Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Moje známá je 5 let hlášena v družstevním bytě…

Moje známá je 5 let hlášena v družstevním bytě své babičky, kde také bydlí. Po její smrti v loňském roce zdědila členský podíl a až do dnešního dne je byt stále v družstevním vlastnictví. Letos se rozhodla byt odkoupit od družstva do osbního vlastnictví, převod by měl být ukončen do konce letošního roku. Pokud byt v příštím roce prodá, jakou bude platit daň a v jaké výši? (daň z příjmu, z prodeje nemovitosti apod.). díky předem


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mohu prosim ziskat vzorove smlouvy o…

Dobry den, mohu prosim ziskat vzorove smlouvy o uzavření budoucí kupní smlouvy a kupní smlouva o prodeji nemovitosti nebo alespon seznam podkladu pro tuto transakci potrebnou. Dekuji predem a sem s pozdravem



odpovídal(a): Redakce

Zajímalo by mě, zda si může manžel odečíst úroky…

Zajímalo by mě, zda si může manžel odečíst úroky z hypotéky, u které jsem klientem já (on je uveden jako další účastník hyp.smlouvy). Vždy jsem si odečítala já, ale v letošním roce jsem na mateřské dovolené. Děkuji Přenosilová (mprenosilova@volny.cz]


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Chtěl bych se zeptat ,zdali některá z…

Dobrý den! Chtěl bych se zeptat ,zdali některá z bank má v nabídce investiční produkty s pákovým efektem,jejichž pdkladovým aktivem je slovenská měna.Děkuji za kladnou odpověd'.


odpovídal(a): Redakce

SOCIÁLNÍ DÁVKY

Jsem studentem VS a zaroven jsem zacal podnikat na zivnostensky list jako externi programator v Nemecku. Nejspise se bude jednat o kratkodobou spolupraci. Po otci, ktery zemrel, pobiram tzv. sirotci duchod. Zajimalo by me, zda o tyto socialni davky prijdu. Pokud ano, tak bych chtel vedet, jestli je mou povinnosti tuto skutecnost nekomu nahlasit a komu, pripadne jestli prestanu podnikat, jestli mi znovu vznikne narok na tyto davky. Predem dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Rád bych se dozvěděl něco o hypotéčních úvěrech. …

Rád bych se dozvěděl něco o hypotéčních úvěrech. Chci koupit dům jehož odhadní cena je 820 tis. Kč Jsem ženatý, bezdětný a hrubý příjem naší rodiny je cca 40000,- Kč. Rád bych splácel max. 10 let. Dále by mě zajímalo, zda existují nějaké formy podpory od státu na nákup či rekonstrukci staršího domu. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

závodní stravování

Zajišťujeme stravování ve vlastním zařízení prostřednictvím jiného subjektu zaměstnancům a důchodcům. Je daňovým nákladem 55% hodnoty hlavního jídla počet odebraných porcí i u důchodců? Odebrané porce jsou nám fakturovány s 5% DPH. Jaký lze uplatnit odpočet DPH na vstupu - pouze ze základu, který se stal daňovým nákladem?


odpovídal(a): Redakce

V novele zákona o DPH platné od 1. 4. t.r. je mj.…

V novele zákona o DPH platné od 1. 4. t.r. je mj. v § 21 odst. 1 uvedeno, že opravu odpočtu daně provede plátce v DP za zdaňovací období, kdy obdržel daňový dobropis související s touto opravou. Jak bude možno v praxi prokázat obdržení dobropisu ? Bude nutná např. doručenka ? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Je zákonem daný termín, do kdy mi má finanční…

Je zákonem daný termín, do kdy mi má finanční úřad vrátit přeplatek daně z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti?


odpovídal(a): Redakce

Mám živnostenský list na zprostředkovatelskou…

Mám živnostenský list na zprostředkovatelskou činnost a v roce 1999 jsem na základě smlouvy o obchodním zastoupení pracoval od 1.12. do 31.12.1999 jako obchodní zástupce pojišt`ovací firmy. Vedl jsem účetní evidenci v rámci jednoduchého účetnictví a proto jsem podal za tento rok a vlastně jeden měsíc daňové přiznání. Dnes si ale nejsem jist, zda jsem zahrnul do přiznání všechny nákladové položky, protože jsem uvedl pouze položky za období platnosti smlouvy, tj. od 1.12. do 31.12.1999, z toho důvodu, že před datem zahájení činnosti dle smlouvy jsem byl veden na úřadě práce jako uchazeč a inkasoval jsem "podporu". Protože však příprava na zahájení činnosti před 1.12.1999 představovala cca 90 % mých celkových nákladů (telefonní poplatky, poštovné,kopírování materiálů, cestovní náklady atd.), ptám se tedy, zda jsem neudělal chybu tím, že jsem náklady na přípravu činnosti nezahrnul do daňového přiznání a pokud ano, jak to ještě dnes napravit. Děkuji za odpověd` a srdečně zdravím.



odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Převod nemovitosti

Dobrý den, potřebobala bych vědětjaký je postup, když chci kupovat chatu. Co mám mít za doklady k jedání na úřadech? Jak dlouho budou asi příslušná jednání probíhat? Děkuji. Zdenka


odpovídal(a): Redakce

účtování nákladů

dobrý den. jak mám zaúčtovat fakturu - náklady spojené s vymáháním povinnosti ohledně neplacení leasingových splátek pomocí externího subjektu? Daňově či nedaňově? A s tím souvisí nárok na odpočet DPH. Ano či nikoli? děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Pohledávky při ukončení podnikání

V únoru 2010 jsem prodala vybavení zubní laboratoře a přenechala její nájem a skončila s podnikáním.Úhrada bude ve 3 částech,120 tis. uhrazeno v r.2010, 120tis bude placeno v r.2011 a zbytek 120tis bude uhrazen v r.2012. Budu muset zdanit pohledávku 240tis.Kč v daň.přiznání za rok 2010? Budu muset z této částky také vypočíst zdravotní a sociální pojištění nebo až za rok 2011 a 2012? Jak by se daň a pojištění vypočetlo, kdybych od 1.2.2011 znovu zahájila podnikání? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

MONITOR

Před rokem jsem koupil počítačovou sestavu za cca 35.000,-Kč. Tento mám v majetku firmy. Nedávno se mi monitor pádem na zem rozbil. Vyhodil jsem jej jako neopravitelný. Nemám však žádný doklad o neopravitelnosti ze servisu. Může se stát, že po mně budou takové potvrzení chtít na finančním úřadu? Nevím, jestli má nějaký vliv, že jsem plátce DPH. Musel bych později při kontrole odvést vrácené DPH z monitoru? Přeji Vám úspěšný den a děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Rezerva na opravy HIM Plánovaná tvorba r.1998 a…

Rezerva na opravy HIM Plánovaná tvorba r.1998 a 1999 Plán zahájení oprav r.2000 Skutečná tvorba r.1998 ve výši 1/2 Při inventuře k 31.12.99 zjištěno, že z ekonomických důvodů není v možnostech firmy v r.2000 opravu provést. Je možno s ohledem na § 3 a § 7 odst.6 tuto rezervu v roce 99 zrušit, přestože byla tvořena jen v roce 98, tj.1 rok? Souvisí s tímto § 7 odst.7? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Do výkazu přehled OSVČ pro sociální i zdravotní…

Do výkazu přehled OSVČ pro sociální i zdravotní pojištění se zahrnují zaplacené zálohy za rok 1999, nebo i záloha za leden 2000


odpovídal(a): Redakce

prosim o radu Jestli jde a jak, přeúčtovat…

prosim o radu Jestli jde a jak, přeúčtovat půjčka bezúročnou, jednatele společnosti s.r.o. převést na zvýšení základního jmění Od kdy je povinnost s.r.o. zvýšit zakl. jmění na 200 000,- Kč.


odpovídal(a): Redakce

Mám k prodeji 3ks Sparbrief Deutsche Bank,splatné…

Mám k prodeji 3ks Sparbrief Deutsche Bank,splatné v roce 2002 /desetileté/ ve výsledné hodnotě cca 14 mil. DEM.Hledám možnost provedení této operace v tuzemsku,nabízím participaci na tomto projektu...


odpovídal(a): Redakce

Vážený pane, chci Vás požádat o odpověď na…

Vážený pane, chci Vás požádat o odpověď na dotaz, jakým způsobem zákonem dané snížení promítnout do placení čtvrtletních záloh k dani silniční. Od jakého období je možno toto snížení promítnout, jestli do měsíce srpna nebo září či jiným způsobem. Děkuji mnohokrát. S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

CCS KARTY

a)nákup CCS karet představuje jakousi zálohu na odběr PHM určenou podle výše předchozích odběrů PHM. Samotný odběr PHM v Kč na CCS kartu je inkasován z běžného účtu. Nákup CCS karet je cenina nebo poskytnutá provozní záloha? b)pronájem nebytových prostor včetně výtahu je na výstupu zdaňován jakou sazbou DPH?



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.