Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jsem OSVČ již 15 let. V tomto měsici…

Dobrý den. Jsem OSVČ již 15 let. V tomto měsici splňuji podmínky a nastupuji do starobního důchodu. Od 1.10.2005 přeruším podnikání / oznámením na Ž.Ú./ min na 6 měsíců. Dotazy: Budu nadále platit Sociální pojištění? Budu nadále platit Zdravotní pojištění ? A to i za měsíc-e /září 05/ kdy jako důchodce dále podnikám a vykazuji príjem? Jak za dobu kdy jako důchodce nepodnikám /přerušené podnikání/ a nemám jiný příjem. Za odpověd děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Přeji dobrý den. Podnikatel vede DE, neplátce DPH…

Přeji dobrý den. Podnikatel vede DE, neplátce DPH, zakoupil v dubnu 2005 stroj za 46.410,- Kč. Zařadil jej jako hmotný majetek k odepisování. Od 1.6.2005 se stal povinně plátcem DPH. Při změně režimu má možnost si odečíst z tohoto HM DPH ve výši 7.410,- Kč. Tím se sníží hodnota stroje na částku nižší než je 40.000,- Kč ( 39.000,- ) Může si dát do výdajů tuto částku celou ( neodepisovat HM)? Děkuji za odpověď.odpovídal(a): Redakce

Musí mít drobný živnostník (OSVČ) neplatící DPH…

Musí mít drobný živnostník (OSVČ) neplatící DPH pro podnikání speciální podnikatelský účet? Musí tento účet být bankou označen jako podnikatelský? (tyto druhy účtů jsou mnohem dražší a nevykazují oproti jiným účtům žádné rozdíly ve službách a kvalitě)


odpovídal(a): Redakce

Lze do nákladů u drobného živnostníka (OSVČ)…

Lze do nákladů u drobného živnostníka (OSVČ) uvést cestu autobusem, vlakem nbeo tramvají vykonanou za účelem podnikání? Je jako daňový doklad postačující běžná jízdenka?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, ¨ rad bych se zeptal na nasledujici:…

Dobry den, ¨ rad bych se zeptal na nasledujici: Muj ctyrlety syn byl uznan zdravotne postizenym (ZTP/P). Zadal jsem o jednorazovy prispevek na zakoupeni motoroveho vozidla. Bohuzel se urednici rozhoduji jiz sesty mesic a porad nic. Nicmene, rad bych se zeptal, zda mohu zadat na FU vraceni DPH u ojeteho vozu privezeneho ze zahranici, v pripade ze bych toto vozidlo prihlasil na syna a nebyl mi priznan zadny prispevek?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímalo by mne, a) zda nezisková…

Dobrý den, zajímalo by mne, a) zda nezisková organizace (sdružení) musí mít živnostenský list, pokud poskytuje: - kopírování - přístup na internet Jedná se o doplňkovou činnost. b) Jak by to bylo v případě, že by tyto služby byly poskytovány např. členům klubu? c) Jak je to s poplatky dle autorského zákona v případě kopírování?


odpovídal(a): Redakce

Hezký den přeji! Bydlím na vesnici v oblasti s…

Hezký den přeji! Bydlím na vesnici v oblasti s vysokou nezaměstnaností. Jvou situaci jsem byla nucena přechodně řešit tak, že jsem tzv. osobou bez příjmů. To znamená, že si sama platím zdravotní pojištění 970 Kč. Jelikož se mi občas namane nepatrný příležitostný výdělek, řádově ve stokorunách a to zpravidla nižší než je měsíční úhrada zdravotního pojištění, nevím jak tuto situaci řešit. Pro některé pracuji na dohodu, kde je odpočet daně proveden. U jiných dostávám celou smlouvní částku bez odpočtu. Nerada bych se dostala do problémů a to jak z pohledu daně z příjmu nebo z pohledu platky sociálního pojištění. Nevím jak celou situaci vyřešit aby byla právně v pořádku. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu, jakým způsobem lze…

Dobrý den, prosím o radu, jakým způsobem lze získat státní podporu když čerpám hypotéku, kam se obrátit a kdy? Též je prý možné snížit daň z příjmu, je to pravda? Potřebné formuláře mi dá banka, nebo se musím postarat sama? Děkuji za odpověď.Jana V.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, je nám 39let a chtěli bychom si…

Dobrý den, je nám 39let a chtěli bychom si pořídit nemovitost za 1 220 000Kč. Nevim tedy kolik je odhadní cena nemovitosti, ale potřebovali bych zjistit jestli bysme dostali hypotéku v plné výši smluvní ceny. Náš měsíční příjem je asi 23-24tisíc korun. Prosím vás o to, abyste mi vybrali banku která by byla pro nás tak nejoptimálnější a nejvýdodnější? Jaká by byla výše splátky? Pokud možno doba splácení 20let. Děkuji za brzkou odpověď a nashledanou.


odpovídal(a): Redakce

S manželkou se nám naskytla možnost koupě pozemku…

S manželkou se nám naskytla možnost koupě pozemku pro výstavbu RD. Cena pozemku je 300000,- Kč. Každý máme SS s cílovou částku 120000,-, naspořeno je cca 55000,-. Bude možné zakoupit pozemek z těchto smluv s doplatkem a pak zažádat o hypotéku na stavbu nebo máme uvažovat rovnou o hypotéce na koupi pozemku a výstavbu domu? Za Váš názor Vám děkuji.odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, budu čerpat hypoteční úvěr 25 let, je…

Dobrý den, budu čerpat hypoteční úvěr 25 let, je možné ho kdykoliv umořit nebo musím splácet celých 25 let? Pokud lze hypotéku umořit a např.do 5 let bude zcela splacena, co bude s úroky? Děkuji. J.V.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,rádi bychom s manželem(oběma 25 let)…

Dobrý den,rádi bychom s manželem(oběma 25 let) začali stavět.Náš měsíční čistý příjem se pohybuje kolem 21.000 Kč a máme 1 dítě do 6 let.Naše měsíční výdaje se pohybují kolem 2.000. Jaká výše hypotéky by připadala v našem případě v úvahu,když bychom potřebovali 100% na dům i pozemek.Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Čeká nás rekonstrukce domku - rozpočet 2 500…

Čeká nás rekonstrukce domku - rozpočet 2 500 000 Kč. V současné době splácíme hypoteční úvěr na koupi domku (10 let po 9000 Kč měsíčně), společný měsíční příjem s manželem činí 55 000 Kč, jsme oba ve věku 31 let. Naše hotovost pro použití na rekonstrukci činí 800 000 Kč. Je možné získat od Vás doporučení co s tím?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěli bychom se zeptat na to,…

Dobrý den, chtěli bychom se zeptat na to, jestli nám nějaká banka poskytne hypoteční úvěr a která banka by pro nás byla nejvýhodnější. Jsme mladý pár (22 a 24 let). Nejsme manželé, ale chtěli bychom mít společné vlastní bydlení. Máme představu o koupi bytu 2+1 nebo 3+1. K dispozici máme jen 300.000 Kč v hotovosti. Oba pracujeme zatím ve 3 měsíční zkušební lhůtě a naše příjmy jsou 13.000Kč a 11.000Kč hrubého měsíčně. Mohli byste nám prosím nějak poradit, jestli v této situaci můžeme žádat o úvěr na bydlení a u jaké banky? Zatím Vám moc děkujeme. S pozdravem Šárka Karlovská


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, rad bych se dozvedel vase…

Dobry den, rad bych se dozvedel vase doporuceni ohledne financovani prestavby rodinneho domku. Financni situace rodiny je nasledujici: 1xstavebni sporeni (cilova castka 250tis. konci k kveten05) Uver u CMHB na 15let. - 700tis. na nakup domu - rijen05 konci 5-lete fixni obdobi s 8,4% uroky Vlatnime garsonku v cene cca 400tis.Kc hlavni rodinny prijem - 40tis.Kc/mes. navic 300tis. Kc v hotovosti Hodlame prestavovat RD, v hodnote cca 1,6mil.Kc. Jakou kombinaci zvolit? Vyuzit stavebni sporeni? Jednat s bankou o navyseni uveru se zmenou urok.sazby 4-5%? Snizit stavajici uver a projednat uver novy na prestavbu domu? Pevne verim, ze poskytnute informace vam umozni alespon zhruba naznacit moznosti financovani. Predem dekuji za analyzu. S pozdravem, Ales Mahdal


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím jen o základní informaci, lze…

Dobrý den, prosím jen o základní informaci, lze hypotéčním úvěrem financovat nákup pozemku -zahrady, který momentálně není vedený jako stavební parcela, ale, na který chci po zajištění veškeré dokumentace a povolení zavést veškeré sítě a tímto pozemek zhodnotit na stavební pozemek? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jsem investor začátečník a chtěla bych…

Dobrý den. Jsem investor začátečník a chtěla bych co nejlépe zhodnotit částku asi 100000Kč v období 5 let. Ráda bych se ovšem poradila s nějakým nezávislým odborníkem. Kde si mohu takovou konzultaci dojednat? A jak je tato zpoplatněna? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, zamestnavatel mi bez meho vedomi behme…

Dobry den, zamestnavatel mi bez meho vedomi behme 2 mesicu nezaslal mzdu na konto,z ktereho platim mesicne pojisteni domacnosti.Pojistovna tedy okamzite smlouva zrusila bez nejakeho upozorneni a nyni mi nabizi novou pro mne nevyhodnou smlouvu.Jake jsou me moznosti?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,jsem v problematické bytové situaci a…

Dobrý den,jsem v problematické bytové situaci a potřebuji ji řešit.Mám šanci na získání úvěru - a v jaké výši??Jsem rozvedená,36 let s 16 letou dcerou,pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou,měsíční hrubý příjem 16tis Kč.Mám založené stavební spoření,bohužel až koncem roku 2003,měsíčně spořím 1500Kč. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, do 5 let bych si chtěl pořídit vlastní…

Dobrý den, do 5 let bych si chtěl pořídit vlastní byt. Je mi 28 let, čistý příjem 20.000,-. V současné době mi končí stavební spoření u ČMSS na cílovou částku 160.000,- (naspořeno cca 100.000,-). Cena nemovitosti řádově 1.300.000,- až 1.500.000,-. Uvažuji o použití peněz nynějšího stavebního spoření na stavební spoření další, pravděpodobně s vyšší cílovou částkou. Je možné použít úvěr ze stavebního spoření na akontaci pro hypoteční úvěr? O hypoteční úvěr bych žádal sám, předpokládám rozložení splátek na 15-20 let. Je nějaká reálná šance? Děkuji za pomoc.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.