Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

ZTRÁTA Z CP

Po jaké době mohu odečíst strátu z prodeje cenného papíru?


odpovídal(a): Redakce

Příjem z prodeje automobilu vyřazeného z OM

V § 4 zák.č.586/1992 Sb. v platném znění "Osvobození od daní " se píše, že se osvobození nevztahuje na příjmy z prodeje z motorových vozidel, nepřesahuje-li doba mezi nabytím prodejem dobu jednoho roku. V následující větě je stanoveno, že osvobození se nevztahuje rovněž na příjmy z prodeje movitýcz věcí, ktewré byly zahrnuty do obchodního majetku a to do 5 let od jejich vyřazení z tohoto obchodního majetku. Dotaz: automobil vyřazený již tři roky z obchodního majetku (převeden do soukromého majetku)je při PRODEJI osvobozen od daně podle věty první(min.1 rok) nebo patří mezi movité věci podle věty následující a osvobozen od daně není (min. 5 let)? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Existuje podle posledniho navrhu zakona o…

Existuje podle posledniho navrhu zakona o ucetnictvi podminka pro povinnost uctovat firmu v podvojnem ucetnictvi i na zaklade poctu zamestnancu


odpovídal(a): Redakce

Nakupujeme materiál od tuzemského dodavatele.…

Nakupujeme materiál od tuzemského dodavatele. Faktura je vystavena v Kč. Platbu provádíme v DEM. Kurzový rozdíl, který vznikne při platbě se účtuje jako kurzový rozdíl daňově uznatelný či vstupuje do pořizovací ceny materiálu?


odpovídal(a): Redakce

Prosím o odpověď k následující problematice: 1…

Prosím o odpověď k následující problematice: 1/Kterým předpisem příp. pokynem je upravena daň. a účetní problematika prototypů. 2/ Kdy je možné prototyp aktivovat, když se na něm neustále vyjíjí? 3/ Jak daňově a účetně posoudit životností zkoušky, funkční zkoušky provedené na prototypu. 4/ Technická dokumentace a konstrukční příprava prototypu jedná se o NIM z hl. účetn. a NM z hlediska daňového. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, koupil jsem nedavno havarovane osobni…

Dobry den, koupil jsem nedavno havarovane osobni auto za pomerne nizkou cenu a zaregistroval je na sebe (soukrome). Nyni po oprave bych rad prevedl vuz za pochopitelne vyssi cenu do sveho podnikatelskeho ucetnictvi. Jak toto lze elegantne a hlavne legalne provest? Nehrozi placeni dane z prijmu pokud bych auto prevadel za vyssi cenu a drzel auto jako soukroma osoba mene nez rok?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Děkuji za vasi odpoveď. Ale ještě bych…

Dobrý den. Děkuji za vasi odpoveď. Ale ještě bych se dozeptal. Pro jistotu zopakuji dotaz. Jsme dvě fyzické osoby, máme sepsánu smlouvu o sdružení. Náklady a výnosy dělíme na polovic. Účetnictví dělá pan Zemek.Máme razítko Jízdní kola, Zemek a Vykuka (ten druhý), Jablonecká 412 (adresa provozovny) a IČO je pana Zemka (jednatel). Musíme si to razítko tedy předělat? Má to být Zemek Tomás, jeho IČO, adresa trv.bydliště? Nebo stačí adresa provozovny? Nebo si tedy to razítko předělávat nemusíme? Stejná adresa (Jízdni kola...viz výše) figuruje i na přijatých fakturách. Děkuji za zodpovězení


odpovídal(a): Redakce

Zdanění indexových certifikátů

Dobrý den, prosím o vysvětlení zdaňování výnosů z indexových certifikátů s odkazem na zákon o dani z příjmu v případě fyz. osoby /nepodnikatele/. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

ZATŘIZENÍ DO SKP

Prosím o zařazení pod kód SKP tyto činnosti:jedná se o samostatně fakturované položky 1.analýza projektu 2.programování včetně administrativy(vytvoření software) 3.grafický návrh home-page 4.měsíční paušál za provoz a údržbu toho všeho(2-3)neustále se bude doprogramovávat a upravovat grafika dle požadavků klienta u jednotlivých činností potřebuji DPH.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ke vztahu manželů v…

Dobrý den, mám dotaz ke vztahu manželů v podnikání.Manželé podnikají samostatně, žena má firmu na vedení účetnictví, tudíž tyto služby bude manmželovi provádět jako spolupracující osoba. V daňovém přiznání bude mít příjem jak ze živnosti (vůči jiným subjektům), tak z příjmů dosažených za spolupráce s manželem. Jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním? 2)Další dotaz - jak se postupuje v případě, kdy podnikatel chce zařadit do majetku firmy rodinný dům, ve kterém bude podnikat. Jakou vyzbu má tato změna na daň z nemovitosti, podnikatel není plátce DPH, má nějakou povinnost ve vztahu k DPH? Může se k ocenění tohoto majetku použít znalecký posudek 1,5 roku starý, pokud se na nemovitosti neprováděly žádné úpravy ani stavební práce? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Prosím o odpověď vztahující se k problematice…

Prosím o odpověď vztahující se k problematice zákona o DPH: Žádám o posouzení: Jsme tuzemská firma, která provádí opravy polygrafických strojů v zahraničí, odběratelem je buď tuzemská firma nebo zahraniční firma, Jedná se z hlediska zákona o DPH o vývoz služeb par. 46 nebo se nejedná o zdanitelné plnění, protože místem zdanitelného plnění je zahraničí. Polygrafický stroj je dodáván samostatně, není nedílnou součástí stavby. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dovoluji si Vás požádat o radu. Pronajímám byt,…

Dovoluji si Vás požádat o radu. Pronajímám byt, který vlastním společně s manželkou. Můžete mi prosím sdělit: 1)Je možné abych zdanil naše příjmy z pronájmu bytu v rámci jednoho a to svého daňového přiznaní? 2)Jestliže ano, je potřeba vyplňovat další tiskopis a nebo mohu příjmy z pronájmu vykázat jedním daňovým přiznáním, kterým přiznávám výši svých příjmů, jež mi vyplácí můj zaměstnavatel? 3)Můžete mi sdělit způsob jak si mohu sám vypočítat výši daně, kterou budu muset za pronájem uhradit? Jedná se o fixní sazbu danou zákonem a nebo záleží ještě na celkové výši příjmů, případně na nějakých jiných okolnostech? Za Vaši odpověď předem velice děkuji


odpovídal(a): Redakce

Prosim o odpověd.Jsem plátce DPH.Jakou sazbu daně…

Prosim o odpověd.Jsem plátce DPH.Jakou sazbu daně použiji na FV s následujícím zněním.\\\"Stavba konstrukcí/montáž a demontáž/včetně obkladu stěn sádrokartonovými panely,vytmelení a základní nátěr.Po skončení výstavy budou prostory uvedeny do původního stavu.\\\"Jedná se tedy o montážní a demontážní práce na výstavě. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,můžete mi poradit jak postupovat při…

Dobrý den,můžete mi poradit jak postupovat při prodeji bytu na kterém je hypotéka?Co bude potřeba ,pokud si byt chce kupující vzít také na hypotéku ? děkuji


odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

SVJ

Dobrý den, bydlím v bytovém domě, kde všichni nájemníci (kromě dvou rodin)byt odkoupili od města. Sdružení nájemníků´platí měsíčně určitou částku do fondu oprav, zbylé dvě rodiny platí nadále nájem městu. Jak se postupuje v případě, že se sdružení nájemníků dohodne např. na opravě střechy - musí na toto přispívat i rodiny, které si byt nekoupily? Předem Vám moc děkuji za odpověď. Veronika


odpovídal(a): Redakce

Zúčtování daně

Celý rok 1999 jsem byl zaměstnán u jednoho zaměstnavatele, neměl jsem žádné jiné příjmy. Když jsem žádal po mzdové účetní, aby mi provedla roční zúčtování záloh na daň, bylo mi sděleno, že z žádného zákona nevyplývá povinnost pro zaměstnavatele, aby prováděl roční zúčtování a tudíž abych si podal daňové přiznání sám. Má pravdu? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Nájem z bytu

Je možné uplatnit nájem z pronajatého bytu v Praze jako výdaj, pokud podnikám a bydlím v místě vzdáleném od Prahy 300 km a v Praze kvůli živnosti potřebuji bydlet převážnou část měsíce.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o objasnění aktuální situace v možnosti…

Prosím o objasnění aktuální situace v možnosti snižování základu daně z příjmu o úroky z hypotéčního úvěru. Jakým způsobem probíhá daňové přiznání. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Mohou u nas dve české firmy mezi sebou obchodovat…

Mohou u nas dve české firmy mezi sebou obchodovat v cizi mene (USD) ? Myslim si ze nemohou,ale potrebovala bych se ujisti. A pokud nahodou ano, jak je to s vypoctem DPH?


odpovídal(a): Redakce

manžel a manželka, dvě fyzické osoby, každý má…

manžel a manželka, dvě fyzické osoby, každý má svou firmu, neplátci DPH. mohou si navzájem fakturovat ?



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.