naspořeno taktéž cca 55000,- s tím, že v roce 2007 spoření skončilo a ona si pouze navýšila CČ na 300000,- (což jí v jejím věku samozřejmě nepůjčí, ale naspořené peníze může kdykoli vybrat či by jí snad něco málo navíc půjčili). Můj první dotaz je, jak by se toto všechno dalo využít k financování koupě domku. Tato část dotazu se týká období 07/2010, kdy dostanu od zaměstnavatele smlouvu na dobu neurčitou a výše uvedený příjem budu mít po celý předchozí rok. Jaké kroky bych mohla podniknout teď, aby pak bylo získání hypotéky nebo úvěru co nejjednodušší? V současnosti mám bohužel smlouvu na dobu určitou, jsem po zkušební době, ale příjmy v první polovině roku byly podstatně nižší. Škoda je, že bych nyní měla možnost koupit domek za 995000,-. Předpokládám, že získání financí nyní, za těchto podmínek, je praticky nemožné. Předem děkuji za Váš názor a za radu.


odpovídal(a): Redakce

Je možnost zažádat o státní dotaci?

Dobrý den , rádi bychom si s přítelem nyní koupili byt.Část by jsme financovali hypotékou cca 1 000 000 Kč. Je možnost zažádta o státní dotaci? A jakbychom měli postupovat ? Děkuji Hezký den


odpovídal(a): Redakce

Co vše se počítá do příjmů při žádosti o úvěr?

Které všechny příjmy se dají započítávat do použitelných příjmů při žádosti o hypoteční úvěr??? Lze do příjmů zahrnovat i invalidní důchody, výživné na nezletilé děti, ...apod.???


odpovídal(a): Redakce

Navýšení CČ. Změní to podmínky?

Dobrý den, stavební spořitelna Modrá pyramida mi nabízí navýšení cílové částky v rámci marketingové akce Prodloužení PLUS za stejných podmínek tj. 3% úrok a st.podpora 4 500,-Kč na učitou dobu. Ale zároveň s tím chce vyplnit a podepsat Návrh na provedení změny parametrů smlouvy, kde souhlasím se změnou tarifu tj. z 3% na 2 %, což se tedy vylučuje s marketing.akcí PLUS a zachováním 3% úroku. Ve formuláři market.akce není uvedeno, že by neplatily změny podepsané v Návrhu na prov.změny par.smlouvy. Pracovnice Modré pyramidy mi sdělila, že navýšení cílové částky nelze navrhnout písemně na čistém papíře a ne vyplněním jejich formuláře změn, i když jsem namítala, že ve Všeob.obch.podmínkách dle čl. 9 ,odst. 1 není nic o fomuláři Návrnu změn uvedeno. Jejich formulář se vyžaduje pouze u nové smlouvy. Co mi radíte?


odpovídal(a): Redakce

U jaké spořitelny vybrat předčasně peníze?

Dobrý den, máme st.spoření už po povinné 5 leté lhůtě u Wustenrotu a České spořitelny s vysokou cílovou částkou. Budu v nejbližší době potřebovat cca 100.000,-Kč, ovšem naspořeno je daleko více u obou st.spořitelen.Nevím které stavebko je výhodnější zrušit,nebo jak to řešit, abych neudělala nějakou hloupost, nepřišla o úroky atd...Díky za radu!


odpovídal(a): Redakce

Státní dluh

Dobrý den, chci se Vás zeptat, teď jak se mluví o schodku státního rozpočtu. Vláda má svůj účet - bankovní účet zřízený u ČNB nebo u obchodních bank? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jde prodat byt, kterým ručím jinde?

Dobrý večer přeji,ráda bych se Vás touto cestou zeptala na radu,jak řešit můj níže uvedený záměr.Mám byt v osobním vlastnictví zatížený půjčkou.(ručení u společnosti).Nyní bych ráda z jistých důvodů byt prodala . Prosím poraďte mi, jak mohu postupovat.Děkuji. S pozdravem a přáním pěkného večera Ellodpovídal(a): Redakce

Byt v OV, cena 1,89 mil. Kč

Chci si koupit byt v OV, cena je 1.890.000 včetně právního servisu a provize realitní kanceláře. Zaplatil jsem v hotovosti 90.000 jako blokační zálohu a na zbytek potřebuji hypoteční úvěr, stavební spoření nemám a našetřeno mám zhruba 300.000. Naše čisté příjmy s manželkou jsou dohromady 33.000, máme 2 děti 7 a 11 let. Poraďte mi, kterým směrem se mám dát, díky.


odpovídal(a): Redakce

Novostavba za 2,435 mil. Kč

Dobrý den, chci koupit byt v novostavbě za poř. cenu 2.435.000,-. Mám stavební spoření více než 10 let a naspořeno 140 tis.. Dalšími prostředky nedisponuji, nemám tedy potřebných 20% vlastních zdrojů, abych si mohl vzít hypotéku. Můj průměrný měsíční příjem je 40 tis. Můžete mi prosím poradit zda je výhodné vzít si překlenovací úvěr ze stav. spoření a zda v takovém případě můžu disponovat s již naspořenými 140 tis.??? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Podpory bydlení

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat na půjčku na bydlení od státu??MÁme s mamželem hypotéku,koupili jsme rodinný domek a rekonstrujeme,ale víme že nám peníze stačit nebudou,hypotéka je ve vyši 1100 000 ,400 tisíc bylo použito na koupi domu a zbytek na rekonstrukci,jakÝm způsobem jde získat půjčku od státu? Nedosáhli jsme ani jeden 36 let,já jsem na md a manžel pracuje,a máme 3 děti tudíš vyživovací povinosti,náš příjem je cca 30 tisíc.Jde zkombinovat hypotéku a tuto půjčku?


odpovídal(a): Redakce

Prodej domu, koupě domu

Dobrý den, vlastníme starší rodinný domek v hodnotě zhruba 3-4 000 000 kč. Chtěli bychom se přestěhovat a koupi jiného domu financovat z úspor a prodeje našeho domu, v kterém bydlíme.Zajímalo by mě, jakým způsobem lze tuto transakci provést. Zda se musíme úplně z domu vystěhovat, ten prodat a následně koupit jinou nemovitost. Nebo zda je způsob, jak v domě zůstat bydlet a přestěhovat se rovnou do nově koupené nemovitosti (pokud ano,patří takováto možnost mezi standardní nabídky RK?)? Díky za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Koupě bytu v hodnotě 1,3 mil. Kč

Dobrý den, chtěl bych si koupit nový byt v hodnotě cca do 1300000,- Mám stavební spoření u Stavební spořitelny od roku 2002. Pravidelně tam posílám peníze. Nyní by tam mělo být cca 120 000,- Je nějaká možnost nebo naděje, že bych ho mohl koupit (úvěr, hypotéka)? Nebo co by pro mě bylo nejlepší. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Zamítnutá žádost

Dobry den, zajimalo by mne zda je mozne po bance zadat zduvodneni proc mi zamitla zadost o uver. Ptal jsem se na to primo v bance, ale bylo mi pouze oznameno nasledujici: Vase zadost byla zamitnuta na zaklade vnitrnich kriterií banky, ktere si banka vyhrazuje nesdelovat. Dekuji TP


odpovídal(a): Redakce

Potvrzení o příjmech

Dobrý den, žádáme o hypotéku, banka nám dala formulář na "potvrzení o příjmech". Ve formuláři je kolonka na vyplnění "průměrný čistý příjem za poslední 3 měsíce". Mzdová účetní mi tam vyplnila průměrnou čistou mzdu, nikoliv průměrný čistý příjem (ten mám dle výplatní pásky vyšší, započítávají se tam stravenky, příspěvky na penzijní připojištění atd.). Mzdová účetní tvrdí, že je to tak správné. V bance mi řekli, že to si mám vyjasnit s účetní. Můžete mi prosím poradit, co je správné? Já se domnívám, že by mi měli vyplnit skutečně příjem, nikoliv jen mzdu. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Pomoc při rekonstrukci domu

Dobrý den, mám dům který chceme s přítelem rekonstruovat, na rekonstrukci bychom potřebovali tak 450000,-. Jsem studentka a spoření, které mi platí rodiče si můžu vybrat až budu pracovat.Takže jsme se rozhodli, že by jsi úvěr vzal můj přítel (má tak 12000-13000 čistého), na jeho jméno mají ale půjčku už jeho rodiče (kteří si ji sami nemohli vzít, ale splácí ji). Máme nějakou možnost dostat výhodně někde nějakou půjčku či hypotéku??Ručili bychom domem.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Řádný nebo překlenovací úvěr?

Potřebuji půjčit 800.000,-- Kč na zakoupení bytu.Mám stavební spoření.Nevím co je výhodnější, jestli úvěr nebo překlenovací úvěr.


odpovídal(a): Redakce

Deficit jako úvěr

Dobrý den, mám dotaz ohledně deficitu státního rozpočtu, respektive mi není jasné, že čím bude větší deficit státního rozpočtu, tím větší úroky se budou muset platit? Deficit státního rozpočtu je kryt úvěrem? Děkuji za odpověď. NovákPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.